Втория триместър мина, ЯНУАРСКА мама яде за двамина

  • 15 927
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 656
Добро утро, момичета!

Аз известно време не съм писала, ама ми беше някакво такова апатично... уфф.  Така де - днес май вече имам настроение Wink

Мерси на
Доника за новата темичка!!!

Мим, и аз бих попитала друг лекар - тоя нифидипин баба ми го пие точно за сваляне на кръвното и на мен ми изглежда като онези лекарства дето са си за успокояване на нервите Wink Та с други думи - оцъклих се като ти прочетох поста, не мисля, че е удачно да ги пиеш.. И все пак - звънни на док и питай - като пише на листовката, че не трябва да се пие от бременни - дали да продължаваш.. Айде, успех  Peace  Моите контракции се пооправиха с магнерича само.. Та и аз сега съм спокойна  Peace

Ох, да ви кажа - тая нощ си сънувах бебето.. Как се ражда и как се опитвам да го кърмя.. Беше много странен сън.. Нещо не искаше да засуче както трябва (само от едната гърда направи опити и това беше..) Ох, побърках се аз нещо  Crazy  Laughing

Айде, мацки, до скоро!   bouquet

# 16
  • Варна
  • Мнения: 389
Точно се ровя и попрочетох тук-там. Нифедипина е в списъка на лекарствата, които могат да се пият, но трябва да е изписан от лекар. Вече съм по-спокойна, а и намерих в други теми, че не съм първата, на която го изписват. Само трябв ада си следя кръвното да не падне много:)

Спирам да ви занимавам с това:)

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Мим-Нифедипин-а наистина е лекарство за сваляне на кръвното/слабичко/,но има и други действия.Сваля кръвното точно на принципа на отпускане на мускулатурата и кръвоносните съдове.Така че сигурно има за какво доктора да ти го дава.А за листовките-не се задълбочавай много в тях.Фирмите производителки се презастраховат и в 99% от случаите пише,че не може да се приема при бременност и кърмене.САМО ЛЕКАРЯ може да прецени полза/вреда в конкретния случай.Ако пък му нямаш доверие............консултирай се и с друг лекар Peace..........но мисля,че просто трябва да следиш кръвното да не ти падне и да си спокойна.

# 18
  • София
  • Мнения: 276
Здравейте момичета!

Доника... Hug както винаги  супер оформление ! За Бялата къща- има изнесени вече и по- плътни неща, дори и за по-големите ни деца. За бебоците- стандартни ританки, блузки, гащеризони.....но не са супер- лукс...просто обикновенно трико( памук). Цените- нямат равни...Доника, ти щеше да казваш и за друга борса newsm78
Мим и аз мисля че нифедипина е опасен за бебо- мен преди няколко мес. като имах контракции с болки ми изписаха- "Спаскуприл"- пише че е хомеопатичен продукт- и е за отпускане на всички видове мускули( т.е. и матката). Много добре ми действаше.
Vampal.... от доста време се чудех къде се загуби Hug...добре дошла отново. Може да си спредтнем отново едно кварталско кафе?

Някой питаше в предната тема- за Доц. Томова- прегледа мина нормално. Огледа отново всички органи, като обърна спец. внимание на пъпната връв ( прави някакви замервания), кръвотока, плацентата и сърцето. .......В края на работният ден ми се стори леко уморена.
За приема на Зимафлор- аз питах в денталното студио което посещавам. Лекарите там са страшно ерудирани- постоянно ходят на обучение в чужбина и са винаги в крачка с новостите...Но и те не можаха да ми кажат дали да пия Зимафлор или нещо друго. Обосноваха се се това, че трябва да се изчисли къде живея и каква вода консумирам => следователно какво количество приемам с водата, защото дозировката трябва да е мн. точна, иначе е опасно  Но тъй като пия предимно минерална( с различен произход) реших да ги послушам и да не рискувам. Мисля, че като наблягам на кис . и пр. мляко, сирене- ще е достатъчно за бебо и мен.

**Можете спокойно и мен да ме впишете във Фен-клуба на оранжевото..... Laughing    Embarassed И моята кухня е Оранж, обаче + Синьо. (Трябва да снимам)  bowuu Преди години-Зор видях да намеря семпла синя лампа...голяма драма е с тези лампи- нищо не ми харесва  ooooh!

# 19
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Привет и от мен момичета,
да се драсна на първа страница този път, че обикновена свсе към края се разписвам.
Радвам се момичетата, които имаха проблеми са по- добре.
Дано в тази тема да има само добри новини.
Целувки на всички от мен  Hug

# 20
  • Мнения: 32
Бързам , бързам ...
Добро утро девойки ! Много слънце днес , да излезетЕ всички да разходите тумбаците ей !
 толкова от мен , че ако продълже да пиша ще изтърва пак първата страница  Crazy
 АААА не ! Това вече не е просто лош късмет ... Ми поне съм първа на втората айде .

# 21
  • Мнения: 58
Запис и от мен!

Днес се очертава един топъл и слънчев ден! Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 2 613
Здравейте, момичета!
Честита нова тема (Доника-  bouquet), от сърце желая да е пълна само с положителни и хубави новини за всички нас и за мъничетата Praynig Heart Eyes
Аз говорих с лекаря, при който си ходя дали може да е той и за раждането, той се съгласи, но понеже и досега си ходех и си плащах, предполагам че и за раждането ще си платя, зная, че можеше да ги спестя тези пари, но така се стекоха при мен нещата.....
Днес деня ми започна с кофти новини в работата, стана ми криво, че с колегите полагахме усилия, а накрая всичко се провали Tired
Мим- не зная нищо за това лекарство, но предполагам, че лекарите знаят какво правят, дано да нямаш проблеми занапред- Praynig Hug
Бръм- радвам се за прегледа, че е минал добре- Hug
Вампал- радвамс е да те видя отново- Hug
Smiling_Sisi- аз пък сънувам напоследък само кошмари, и после като се събудя и ме боли глава, и аз искм да сънувам бебка, ама засега не съм.....
На всички хубав и усмихнат ден!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 932
Smiling_Sisi аз преди да забременея още първия път сънувах , че имам бебе и то е едно съвсем мъничко и суче от мене от всякъде - от пръста ми да речем , не само от гърдата. А Митко си го кърмих година и 7 - 8 месеца  Laughing

# 24
  • Мнения: 60
Мим,изписаха ми това лекарство когато имах проблеми с кръвното , но ми го изписа кардиолог да го пия само при нужда а не по някаква схема.
Така и не се наложи да го пия,но на следващата консултация гинеколожката ме пита какво е станало при кардиолога казах и какво ми е изписал ,стори ми се че реагира малко остро "кой кардиолог ми бил изписал това лекарство", като разбра , че е от същата клиника смекчи тона изписа ми друго лекарство и каза ,че и това можело да се изписва но ако това което тя ми дава не действа.
И аз все се чудя дали да пия разни хапчета които са ми изписали след този случай,пък и когато настинах джипито ми изписа едни лекарства и като ги видяха в аптеката отказаха да ми ги дадат и ми казаха да се консултирам с друг лекар.Явно ни е страх защото мислим и за още едно човече.
Не искам да те плаша или съветвам защото не разбирам,но както момичетата те съветват консултирай се и с друг лекар сигурно ходиш някъде на второ място - при този който ще те изражда или пък при този който ти е правил ФМ.За по сигурно. Hug

# 25
  • Мнения: 641
Здравейте момичета,

Доника, благодаря за новата темичка – прекрасна е!  Heart Eyes
idimi, мерси за закуската и кафето
Smiling_Sisi, да ти кажа и аз само сънувам бебето или някви безумни екшъни – сценарии за филм мога да напиша вече
Бръм, къде се намира точно Бялата къща? Можеш ли да ми дадеш адрес?
Страхотни кухни имате всички!

Да питам мамите тук – някоя от вас или ваша позната ползвала ли е био пелени за многократна употреба? Например като тези http://www.bambinomio.bg/
Чудех се дали си заслужава да се гледаме с бебо с такива? Ще съм благодарна ако имате информация дали пропускат примерно. И наистина ли бебо се чувства по-добре с тях
На мен ми се ще да пробвам, главно защото спестяват пари /а дали е така? Пълен комплект струва към 400 лева и би трябвало да се ползва до гърнето. Отделно консумативите са към 20 лева на месец. Колко излиза с памперси на месец?/ и защото бебчето, ако има чувствителна кожа ще се чувства по-добре. Като знам моята кожа каква е и как се изприщвам от най-малкото, нищо чудно малкия да се метне на мен. Малко объркано стана.  Ще съм благодарна на всякакви мнения

Хубав и усмихнат, слънчев ден от мен   bouquet

# 26
  • Мнения: 656
**Можете спокойно и мен да ме впишете във Фен-клуба на оранжевото..... Laughing    Embarassed И моята кухня е Оранж, обаче + Синьо. (Трябва да снимам)  bowuu Преди години-Зор видях да намеря семпла синя лампа...голяма драма е с тези лампи- нищо не ми харесва  ooooh!

Ааа - да! И моята е в оранжево + венге  Laughing Много си я харесвам Wink Пък холът ми е мръсно бяло + венге и ярко червени акценти тук-таме Wink

# 27
  • Мнения: 63
Минавам само да се запиша.
Поздравления за Доника за новата тема!!!

# 28
  • Мнения: 87
здравейте и от мен Simple Smile разходихме се хубаво и сега имам малко време да пиша докато спи младежа.

за покупките - аз почти нищо нямам да купувам, предимството да чакам бебе скоро след първото бебе Simple Smile Само една шапчица взех от вис виталис, защото се сетих, че от на Иван изписването шапката беше супер голяма. За изписването ще ползвам гащеризончето от баткото, казаха ми че било хубаво да има нещо от първото детенце, за да се обичат децата помежду си.
На баткото дрещките са предимно български - на вис виталис, в пловдив са, имат и магазин в сф, но е на други цени и от склада на захитекс, на бигла 1 е адреса. Преди живеехме наблизо и съм им голям фен, страхотни са им нещата особено за новородено.

за зимафлуора - моята лекарка ми каза да го пия, само на бременните от морето не им го изписвали. Но не съм почнала още, все забравям. Иначе като наблюдение и зъболекарите съветват да се пие. А той е поредния спорен момент - да или не. Както и капките витамин Д, против рахит (някой питаше), които се изписват на новородени, също има много за и против. Тъй че личен избор  Peace

Еспа, памперсите ги смятай горе долу че се сменят на 3 часа, т.е. 7-8 на денонощие. Цени - различните марки, различни цени. Ние първо бяхме на Памперс като новородено, после 7-8 месец минахме на либеро и хъджис, че от памперс се обрина.

Това е от мен, хубав ден Simple Smile

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 12:44 от Данче

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
Ох, дойде ред и аз да си седна на д-то. От сутринта обикаляме с Хриси улицата-днес вече не кашля и утре май на ясла ще го пращам, нищо че е за един ден. Е, може и да размисля де. Но той все пита-чицата, чицата? иска си човека...
Та Бялата къща - адреса е кв. Хаджи Димитър, ул. Ильо Войвода 30. Бръм, ще взема да се вдигна до там-бате да пообзаведа със зимно бодита и потници. Много ме е яд, че в яслата не разрешават да ходят с бодита, но какво да се прави.
Другото цехче се намира на Първа Българска армия, фирмата е Дидитекс(на произведено в България имат щанд редовно), минават се едни тръби-по-близо са до Надежда. В една сграда, на която пише КООП Бенковски, на 3-я етаж. Но там не съм ходила от година и половина...
Еспа, за памперсите не го мисли от сега-и аз що марки смених покрай Хриси-при него проблема е, че все пропускат нощем-добре, че е с протектор на матрака...
Ох, ставам, за пореден път ме лъже, че има пиш само и само да не спи #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт