Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 53

  • 23 306
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 413
Честит имен ден на Пепи,
много здраве, любов и
много нови сладки изкушения

Ванче, от все сърце най-искренни пожелания,
непресъхващо семейно щастие, радост и дълголетие.

благодаря на Димитрина, Виолетблу,Кони, Рая-САЩ,Клаирете, Марш за ценните съвети за тестото за Чаршафи  Wink
Въпросът ми е - колко бонбони от тези Маш...са необходими за една торта? питам, защото днес намерих в един магазин такива, трицветни, по 300 гр пакетчето, но тъй като един пакет струваше 4,20 евро реших днес да ви питам, а утре да купувам, че са доста скъпи./нямаше бели на цвят, какъвто аз искам, ама нищо/

# 226
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Честито на Ванчето и Пепи   bouquet!!!
Много красиви торти сти направили и двете !!!
Идеята за списък на полезните джаджи и кое за какво най-често се ползва е много добра идея. Особено за накрайниците за щприц и формичките за рязане на цветя. Защо не бои, марки, видове прахчета, вече писа някой някъде за пърл дъст, спаркъл дъст, лустер дъст и петал дъст, ама кое беше най-хубавото, ето вече забравих  Simple Smile ...

# 227
  • Карнобат
  • Мнения: 177
stefka todorova, много симпатична торта. bouquet
Gushanka,останаха ми очите в това произведение, страхотна е. smile3501
Rumya, koлко пъти се мъча така и не успявам да се справя с лилиите, а твоята е S класа  bouquet.
Пепи, честит ти празник със здраве да си носиш името  bouquet. А за тортата ти просто нямам думи, признала съм те за майстор, а пък сега и за художник. smile3501
Ванче, наи- напред честита ви годишнина, желая ви още много години сладък живот.  bouquet Чоко и Боко са ми любимци ,справила си се перфектно, а пък витража е муцка страхотна симетрия. smile3501
Badem, даже и още да са на трупчета количките ти са супер. Ще чакам да ги видя върху тортата.
dot, невероятен пуяк, браво.
Благодаря на всички за оценката, а сега да обесня .  Тези незнайни цветя отгоре трябваше да са макове Laughing. Някой беше пуснал клипче в миналата тема как се правят. С формичката за рози започнах да се мъча ,но така и не се получи. Бях направила доста сметана и половината беше оцветена(трябваше да се получи червено, но уви стана розово) та реших да ги смеся в поша поравно. Гребнах от бялата с голяма лъжица и допълних от цветната  лъжицата и така внимателно поставих в поша. После на зиг заг шприцовах. Не ми се хвърляше сметаната и реших да направя и отдолу къдрите  докато свърши. Честно казано направо ми се струваше претрупано, но пък готите ми бяха страшно очаровани. Дано ме разбрахте, мога да се опитам да снимам с телефона(все още намам фотоапарат) но не знам как да пусна клипчето във форума. Ако някой има желание да ми обясни  да ми пише на лични.

# 228
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Хайде да ви покажа с какви глезотии се сдобих, благодарение на прекрасната Clairette  Много ти благодаря миличка  Heart Eyes

                

Формичките сърчица силиконови ли са и те? И аз искам такива, харесах си и 24формичка за мъфини. Как мога и аз да се сдобия с такива?

# 229
  • Мнения: 1 491
Формичките сърчица силиконови ли са и те?

Ъхъм, силиконови са  Mr. Green  Аз май най-много си се радвах на силиконовите придобивки. В най-скоро време ще бъдат тествани  Wink

# 230
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Формичките сърчица силиконови ли са и те?

Ъхъм, силиконови са  Mr. Green  Аз май най-много си се радвах на силиконовите придобивки. В най-скоро време ще бъдат тествани  Wink

А как мога и аз да се сдобия с такива? Praynig

# 231
  • Мнения: 1 491
А как мога и аз да се сдобия с такива? Praynig

Извинявай, че преди малко в телеграфен стил  Flutter  Тези неща и на още няколко момичета Клеър ни ги прати от САЩ, за да си спестим пари, а и да можем да си поделим пощенските разходи, че и те са големички. Clairette пак ти благодаря

# 232
  • Мнения: 1 854
Пепи, честит имен ден на патерици  bouquet
Пожелавам ти реализация на всички планове и идеи, които те карат да мечтаеш и се усмихваш.Бьди все такьв майстор и естет!

van444eto,каква е тайната за такьв дьльг брак...вкусни и пьстри тортички ли? Grinning.Пожелавам Ви още 180 години семейсно щастие и любов  bouquet

Отбора на сините(blueeye, violetblue), честити придобивки Hug

Поздравления за хубавите торти от последните страници!

# 233
  • Мнения: 634
Ванче честито и от мен .Видях какво си измайсторила .Браво Hug.Видя ли че е много лесно?

# 234
  • Мнения: 1 965
Ванче честито и от мен .Видях какво си измайсторила .Браво Hug.Видя ли че е много лесно?
Абсолютно! Само че аз си го улесних още повече. Вместо лъжичка - ползвах спринцовки....   bouquet  bouquet  bouquet

# 235
  • Мнения: 2 282
Ванче, още 100 години да се обичате и разбирате, пък после ако искаш, сменяй го... Wink

Eййй, пак съм изпуснала всичко... Добре, че имах питанка.
Аз бавно, но сигурно се връщам към тортите. Направих онази за лелките в яслата, но така и не ми стигна търпението за кошница с цветя... ще я покажа тези дни. А сега следват тортите за РД на двете деца. Едното (днеска се сетих) - след по-малко от седмица!

Та на въпроса - търся готова несъхнеща маса, до 2 кила. Ще съм благодарна, ако някой споделя своята с мен, особено ако е от Варна. Мисля и за вариант аз да купя и да пратя остатъка някому по Спиди, или някой ако е от друг град, да ми прати с наложен платеж за моя сметка. Все ще ми излезе по-евтино от цял пакет МАЙ... тук цената е 4,5кг. х 7,65лв = 34.43лв., множко ми е. Моля, пишете ми на лични, че не сварвам да изчета всичко!

# 236
  • София
  • Мнения: 618
Честит имен ден на Пепи и годишнина на van444eto   bouquet  Да сте живи, здрави и много, много щастливи   bouquet
Леле, колко нови джунджурийки си имате  Heart Eyes със здраве и вдъхновение  да ги ползвате   cook

# 237
  • Мнения: 2 282
Добро утро, момичета!

Пепи,
изпуснах ти празника? Ха честито, па макар и със закъснение, и наздраве!
БамбинкаМалинка    bouquet ми предложи бавносъхнеща маса, но си направих сметките и реших все пак да си купя цяла кутия... освен ако някой във Варна не се обади до обед да ми предложи Simple Smile Една от причините е, че трябва да започна работа още тази вечер.
Така че, от другата седмица май аз ще питам иска ли някой несъхнеща маса.

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 10:27 от Сребърен облак

# 238
  • Мнения: 185
Ровя се тази вечер из немските сайтове да чета за "тортоправенето" и намерих тази торта
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=297278

май някой я беше правил в миналата тема  newsm78

# 239
  • Мнения: 1 491
HEEEEELLLLPPPP....

Момичета, помогнете ми  Praynig  От сутринта търся рецептата за тортата-мозайка на benmary, но не успявам да я открия. Ако някоя знае къде точно да я търся или я има запазена, моля, моля, пуснете ми я  Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт