Жени попадали ли сте в ситуация да издържате мъжете си????

  • 6 705
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 952
При днешния недостиг на работещи хора поне в големите градове, не мога да повярвам, че няма работа за мъж, ако ще и срещу надник да е. Не мога да уважавам здрав мъж, на който купувам храна с парите, с които би трябвало да си платя преглед при зъболекар и гинеколог.
От опит съм се убедила, че е добре да се стои далеч от стиснати и мързеливи хора, независимо от пола.
Добре е жената да е в състояние да си вади сама прехраната, че и тази на децата и да се оправя сама в живота. Още по-добре е, ако има мъж на място.
Авторката да зарязва и двамата си съвартиранти и да си гледа живота - наскоро четох приказката "Болен здрав носи" на дъщеря си.

# 91
  • Мнения: 130
Мария Н. на кое наше мнение си била преди?
Явно ти е трудничко все пак да схванеш!
Не мила, просто се чудя какво си схванала  newsm78

Мария Н. що не оставиш пръстите ти да си починат малко ,тъй и тъй схванахме мисълта ти и не беше кой знай колко трудно. newsm78

това имам предви! че уж си ми схванала мисълта ама май не си!

# 92
  • Мнения: 139
Joya, извини ме, но не е съвсем така, както го описваш. Има работа на смени. Има работа на график 2 работи/2 почива, има нощна работа, има и почасова. Това, че ако почнеш някъде и край с интервютата и надеждите за нещо по-добро е просто извинение за недостатъчно борбените и недостатъчно работливите хора.
А най-временното нещо на този свят е животът и е унизително, срамно, безсмислено да чакаш някой да те оцени, покани, моли... вместо сам(а) да протегнеш ръка на късмета си.
Мило момиче, посочвай вратата на търтея, без да се притесняваш - ето виж има толкова разбрани жени - все някоя ще си го прибере да го отглежда като домашен любимец. А на теб ти пожелавам да си намериш достоен мъж до себе си.

# 93
  • Мнения: 4 965
Въртим, сучем и все се стига до това, как ако жената иска дете, трябва да си седи в къщи а мъжът и да носи пари.
Първо авторката няма дете, даже не е женена. Второ, колко държави в света имат майчинство колкото нашето.
Защо жената да не работи, ако е на зор, ще работи. За детето се грижат двама, най-обичам някоя майка в градинката, да ми се перчи колко добра майка е, защото си седи при детето, а след малко да ми заеква, че нямала пари за обувки на детенцето си, защото мъжът и взимал малка заплата. Ами саката ли е? Или е по лесно да си седиш в къщи, от колкото да работиш и да гледаш дете, и за всичко да е виновен мъжът ти. Много ни е криворазбрана "цивилизацията".
....

А има и още 1 вариант...
Защо, ако мъжът изкарва достатъчно за добър живот, жената трябва да скръсти ръце, вместо и тя да изкарва (колкото него или дори повече, ако й го позволява професията) и тези пари да отиват не само за "добър" живот, ами и за много неща, които семейството желае, да се инвестират или да се осигури добро образование на децата? В случая визирам самостоятелен избор на жената и на семейството - при възможност наистина всички да се издържат само с неговата заплата, а всичко друго да е един (наистина значим) плюс...
Пък и какво значи "той да работи, тя да домакинства" - при всички съвременни удобства и улеснения за домакинството? Все пак не живеем по времето на прабабите ни, които по цял ден са перяли на ръка на реката (примерно)...
За отглеждането на децата - ако и двамата родители са поравно родители (т.е. не само мама да учи, да се занимава и т.н.), децата определено са печелившите...
Но този вариант не е точно "издържане на единия от другия", защото пак реално мъжът издържа семейството...

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 13:24 от azaf

# 94
  • Мнения: 6 619
Мария Н. на кое наше мнение си била преди?
Явно ти е трудничко все пак да схванеш!
Не мила, просто се чудя какво си схванала  newsm78

Мария Н. що не оставиш пръстите ти да си починат малко ,тъй и тъй схванахме мисълта ти и не беше кой знай колко трудно. newsm78

това имам предви! че уж си ми схванала мисълта ама май не си!

Пиша бавно ти пък чети бавно може и да схванеш!

.....не, не мисля, защото съм била на вашето мнение преди и да ви кажа мн полза нямах- освен празните надежди! Но всеки си знае!


Е, това ме интересува какво е според теб нашето мнение ,което ти преди си споделяла.

# 95
  • Мнения: 6 619
Нещо с цитатите не се получава както трябва .

# 96
  • Мнения: 1 878
Мария.Н , и аз те подкрепям! Моето мнение съвпада изцяло с твоето!

Към авторката: говори с твоя човек и с брат ти! ако няма промяна, вратата и шут! Човек един живот живее, няма да се ражда за втори път и трябва хубаво да премисли с кого и как да живее този живот!

# 97
Много благодаря на всички за отговорите!

Ситуацията с братчето е следната- той  е много разглезен , на 20г е и е свикнал още от дете да не се съобразява с никой, той беше и е маминото детенце, общо взето се занимава с такива неща, от които доходи няма и е лошото, че освен, че натоварва майка ми, натоварва и мен- не се вслушва, че от работите, с които се захваща все, са все мошеннически, дето работиш пък заплата не получаваш, общо взето от една година работи, но пари почти не взима!!Пак ще кажа, че ми е жал за него,въпреки, че сме говорили с него, че не може все някой да му ходи по задника и да му дава пари- не възприема, смята, че всички са му длъжни да му дават/пак ще кажа, грешка във възпитанието на майка ми и тя го осъзнава/!!

Другата ситуация за приятеля, де-  пак много разговори, не  иска да почне работа за 500лв! Казвам му ок, ще търсиш нещо по-добро, тогава се хвани, като общ работник, взимат по 40-50лв на ден, кой ти ги дава, пък ще изчакаш, докато попадне на  по-добра оферта- казва ок, но нищо не прави!Всяка вечер си повтарям едно и също, като латерна- след това се обвинявам, че му говоря така и ми е криво- ама по дяволите 50-лв на ден пак са пари, ще са ни от помощ! Иначе и изключително добър, мил, в домакинството се представя отлично- обаче пустото му нежелание да не се оставя така без пари и да разчита само на мен!!
 

# 98
  • Мнения: 4 965
Много благодаря на всички за отговорите!

Ситуацията с братчето е следната- той  е много разглезен , на 20г е и е свикнал още от дете да не се съобразява с никой, той беше и е маминото детенце, общо взето се занимава с такива неща, от които доходи няма и е лошото, че освен, че натоварва майка ми, натоварва и мен- не се вслушва, че от работите, с които се захваща все, са все мошеннически, дето работиш пък заплата не получаваш, общо взето от една година работи, но пари почти не взима!!Пак ще кажа, че ми е жал за него,въпреки, че сме говорили с него, че не може все някой да му ходи по задника и да му дава пари- не възприема, смята, че всички са му длъжни да му дават/пак ще кажа, грешка във възпитанието на майка ми и тя го осъзнава/!!

Другата ситуация за приятеля, де-  пак много разговори, не  иска да почне работа за 500лв! Казвам му ок, ще търсиш нещо по-добро, тогава се хвани, като общ работник, взимат по 40-50лв на ден, кой ти ги дава, пък ще изчакаш, докато попадне на  по-добра оферта- казва ок, но нищо не прави!Всяка вечер си повтарям едно и също, като латерна- след това се обвинявам, че му говоря така и ми е криво- ама по дяволите 50-лв на ден пак са пари, ще са ни от помощ! Иначе и изключително добър, мил, в домакинството се представя отлично- обаче пустото му нежелание да не се оставя така без пари и да разчита само на мен!!
 

Така описано - бих изритала и двамата от живота ми...

# 99
  • Мнения: 6 708
Не искам да те отчайвам, но братчето май ще си го носиш цял живот на гръб. Дано си намери някоя наистина добра и богата мацка та поне малко да те разтовари.
А приятелят с претенциите какви точно знания и умения има? Каква работа си търси и за колко пари, ако не е тайна?

# 100
абе важното е и двамата да се чувстват добре.. ако има кого и двамата да ги издържа, па нека и двамата си клатят краката, гледат си децата и си правят кефа  Whistling кой колко си клатил краката и дали това е добре или не мисля, че не се решава на база общественото мнение, а въз основа на много фактори, комплексно оплетени  Naughty

# 101
  • Мнения: 1 878
Бъди твърда, бе ,жена! От опит ти го казвам: мъже под път и над път! Какво означава, че бил добър и мил. След време, ако не се оправи финансово, това супер много ще ви обтегне връзката и няма вече да мислиш колко е добър и мил, а че не можеш да задоволиш едни елементарни човешки потребности, като да отидеш на лекар, камо ли да си помислиш за вечеря или кино.

Ами какво ще стане, ако напр. в този момент забременееш? Освен брат си и благоверния и за  бебе да се грижиш!
Не може в една връзка, единият да лежи на гърба на другия и да не полага никакви усилия. Ми ако той не мисли за мен, ако той не ме съжали и да си каже: ей, приятелката ми си скъсва д...то , да взема да направя и аз нещо за нея, ще поработя за по-малко пари, но ще и е в помощ, ако не той , кой друг?! Филанкешията от улицата ли да помисли за мен?!

Същото се отнася и за брат ти. Щом собственият брат ме използва и не изпитва срам, че е станал на 20 и все още лежи на гърба на кака си... Вън, да се оправя сам, достатъчно е голям! Като усети къде серат гладните, сам ще си потърси нормална работа!

# 102
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Първо помисли как да се отървеш от брат си, колкото и грубо да ти звучи. Ако не смяташ цял живот да вървиш подир гъза му наистина, вземи се в ръце и спри да го издържаш.

# 103
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
Много благодаря на всички за отговорите!

Ситуацията с братчето е следната- той  е много разглезен , на 20г е и е свикнал още от дете да не се съобразява с никой, той беше и е маминото детенце, общо взето се занимава с такива неща, от които доходи няма и е лошото, че освен, че натоварва майка ми, натоварва и мен- не се вслушва, че от работите, с които се захваща все, са все мошеннически, дето работиш пък заплата не получаваш, общо взето от една година работи, но пари почти не взима!!Пак ще кажа, че ми е жал за него,въпреки, че сме говорили с него, че не може все някой да му ходи по задника и да му дава пари- не възприема, смята, че всички са му длъжни да му дават/пак ще кажа, грешка във възпитанието на майка ми и тя го осъзнава/!!

Другата ситуация за приятеля, де-  пак много разговори, не  иска да почне работа за 500лв! Казвам му ок, ще търсиш нещо по-добро, тогава се хвани, като общ работник, взимат по 40-50лв на ден, кой ти ги дава, пък ще изчакаш, докато попадне на  по-добра оферта- казва ок, но нищо не прави!Всяка вечер си повтарям едно и също, като латерна- след това се обвинявам, че му говоря така и ми е криво- ама по дяволите 50-лв на ден пак са пари, ще са ни от помощ! Иначе и изключително добър, мил, в домакинството се представя отлично- обаче пустото му нежелание да не се оставя така без пари и да разчита само на мен!!
 
Ааа, няма какво да му мислиш. Братчето го дай на майка му, тя да му сърба попарата. Защото тя вади с чужди ръце кестените от огъня. Какъв е крайният резултат от осъзнатото й неправилно възпитание? Никакъв. Дълги години гледах децата вкъщи и се отучих да работя. Мъжът ми блъскаше и криво-ляво... Натрупахме дългове и когато ножът опря в кокала - намерих си работа за 1 минута, направо от улицата прочетох обявата. На следващия ден постъпих. Хвърлиха ме в дълбокото и не се удавих. На третия ден бях спец. Стоях по 2 дни по 14 часа на крак без нито за минутка да мога да поседна. Ставах в 5 часа, за да започна в 6, а работата беше на 5 минути път от нас. Получавах 360 лв + други дребни добавки. Обаче платих част от дълговете и ми е добре, защото подкрепих семейството си. Напуснах, но вече имам друга работа. Та така, който иска намира. newsm68 newsm68 newsm68

# 104
  • на майната си
  • Мнения: 425
Аз хора, които казват "за N лева няма да работя щот съм много кадърен и неоценен" - не уважавам. Имам покрай мен няколко такива примера.
В същото време ич не им пречи да вземат парите на детето си, примерно, което бачка за малко повече от N лева.
Та когато виждаш, че с една заплата едва се покрива минимума - ще бачкам каквото има и за колкото пари има - все е нещо.
А за брата - докато не му спреш кранчето все ще те дерчи, явно е от пиявиците.

Общи условия

Активация на акаунт