^_^ *** ИСПАНИЯ ОЛЕ(ле) ! *** ^_^

  • 23 462
  • 293
  •   1
Отговори
# 225
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Ще си позволя да ви опиШа разликата между епидурална и спинална упойка от професионална гледна точка,НЕ ОТ ЛИЧЕН  ОПИТ ,тъй като нямах  Шанса да ми я направят и на мен,за което несъжалявам.Та значи,при ЕПИДУРАЛНАТА упойка катетъра се поставя  на по плитко в междупрешленното пространство като непреминава през обвивката на гръбначния стълб,а при СПИНАЛНАТА се прави само едно убождане като катетъра преминава през обвивката на гръбначния стълб,т.е достига се на по  дълбоко ниво за да се постигне НАПЪЛНО обездвижване и обезчувствяване от кръста надолу.Това усещане при епидуралната упойка е НЕЖЕЛАТЕЛНО тъй като тя се прави само и единствено при нормално раждане ,за да може жената да усеща контракциите и да съдейства за по бързото израждане на детето.Понякога в хода на започналото  нормално раждане се налага преминаване към оперативно родоразрешение,като за целта се
променя дозировката на съответната упойка.Нежелани последици може да има както при едната ,така и при другата упойка,което е сведено до минимум,но...зависи и от анестезиолога който ще я поставя  NaughtyНай честия нежелан ефект  е главоболието,поради което преди упойката е задължително вливането на минимум 1,5  2 литра физиологичен разтвор или каквото прецени анестезиолога.Това се  наблюдава при нарушаване  нивото на гръбначно-мозъчната течност .Болка от самото убождане няма ,тъй като се прави предварително местно обезболяване на кожата там където ще се боцка.Хайде дано съм ви помогнала Hug

# 226
  • Мнения: 1 156
Вени  благодарим за описанието,сувсем ми настухна козината, нали нямам опит Cry

Габи, благодаря за предложението. Приемам разхвърляници в къ6ти но само с твое присъствие.

И не ми се смейте на девойката, ако знаете какво уте6ение ми е . Особено в 6 и пловина сутринта като ре6и 4е 6те ми се радва, ска4а на леглото и се изсипва на главата ми и запо4ва да ме целува....
Мног бързо се събуждам.

Вал, не е 4ак толкова влажно  тук. Но определено жили6те на първа линия на плажа не е за препоръ4ване. Не само е влажно, но и от кадето да задуха вятър, все ти пълни къ6тата с пясък и е много неприятно. А колото до влагата , на мен в Мадрид ми бе6е мног по влажно. Там наистина съм си обли4ала дрехите мокри, и костите не спираха да ме болят. Но тук за сега нямам такива проблеми, 2 или 3 дни в годината са поносими, ни6то не са в  сравнение с няколкото влажни месеца в Мадрид.
4ао от мен и лек ден,

# 227
  • София
  • Мнения: 2 952
Момичета, съжалявам че ни в клин ни в ръкав, но вашата тема е мястото да попитам нещо. Става дума за Валенсия.
Далеч ли е летище Manises от града и имате ли представа, как може човек да се придвижи оттам до района на Ботаническата градина?
Студено ли е декември-януари? Видях статистиката за температурите и търся по-скоро субективно мнение  Simple Smile Става ли за туризъм тогава и мръзне ли се в хотелите и по улиците или има отопление и можеш да се вееш по сако и т.н.
Ще съм благодарна, ако драснете ред-два   bouquet

# 228
  • Мнения: 3 098
Леле майко,колко сте писали!!! Laughing
Първо на патерици да 4еститя на Силрай и Анет.
Силрай,4естито,нека любовтта и разбирателството да са винаги с вас.Желая ти дълги години семеен живот!  bouquet

Анет,да си здрава,оби4ана и щастлива жена!  bouquet

Кар4и,не съм се загубила,у4а и нямам достатъ4но време.Твоите кукли много ми харесват на аватара ти.Ужасно сладки са. Hug Party
Съжалявам,4е малката се е ударила така,но важно е,4е последствия няма. Hug

Естрея,добре дошла. Hug

Пакри,какво да ти кажа.Снимките ви ме оставиха без дъх,полу4их душевен оргазъм. WinkТолкова красота... Hug Hug Hug Който ги е правил,ги е направил страхотно,а и апарата е Канон,нали? Wink
А ти ми напомняш много на много близка моя роднина_косата,лицето...

Станислава,препоръ4вам ти,вместо да гълташ Лексотан и да се съсипваш,да вземеш да практикуваш йога.
Аз бях с аритмия много дълго време,заради слу4илото се с дъщеря ми,а и изобщо много проблеми ми се появиха.С йога и позитивно мислене се справих без лекарства и без психоаналитици. Peace

Габи,салмонелата се при4инява от бактерия,не е вирус.Ако храната в комедора я носят е много вероятно от това да е.Поне във Валенсия е така.Там,където нямат кухня на място,имат два три пъти в годината такива натръшквания.
Да се оправя Додо по_скоро. Hug


Дивина,то4но такива неща говори мъжът ми,както и твоят.Не му хареса,а и хората ги определи като крайно мръсни,шумни и невъзпитани.


Мими,радвам се,4е си писала и ве4е сте заедно. Grinning

Мимки,щерката ти е кукла. Peace


Мирката,това което пишеш,зву4и страхотно.Браво на вас.  bouquet Ще ви 4акаме като екскурзианти тук. Wink


 Хара,как съм се смяла с хартията... Crazy Joy То наистина голям цицерлък. hahaha

bib.bib ,ти от летището с багажа направо в градината ли ще ходиш? Wink
Ина4е,не е дале4е,но незнам какви автобуси ще трябва да хващаш,но мога да проверя по сайтовете.Ти за кралската градина ли питаш или за био парка?Дай инфо,щото градини много имаме,да не те забия някъде,където не желаеш да ходиш. Crazy
Декември и януари въобще не е студено,сега като се извали до ноември съм сигурна,4е студ няма да усетите.И все пак връхна дреха не е излишна,заради всепроникващата влага.

За епидурали гледам си говорите.Аз от моя анестезиолог бях много доволна,а и от самата упойка също.Нямах никакви проблеми с нищо,докато виждала съм хора много зян след това,при неправилно поставяне. Shocked
А за шевовете като гледах себе си и като съм разпитвала после другите родилки,а и вас сега 4ета,имам 4увството,4е климата тука нещо много лошо действие има върху тези работи.Моите шевове единият тръгна зле,накрая след стискане и какво ли не ми го направиха наново без упойка,естествено.Не можах и да крещя,щото бебето беше в манипулационната с мен,нали сама си го гледах.
То затова после в Пловдив моят доктор като ми гори рани4ка крещях колкото мога. Laughing Той направо се схвана,милият.Вика ми"Муцка,какво става с тебе,то не боли".А аз отговарям"Не боли,ама нито на раждането крещях,нито на шевовете после,сега му е времето да видя какво е 4увството да си го изкараш навън"...   Joy Сигурна съм,4е пове4е няма да иска да ми гори каквото и да било. Mr. Green Laughing

# 229
  • Мнения: 500
Благодаря ви ,момичета! HugНаистина всичко е точно толкова страхотно,колкото го описвам,само да не бяха тия пусти и кредити.......... #CrazyНо ще си стегнем гъ.....те и ще ги изплатим,няма как.А и за сега сме на квартира,защото жилището,където е майка ми е малко,но и това ще се оправи някой ден.А Испания ще я посетя аз,така съм го намислила! GrinningПриятни почивни дни ви желая!  bouquet

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 19:29 от Mirkata

# 230
  • Ispania
  • Мнения: 4 484

ВалHug не бих казала,че кварталитена Аликанте ги познавам много...но все ще ти помогна...ти само кажи/ако искаш на лични сумата,която би ти се откъснала от сърцето за квартира...тогава и моя Дани може да ти каже мнението си...той познава града като дланта си/.В Аликанте спокойните квартали са доста скъпи...това е тема за доста по-обширен разговор.Ако искаш спокойствие ,нормална цена и Море ти препоръчвам квартала Сан Хуан...или малко по на север - наше село -Кампейо  Wink...И около
ГАБИ,ТОЗИ Сан Хуан,да не е JUAN XXIII,4е само той ми излиза в списька с кварталите newsm78.Писах ти на ли4ни Hug Hug

Гери,книгата не без дьЩеря ми така и не се усмелих да я про4ета Embarassed,имаме я от мнооооооооооого време,майка ми веднага Щом си я беШе я купила я беШе про4ела,но след като толкова дьлго време слуШах от вси4ки колко е драматизираЩа не се усмелих да я про4ета аЗ.Embarassed hahaha.


Estrellaa ,добре доШла в наШата "скромна" агитка Hug.Как устоя толкова време да ни 4етеШ и да не пиШеШ,ти си герой Peace hahaha.

Моми4ета да ви кажа вие ме успокоихте Laughing,зна4и не е хубаво да си на пьрва линия до плажа Crazy,успокоихте ме заЩото така или ина4е не мога да си позволя апартамент там hahaha,сега поне не ме е яд Joy.

ЗА ВСИ4КИ Hug

# 231
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Вал,търси го като Sant Joan d´Alacant  Wink

# 232
  • Мнения: 52
Привет момичета  Hug
Ле ле колко много сте писали.Аз вече съм по добре с кръста след работа ходя на процедури и се връщам капнала от умора Ще се възползвам от кафенцето на Мими  bouquet че и вчера бяхме на рожден ден на една приятелка ooooh!Да се похваля моето момче взе изпита по математика с 9 започва годината добре а дано така да му върви Praynig
Мими Hug не си спомням аз като започнах да пиша дали сме се засичали  ThinkingМного се радвам че си сред нас и ви пожелавам всичко най добро Hug и никога да не се разделяте с детенцето  Praynigизпитала съм го бяхме разделени с детето ни 3 години Sad
Силрай Hug много ми хареса идеята за картичките да се сложи празен плик с марка  Peaceзначи дечицата много са се радвали на картичките душички ...  Sad И какъв е този Коледен благотворителен Базар много ме заинтересува пиши ми на лични моля те  Praynig
Мимки Hug голяма сладурана е Никол пу пу  Heart Eyes и много е пораснала
За паяка и моя син е ползвал паяк и краката му са прави  Peace
Пакри Hug много хубави снимки и вие двамата сте сладки  Party
Дивина Hugда оздравява малката по скоро Praynig поздрави ни с някое твое стихче  Heart Eyes
geripetrowa Hug много ти е хубава идеята за българско училище дано я осъществиш  Peace
Дунче Hugмного ти е хубаво момиченцето да ти е жива и здрава
Станислава78 Hugще се справиш добре с четенето на приказката  thumbsupа между другото трябва задължително да четеш ли ако не може да преведеш една българска приказка и да я разкажеш  Flutter
Вал Hug успех с местенето  Peaceкак е мама приготвяли вкусни неща за хапване  Simple Smile
Габи  Hugда оздравява по скоро Додо  Praynig
Марица Hug какво учиш нещо съм пропуснала  ooooh!
Estrellaaдобре дошла   bouquet
Карчита Hugцелувки на дечицата
ЛаАда казваш че ти е мечта Астуриас заповядаи на гости  Hug
Саби  Hug Вес Hug venelina81 Hug Анет Hug Герито Hug
Лека вечер от мен и приятни почивни дни   bouquet

# 233
  • Мнения: 1
Благодаря  за топлото посрещане на всички   bouquet

Вал, и аз не знам как издържах толкова много време без да пиша... Като пристигнахме тук ни подхвана испанската вихрушка, започна се с квартири, търсене на работа и т.н. Чак през есента си пуснахме Интернет и тогава докато изчета темичките започнах една смазваща работа и не ми оставаше време да пиша. И аз като теб искам да се преместим на друго място. В момента живеем и работим на пъпа на английската част на града и е направо ужас... Нагледах се на какви ли не пиянски английски истории...

Анет, честит рожден ден и от мен на патерици. Много здраве ти пожелавам, останалото се постига  Simple Smile. Твоята история и приключенията ти с мъника и аз ги следя   Rolling Eyes

Общо взето приключенията на момичетата, които живеят в Комунидад Валенсиана съм ги следила. Съжалявах много, че не разбрах навреме за организираната среща на Великден, но нали ще има и други срещи... Grinning

Парки, очарована съм от снимките ви от Ирландия, а и както се казва, каквото застанало за снимка, такова излязло... Големи сте сладури.

Успешен ден ви желая  Hug

За мен сега е време за сън 

# 234
  • Мнения: 1 156
Естрея . добре до6ла. Приятни мигове тук ти пожеалавам.
А като каза английския квартал, з работя в един такъв. Освен на пиянски изпълнениа, се побърквам и от самите хора, които са си пенсионери. Спрямо среднта възраст която е около 60 год, се 4увствам направо бебе. Но има някои които будят истинско съжаление, в добрия смисъл на думата. А има други, които ми е кеф да ги гледам. Има една баба германка, мъжа и е на легло, тя е с бастун, оба4е ката кола и ходи да си пазарува сами4ка ине позволява на никого да и помага. Оба4е има една агитка дето са мам.... Миналата година си изпо4упиха краката ор пиене, напиват се до таква степен, 4е не виждат и все някоя кола 6те ги блъсне. Бяхме като ортопеди4ното отделение. НЕ стига това, ами има6е двама дето ходеха да ги извозват от домовете им, един по един, понеже 3 болни разполагаха с една коли4ка. бЗасядат на терасата и нали не могат да мръднат, се напиваха о6те пове4е. Sick

Пакри, мног е хубава Ирландия , много зелено , прекрасно е продсто. А и вие двамат сте големи сладури....
4ао засега , 4е мойта девойка иска внимание. Приятен уикенд на вси4ки

# 235
  • Мнения: 1 461
Pakri първо да ти кажа че имаш много хубава коса и много хубава усмивка  newsm53.Позволих си да ви разгледам снимките от сватбата рядко правя комплименти но сега немога да не изразя възхищението си, страхотна сватба ти си много красива булка а роклята ти е много красива и стилна  smile3501 изглеждате много щастливи сигурна съм и че сте такива, ако ми предстоеше сватба определено щях да взаимствам от вашата  Peace .Исках да попитам тези танцьори специално заради празненството ли ги извикахте http://picasaweb.google.bg/ykornx/2#5214062935044596018  или са ви близки.И нашата сватба беше във Варна и някой снимки предимно на зелените поляни ми напомнят на нашата която беше 2005.В PeaceВижда се че имате много приятели и много хубави семейства сигурно много ви липсват.Спирам че стана...... пак казвам че рядко правя комплименти но на хубавото няма как де не кажа поздравления .Пожелавам на младото семейство много дълъг и семеен живот

# 236
  • Мнения: 789


Добър ден , амигас!

Не мога да се добера до компа,откакто Иви играе на "Ел конехо лектор" и "Папапапу".Щом види,че взимам компютъра и вика"Аз,аз".
Как сте всички?

Amiga,и аз не съм сигурна дали сме се засичали,но за всеки случай...Приятно ми е да се запознаем Hug!Благодаря ти за пожеланията,от твоите уста в Божиите уши Peace!А ти как търпя 3 години без детенцето си?На нас 4 месеца,честно казано,ни се увидяха.Плачех всяка вечер.

mimky,как е сладурка?Слушка ли?Много е сладка ,разгледах и аз снимките.Какво реши за проходилката?

Тони , включи се с някой ред да кажеш как си,пък в Скайпа ще си полафим надлъжко Wink.

Rally Y , върви ли тенисът на Ния?Между другото по-напред прочетох,че сте имали проблеми с гризането на ноктите.Имаме същия проблем с Иви,но аз не мога да му обясня като теб,че това е лошо за маникюрите Laughing,та ако имаш други идеи....

Кар4и,ама вие в БГ,така ли?Снощи препрочитах предните теми,не знаех до тогава.Има още много да чета.Честито ви християнче!.Сто на сто ви е мъчно за тати,но иначе как сте?

Марица,и аз се радвам да се "чуем" пак.Как е Ани?

# 237
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добър ден и от мен  Hug
Разбрахте ли ,че вчера на Premios Príncipe de Asturias е награден и българин? Ето линк -  Una reivindicación del humanismo На самата страница със статията вляво има един линк "Todos somos extranjeros" - Extracto del discurso de Tzvetan Todorov, premio de Ciencias Sociales.

Tони, радвам се, че е минало вече това с хистеро-то. Кога си чакаш резултатите, или ти казаха веднага?

Мимии, радвам се, че всичко неприятно вече е зад гърба ви, и дано никога повече не се налага да взимате това решение (за Иви) Сега звучиш много оптимистично!  Hug Иначе, да, още сме по пътищата, аз дори сега затова съм и тук, трябваха ми едни документи, добре, че всичко се уреди на втория ден.

Мирката, чудесно, че всичко се е наредило за вас, без да взимате решение за радикална промяна. А за екскурзия, винаги можете да дойдете Hug Лъчи сигурно е най-доволна от положението.

Гери, и аз на тази поговорка се надявам, и упорито си пътувам със самолет Laughing

Габи, аватара ти е страшен Laughing, какво си забъркваш?  Mr. Green Давид оправя ли се?

Силрай, не видях, пускала ли си досега инфо за коледното парти? Аз не знам дали ще съм тук, но все пак.... Какво стана с Ели, бяхте ли пак на преглед?

Дивина, ти май преди беше споменавала newsm78, но в коя част на швейц. са приятелите ви? Оправи ли се девойката ти от вируса? Или с две думи, вилнее ли пак "терремото"-то?  Laughing

Дунче, как мина родителската среща? И наистина ли се събират всички само за няколко човека, които искат разговор на кастеяно?

ГериПетрова, разби ме с тези гащички за неразположения  Laughing

Станислава, не се притеснявай за приказката, всичко ще мине добре, те предполагам, че я знаят наизуст малките Hug, че даже и ще ти подсказват.

Естрея, добре дошла при нас !   bouquet

Карчита, как е Мая, беше ли много стресната от удара? Спада ли цицината?

Пакри, наистина са ви чудесни снимките, и аз да кажа  Laughing. Но казваш, за Майорка, че е пясък и камъни - аз не останах с такова впечатление, а се разходихме доста из острова, като бяхме там Thinking - всичко си беше зелено и много приятно.

Амига, все така да продължава момчето ти!  Hug

Лек ден на всички!  Hug

# 238
  • София
  • Мнения: 2 952
bib.bib ,ти от летището с багажа направо в градината ли ще ходиш? Wink
Ина4е,не е дале4е,но незнам какви автобуси ще трябва да хващаш,но мога да проверя по сайтовете.Ти за кралската градина ли питаш или за био парка?Дай инфо,щото градини много имаме,да не те забия някъде,където не желаеш да ходиш. Crazy
Декември и януари въобще не е студено,сега като се извали до ноември съм сигурна,4е студ няма да усетите.И все пак връхна дреха не е излишна,заради всепроникващата влага.
Благодаря ти много! Уф, верно за смях беше въпроса - няма с багажа да ходим в градината, ще се настаняваме в този район. На картата на английски пише просто ботаническа градина. Щом Манисес е основното им летище, ще се оправим с придвижването. Защото ще летим  с лоу кост, реших, че кацаме на надалече. Така или иначе вече платих и полет и хотел, та каквото сабя покаже  Grinning при всяко положение няма да ни бъде зле на по-топло и не на работа  Grinning
Благодаря и хубав уикенд на всички българо-испанки   bouquet

# 239
  • Spain
  • Мнения: 3 750
добро утро  Embarassed
станах към 12- не бях спала от години толкова , но този път мъжо се занимаваше с Гери за да се наспя Simple Smile
Мимии права си за торентите - много са им бавни испанските торенти - този последния с детските филми оба4е ме изненадва приятно - няма кои знае какво за теглене но пък ина4е в4ера ми изтеги "ел орихен де ла сирентита " с 300 !
Амига някои ден някои ден..... Simple Smile преди да си отида за БГ си мислех 4е този някои ден ще е есента ,ве4е разходките оба4е ги забравяме за неопределено време Simple Smile
Венелина 78 няма нищо страшно . преведи 1 приказка и смело . те са деца и дори на да успееш с произношението няма голямо зна4ение а и у4ителката ще помогне . и ние имаме тази година същото занимание . в определена седмица трябва да отида в понеделник със снимки и да разказвам по тях - децата питат, аз трябва да отговарям - мисля да им разкажа за ходенето на Гери в БГ . а в петък същата седмица трябва да им направя някаква игра или да им про4ета приказва или каквото и да е да правя , но да го правя половина 4ас Simple Smile . трябва да измислям нещо и  аз и все още не съм го измислила . пожелавам ти успех .
 поздрави на вси4ки !
ето малко полезни неща (не съм ги инсталирала още незнам дали вървят )
Aprende a leer con PIPO

Descubre El Universo

El Conejo MAtematico 4-7 години

Общи условия

Активация на акаунт