проблем - отказва да се храни в д.градина

  • 3 090
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
Ние вече 4 ден нищо не хапваме в детската градина, дори и вода не пие Cry
Като го взема следобяд само по пътя изяжда един банан и вкъщи ме пита има ли мляко, има ли баница, милия, а той е злояд и не съм го чувала да си иска храна. Незнам какъв е подхода, казах на учителките, едната ми вика, ама той си хапва, другата ми казва той нищо не яде цял ден, незнам, пък и вода да не пие и глътка, не било притеснително казват Shocked

# 16
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
И ние сме така,в градината почти нищо не яде,госпожите се опитваха да я хранят,тя като не иска нещо и веднага го плюе.Отвреме-навреме хапва по нещо,което и харесва,главно плодовете.

# 17
ЗДРАВЕЙТЕ ВСИЧКИ!
Моят хубавец вече е във втора група в ДГ и не иска да се храни сам. Беше на мл.кухня от9мес.до 3год.не обича варивата и гювеч,не обича много месо,даже салам и луканка не яде. Много трудно се научи да яде филия намазана с масло в градината,което се случи през март тази година-7мес.след постъпване в градината. Често боледуваше и затова в повечето време си беше вкъщи.Изключено е ВЪРХУ ФИЛИЯТА ДА ИМА ПАСТЕТ,ХАЙВЕР,ЛЮТЕНИЦА,2КРЪГЧЕТА САЛАМ-БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ТЕЛЕШКИ ИЛИ ШПЕКОВ.ЯДЕ ГЛАВНО КАРТОФИ-СВАРЕНИ,ЗАДУШЕНИ,ОТСКОРО ПЪРЖЕНИ.ПОНЯКОГА КЮФТЕТА-НАЙ-МНОГО2,НО СВАРЕНИ-ДА,ПОНЯКОГА.каква е тази адаптация-толкова дълго време?!Миналата седмица ял  риба плакия-цялата порция,но  госпожата го хранила.ял даже лещена чорба.иначе вкъщи вижда ,че вс.ден няма само картофи и затова си взема филийка,изважда си маргарина исам си я намазва.Голям инат е,умен е,но иска все своето,а то на градина не е възможно.ще пиша пак,налага се да изляза.Успех на всички майчета с възпитанието! ooooh!

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Когато дъщеря ми тръгна на детска отначало не хапваше абсолютно нищо. Мина време, докато се отпусне да яде там, но стана постепенно. Предполагам, че от стрес им спада апетита.

# 19
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Един ден едната от възпитателките й казала че на терасата има кученце и ако не си изяде супата ще му я даде.И така прояде.

Пробвала съм ги и аз тези номера, но при нас не минават - малкия с охота си дава яденето, щом не иска да яде, а и по принцип е дашен. Той в яслата хапва само по малко супа и хляб. Нищо друго! И като ме види на вратата веднага иска да яде.

# 20
  • Мнения: 3 216
Хм,ето още един плюс на яслата. Според мен ,ако детето е посещавало ясла в градината не би имало такьв проблем или поне не чак в такава степен.

# 21
  • София
  • Мнения: 700
Калоян днес е за втори ден на детска градина и нищо не ял по цял ден, дори и вода не е пил. Учителките казват,че иначе е спокоен и започва да плаче като започнат да се хранят и да го карат да седне на масата. Вечерта компенсира частично ама докога ще  я караме така. Той по принцип е злояд, честно казано се надявах да гледа от децата ама не Sad. Препоръчаха ми да му даваме нещо да закуси в къщи, ама тази сутрин откакто е станал плаче, че не иска да ходи на градина и не знам утре ако е пак така как ще успея да го нахраня.

# 22
  • Мнения: 2 448
Щом е от скоро и не се дължи на злоядство по принцип, значи ще се адаптира и ще започне да се храни. При нас проблема е по голям, там яде само хляб, понеже не харесва храната в градината. И в къщи е капризен, но няма как да се промени менюто там, така, че съм доволна, че поне хляб яде.
От притеснение имаше проблеми по едно време в яслата като по малък, отказваше да пие вода, за да не чурка там и по цял ден се стискаше.  ooooh! Но беше само период и отмина. За съжаление за храната нашия проблем е неразрешим и каквото и да хапне пак съм доволна, вечер наваксва у нас, но това е положението.  Tired

# 23
  • Мнения: 651
... да не я насилват да яде и да не я заплашват.
ooooh! ох, как така ще заплашваш дете и ще го насилваш да яде.
Преди време една баба ме посъветва внучката и като не яде да я заплашвам с инжекции и медицински сестри.... еми не го направих, да ме извинява... детето си е капризно, а и като разбрах, че сутрин закусва с 2 филии с мед и масло и чаша мляко изумях.
Не насилвам никого. Само подканям. Обяснявам...
Наблюдавам: Доста деца не са научени да се хранят. Искат да се разхождат. Не умеят да дъвчат. Ядат избирателно меки (или само твърди) храни.
За радост притеснителните проядоха. Стресираните им помина и следя поне първото или второто да си изядат (по техен избор).
Така беше и с моите деца. Ходих веднъж да дебна зад вратата Mr. Green. Ядяха си наред с другите улисани в сладко дърдорене. Покрай другите ядяха неща, които на мен са ми отказвали.
Чувала съм дори "ти не можеш това да го правиш като готвачката в градината  Crossing Arms"
Успех   на всички bouquetи гледайте по-ведро на този "проблем"   bouquet

# 24
  • Мнения: 2 448
... да не я насилват да яде и да не я заплашват.
ooooh! ох, как така ще заплашваш дете и ще го насилваш да яде.


Ами как, ето така. Както писах моя син не яде всичко, и не харесва храната в градината. Изрично предупредих госпожите в началото да не го насилват и че за мен не е проблем, ако откаже храната и яде само хляб, но ........ те си знаят тяхната. Един ден имало боб / той никога не го е обичал / и госпожата решила, че как тъй ще е цитирам избирателен. И какво ми казва вечерта, ами изяде го , ама що трябваше да е със заплахи и рев!!!  #Crazy И после що реагирал с агресия, ами и аз да съм да ме тъпчат с нещо дето не го обичам и аз ще реагирам с агресия.

# 25
моята дъщеря има същият проблем в яслата, отказва каквато и да е храна там.казват, не знам дали за успокоение, че била хапнала на обяд ,ама....знаели се?!по същият начин като ме види веднага ми бърка в чантата да и дам нещо за ядене, щото мен ми е жал така като не е яла цял ден и и взимам банан, кроасан, правя й кисело мляко с бисквити, но започна да ми отказва следобед и вкъщи да яде  Sad казват лелите , че не я насилват защото тя започва да плаче и може да повърне.... душици златни дано да свикнат по- бързо ,че така да го гледаш милотоооо

# 26
  • Мнения: 304
 Thinkingвероятно е период който ще отшуми като свикне с децата и учителките

# 27
  • Мнения: 651
... душици златни дано да свикнат по- бързо ,че така да го гледаш милотоооо
Онзи ден едно от моите момиченца, след като го подканям да опита поне (няма да казвам какво Mr. Green) ми заобяснява:
..ооох, опитах (личеше), ами не ми харесва. Никак не ми допада на вкус. Разбери...Мама съвсем не готви така. Мама готви други неща. Страхотни неща.  Confused Ще си изям хляба да не се притесняваш, че съм гладна.  Confused
А същото дете друг път пък ми казва: аз такова много обичам, ще си го изям цялото, а може ли 2 (не става дума за десерта  Mr. Green)

pasinet,
Със заплахи и рев не би трябвало вече никой никъде да  работи.
Безумие е да караш дете така да яде. Травма е както за душата, така и за стомаха да назориш дете, което не яде боб да си изяде цялата порция.

И пак да кажа:
Учете децата да дъвчат! (днес едно фифи дъвка зелева салата половин час.....добре е все пак, че не гълташе наполовина сдъвкано, но не ни се дава това време да сме като на ресторант  Confused )

Общи условия

Активация на акаунт