Отговори
# 15
  • Мнения: 206
Така както вие си гледате детето никой никога няма да го гледа.Не я защитавам,но ако искаме децата ни да растат в идеални условия щяхме да си ги гледаме сами,а щом сме ги поверили на други хора трябва да преглътнем понякога даже и да не ни харесва.Това естествено е мое мнение.

# 16
  • Мнения: 206
Poiiy, явно си от късметлийките с кротки деца.Моят вече е на 4 но белите са ни постоянен спътник още от както проходихме,казвам ти бела след бела и няма как някоя да не е последвана от по шляпване.Може би защото е момче,не знам.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Моя син още първия ден като го прибирах от яслата ми каза, че лелята го е ударила по главичката отзад и ми показа къде го е ударила. На следващия ден говорих със старшата сестра, но разбира се тя отрича да се случват такива неща, щяла да предупреди да не го "пипали" по главичката.
Съгласна съм, когато е виновен да му се скарат - да аз му се карам, да го накажат - да аз го наказвам, но да го бият по главата е недопустимо, никога не съм си позволявала да го удрям по главата! След този злополучен първи ден в яслата, цяла седмица казваше, че не иска да ходи, защото лелята ще го бие по главичката!
Да ви кажа такива луди идеи ми идват в главата, но засега ще опитам с добро, пък ако недай боже се случи отново, тогава незнам как ще реагирам!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
И все пак всеки доброволно си е закарал детето там,а понякога възпитането включва и по - строги мерки.........
ooooh! строги мерки за двегодишно дете!!!!!!!!!!Ало, има ли някой!Какво следва по твоята логика,че всеки, който си е дал детето на ясла може да "преглътне" еднократен пердах над детето му newsm78

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 22:58 от Madam Stasita

# 19
  • Мнения: 206
Къде прочете в публикациите ми думата пердах,не можеш ли да четеш.

# 20
  • Мнения: 1 092
Извинявам се че съм малко извън темата ,но за първи път някой да пише ,да се говори с персонала и да се вземат мерки, та дори и да е преувеличен разказа на детето.

В досегашните теми по въпроса с "наказания" в ясли и детски градини,а те бяха две - три за няколко дни, всички казваха- трябва да се мълчи за да не стане по лошо. ooooh!

за достоверност- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=335460.0

# 21
  • София
  • Мнения: 2 430
Къде прочете в публикациите ми думата пердах,не можеш ли да четеш.
тогава си уточни "строгите мерки"

# 22
  • Мнения: 206
Не искам да споря,може би моето дете е по-палаво.Не говоря за шамари,пердах и т.н.По строги мерки имам в предвид потупване по дупето,може би дърпане на ухо,това е.

# 23
  • Мнения: 73
Аз също по шляпвам моя рядко и то основателно но това е моето дете.Ужасно е когато си поверил грижите за детето си на "квалифициран"персонал с педагогическо образование т.е. смятам,че това са кадри прочели доста за детската психология и би трябвало да имат подход към децата и да ги предразполагат към обстановката в яслата или детската градина.Не мога да си представя такъв човек да удари чуждо дете и то със опита на педагог,както се предполага.Аз лично не съм имала такъв проблем със сина ми но бих говорила задължително с лелката а ако няма резултат ще говоря и с директорката.Не искам да ме разберете погрешно с "това е моето дете" то не е собственост то е личност.

# 24
  • Мнения: 3 715
Ако това се случи на моето дете, отивам в детската градина и жална им майка. Това естествено, след като се уверя, че детето не си измисля. Не че моят син не яде шамарчета по дупето, но това можем да го правим само ние с баща му. Друг да посяга на детето ми не позволявам. Разбера ли, че се случва, въпросната персона със сигурност ще съжалява, че може и да отнесе боя. Съвсем сериозно го пиша.

# 25
  • Мнения: 2 232
Ние имахме такъв случай в яслата. Таткото ни беше видял как сестрата  бие дете от яслената група на сина ми. Веднага подадохме жалба  към директорката. Оказа се, че  това и чест навик, децата имаха страх от нея. Малкият тогава не можеше да говори и така ние не знаехме за тези неща , освен , че плачеше и не искаше да ходи на ясла....По ред причини тогава не я уволниха, тъй като настоявахме за това...Тогава нас ни преместиха в 1ва група при по-големите...Не след дълго обаче я уволниха, явно след още няколко оплаквания.
 Във вашият случай, може и да си измисля, но може и да не си измисля. Децата в тази възраст(като по-малки), все още не познават лъжата и според мен има голяма възможност да има доза истина в думите.Проучи внимателно и ако съмненията ти се потвърдят подай оплакване.

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 10:46 от Deja Vu

# 26
  • Мнения: 426
Опитай се да разиграете ситуацията вкъщи.Дай му играчки-това е лелята , това си ти ,да ти покаже точно какво прави.Така може да разбереш истината.

# 27
  • Мнения: 130
Веднага бих говорила с главната сестра. При нас се случи друго- едната от лелките не знам коя, защото вратата беше затворена - случайно я чух как вика доста грубо по едно от децата. Казах на главната сестра- проблеми не е имало спрямо детето ми, а въпросната учителка напусна малко след това. Явно работата с деца не и е понасяла.
 

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
Не разбирам какво толкова й е "деликатно" на ситуацията?
Детето се е оплакало - говори се с персонала. Изрично се подчертава, че се иска обяснение на ситуацията, както и че ако се разбере, че това наистина се е случило ще се искат строги мерки по отношение на учителката.

На мен ми се е налагало да говоря два пъти с персонала. За първия съм почти убедена, че учителката наистина е бутнала детето ми, както и че след това вниманието от нейна страна както към моето, така и към другите се умножи десетократно.
За втория случай - дъщеря ми беше вече във фазата на 'приказките' и това беше просто нейна фантазия /не ставаше дума за удар, а за наказание/. Изясних нещата с директорката и накарах малката да се извини на учителката.

В БГ както и във всяка цивилизована, че и в някои не до толкова цивилизовани държави, насилието над деца, било то физическо или психическо е наказуемо.  Stop

# 29
  • Мнения: 130
Моят хубостник-ясленец точно днес взимайки го от ясла ми каза, че лелята била лоша, защото бие Кало Thinking
Ако бях послушала първосигналната си емоция лелята досега да беше с откъсната глава. Но се замислих, че е твърде възможно Кало да лъже или по-точно да си измисля, защото днес на смяна беше любимата леля.
Това, което знам от моята кума, която е психолог е, че при такива съмнения не е лошо да заведете детето именно при квалифициран психолог. Той има начини да познае дали едно дете лъже, измисля или казва истината. Все пак това са учили.

Допълвам се, че сега говорих с кумата. Значи нейното становище е, че деца на тази възраст - 2 години - не могат да лъжат умишлено. Могат да повтарят чуто или да си измислят допълнения, но не и да лъжат умишлено.
Много странно, моята дъщеря е на 2г и 9м и лъже доста умишлено и то неща които със сиг не е чула или видяла.

Общи условия

Активация на акаунт