По арабски бъбриво да представим себе си красноречиво - 89та полезна

  • 44 042
  • 281
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Рени на мен много ми харесва синът му ,Абишек Баччан!  Flutter а той като актъор нямам думи....  Peace
Ще го потърся,че от както почнах училище не ми остава време за филми,за нищо....

 Hug

# 31
  • Мнения: 48
Найра да пък и синът му се ожени за хубавата Ашвирия.Мансун страхотно представяне и аз като теб обичам Пакистан има нещо в него което привлича. Laughing Laughingно пък аз за разлика от тебе оби4ам пищните сватби никога не съм присъствала на пакистанска сватба само съм гледала видео дано тази година да видя на живо.Теди и ти си била прекрасна булка много ми харесаха твойте снимки сега ги видях.Наде с нетърпение чакам твоя разказ.После и аз ще кажа как се запознах с моя мъж и как се оженихме макар че аз с мойта история цял роман мога да напиша.

# 32
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
4естита  теми4ка! аз се записвам ,4е бягам по зада4и!  #Crazy Crossing Arms Peace
ох и дребка е болна, поне  слава богу изкара по4ти месец без да ни напити нещо! но сега  се по4ва тука,както не ги лекуват  децата изобщо, ще ни трябва голям имунитет!  ooooh!

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 15:11 от marsy

# 33
  • София
  • Мнения: 18 043
Ще пропусна разводнените епизоди с раздаването и приемането на подаръци, със запознаването с безброй роднини и познати, с посещението на всички онези красиви кътчета като Джераш, Петра, Акаба и т.н,за да достигна до деня на сватбата, или по точно до предхождащия го.Казвам го неслучайно, тъй като от една страна в деня преди сватбеното тържество си има разни церемонии, а от друга на този ден аз умрях да плача и да се смея.Относно  церемониите в деня преди сватбата, те касаят предимно дома на булката.На този ден облечена в официален тоалет и с прическа, тя сяда на един фотьойл, качен на нещо високо като мини сцена и роднините и приятелките й от женски пол танцуват около нея.На този ден булката и желаещите жени украсяват ръцете си с къна.Във времето съм срещала и жени с декорации от къна по краката. Така в общи линии преминава въпросният ден за една нормална бъдеща булка.Но за мен той протече далеч по-динамично.Сутринта се събудих с адски зъбобол и какъв беше ужасът ми, като се погледнах в огледалото.. ooooh!Цялата дясна част на лицето ми беше подута!Разревах се от ужас... CryКупонът беше пълен, по спешност, с мъжо под ръка се запътихме към кабинета на най-близкия зъболекар.И от това се притесних допълнително, тай като аз по принцип се страхувам от зъболекари и прибягвам до услугите им само при  безкрайно силна, направо непоносима болка.Изключително лош навик от моя страна, но причините за него се коренят в една доста неприятна случка с училищния зъболекар в детството ми.Съчетанието от страх и неудобство от факта, че отивам при напълно непознат човек, си каза своето и болката сякаш се усили..Но за щастие, докито беше страхотен специалист/апропо беше следвал стоматология в нашата Западна съседка/ и скоро след отиването  в кабинета му видимо се поотпуснах.Както и да е , след като временно разрешихме проблема със зъба, се приготвихме и тръгнахме към дома на другата булка, за да станем част от гостите на нейното парти.Там роднините й ме гледаха доста изпитателно, тъй като нямаха честта да познават особата ми Mr. GreenПрез цялото време стоях като на тръни, тъй като усещах множество погледи вперени в мен, вместо в младоженката.От какъвто и ъгъл да погледна нещата днес, реакцията им е била напълно разбираема.Всички, независимо дали бяха светли или тъмни, дали приличаха  на арабки или не,бяха наконтени, фризирани и гримирани, само аз в типичния си  спортен вид бях с дънки и риза..Последното за мен даже е своево рода официален тоалет, как ли щяха да гледат на мен, ако се бях появила и с маратонки  и фанелка.. ShockedКакто и да е, и това чудо отмина и си затръгвахме към къщи..Пътьом, в резултат от смяна на климата ли, от натрупаните притеснения ли не знам, но усетих, че ми дойде доста по-рано от очакваното и цикълът..Имах неблагоразумието да поискам да спрем пред някоя аптека , за да си купя необходимото.Заради присъствието на мъже в микробуса, дамите не си позволиха да коментират каквото и да е по случая с мен..Но веднага щом останахме насаме ме награбиха  и нападнаха къде с по-завоалирани, къде с по-директни питания, как така утре, в първата си брачна нощ ще съм в това състояние.. #CrazyЧак тогава осъзнах абсурдността на ситуацията и прихнах да се смея. Joy Joy JoyГоляма част от присъстващите дами не бяха наясно с факта, че арабската сватба  за нас двамата беше проформа.Не в лошия смисъл, но тя беше с  единствената цел да донесе удовлетворение на баща му и близките му, че са присъствали на сватбата му.Тук е мястото да кажа, че на българската сватба не беше никой от семейството му, арабското присъствие се изразяваше в гости от приятелския му кръг в София.Та така, аз се хванах и обстойно им обясних нещата..С това предсватбеният ден, изпълнен с негативни и позитивни емоции за мен приключи  и си легнах.На следващия ден предстоеше сватбата..

# 34
  • Мнения: 16
sarated
Simple Smile като заразказва за цикъла ти се сетих че ние като се женихме (беше в месеца на рамадана) аз бях на тръни дали няма да ми дойде всеки момент Simple Smile
отиваме ние при ходжата и му казваме че искаме да се женим (това става вечерта преди вечерната молитва) той ни поглежда и ни казва" е нека е утре че днес много закъсняхме" а мойта реплика беше "или днес или няма да стане скоро" той миличкия направо сгъна реплика от другата стана " е добре де елате след молитвата ще ви оженя" че така де малко набързо ама не съжалявам

# 35
  • Мнения: 1
Саратед,

Като казваш как гледали теб вместо булката, се сетих за един подобен епизод. Малко предистория:

В Пакистан повечето бракове са уговорени, а не по любов, макар не липсват и такива.

Накратко става по следния начин: мъжете от семейството на кандидат булката отиват в къщата на кандидат-годеника и го преценяват дали става за тяхното момиче. Ако го одобрят, после жените от неговото семейство връщат визитата като преценяват що за стока е момичето. Ако семействата взаимно се одобрят, се разменят снимки и се показват на двамата млади. Ако те харесат визиите си, после се срещат лично да се поразговорят, но никога насаме....

Та аз присъствах на един такъв взгляд. Стана ми страшно кофти защото жените, които бяха дошли да одобряват момичето за булка като ме зяпнаха и не отместиха очи от мен. Повече разпитваха мен и накрая майката на момчето като каза : "Аз харесвам ТЕБ'.
Ужас, само дето не потънах в земята...

# 36
  • Мнения: 216
запис в новата тема-после пак
Олди-ще те помоля при представянето да дадеш линк към темата дето ти пратих на лични (там за войната)-ако ти ще правиш линковете с кликването newsm78
много сте жизнерадостни днес Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 3 215
Ох,най-после приключих с оформянето на темата.Раф,мерси за съдействието!
Погледнете и ако имате някакви забележки,кажете,докато още мога да редактирам.
Дуа,няма проблеми.Пазя линка, като дойде ред да ги поставяме,ще го използвам или ще го дам на човека,който ще слага линковете. Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 18 043
Може и да не съм се класирала първа в темата, ама поне първа ще поздравя Шехи за новото оформление и свежите снимки Mr. Green
Особено тази с двете клюкарки, приказващи си през оградата.Поздравления  bouquet

# 39
  • Мнения: 1
И аз благодаря на Олд Спорт за услията, и че ме е включила и мен.

Добри презентацийки,доста сте се потрудили. Мисля, че ние с Рени също трябва да представим Пакистан, а имаше още една булка, която каза, че е ходила там, може и тя да се включи ако желае.

Днес ми хрумна нещо спонтанно и го направих - купих си домашна система за избелване на зъбите - 69 лева. Смятам да изненадам съпруга си, който мислим да дойде към началото на Ноември.

След 10 дни тук ще четете писанията една белозъба Monsoon_rain. Grinning

# 40
  • Мнения: 3 804
здравейте моми4ета -аз пак съм на линия
после ще 4ета и пиша 4е пак излизам  Hug Hug Hug

# 41
  • Мнения: 206
Момичета, аз мисля, че ако някоя от нас има желание да се обръщаме към нея по даден начин може да си го каже. На мене Манел името ти ми харесва и не ми представлява трудност да го изписвам Simple Smile само с някои по засукани имена ми е по-трудно, както и попитах Рейн и тя си каза Ди Simple Smile Приемам, че известна дискретност тук е повече от необходима с оглед на всякаквите истории свързани с Интернет...
Саратед чета и попивам, попивам и чета.... както се кава твоята сватба си е била направо Радини вълнения по Вазов Simple Smile
Аз много харесвам този тип къщи и в Кувейт те ме изумиха с красотата си особено вечер, когато са огрени от безбройни светлини. И това с големите семейства си ми е нещо останало от предишния живот най-вероятно. От малка съм искала да имам много деца и затова харесвам и арабските семейства,  в които има много челяд и въобще много хора, с които и да се поскараш, но и да се позабавляваш... Живота тук е труден и хората забравиха да общуват, но там това все още се е запазило, слава богу... Така, че сигурно е било много забавно в тази къща Simple Smile
Манелка как ще връщаш, няма няма... и дай боже да имаш още няколко Simple Smile Дай график на цикъла Simple Smile да не оплескаме нещата преди него
Рафаела пиши повечко, де Simple Smile сега поне имаш кирилица. Как е Анто, как е Варна в сезона на мъглите Simple Smile
Страхотна това Златоград ми звучи като Другата България, никога не съм ходила там. Нали си мюсюлманка или бъркам? Не, че има значение, просто се замислих какво е населението там? Кажи нещо интересно в исторически план около твоя град.
Шехи и на мене ми хареса картинката с 2-те клюкарки. Има разлика между клюка и коментар, макар че накрая ефекта е същия Simple Smile
Монсун за готвенето ми светна, но за яденето? Там да те викаме ли? Тука некои девойки спрятват страхотни софри Simple Smile Дина какво си ни приготвила за тази вечер? Кажи нещо повече за тази система за избелване...
Ренка ще пуснем един Арлекин накрай като съберем всичките истории Simple Smile виж на повикали и от Боливуд Simple Smile Simple Smile
Сани вашата сватба в бургаската джамия ли беше? Или ходихте до София?
Деска айде чакаме те...

# 42
  • Мнения: 3 215
Брех, едва оформих тази тема и утре май нова ще трябва да пускам  ooooh! Ама вярно сте бъбриви по арабски, де!Само така! Peace
Теди,изчитам всичко на един дъх, да знаеш! След малко влизам и снимките да видя. Peace
Рейн (дано нямаш против,че така те наричам,но по- ми харесва), радвам се, че одобряваш оформлението.  bouquet
Наде,как тъй не знаеш нищо за Златоград  newsm78 Трябва да се поправи това веднага. Не е далеч от Смолян,ако това ще те ориентира. И населението е смесено,като е в онзи край на Родопите. Ето инфо: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%B … D1%80%D0%B0%D0%B4
И още: http://www.zlatograd.com/
Страхотна,ще ме черпиш! Peace Продължавам да ти стискам палци за сбъдване на мечтата!! Praynig
Наде, аз спирам да разказвам докато не прочета твоята история!Откога чакам!! Peace
Рейн, аз понеже съм с braces и съм доста наясно по зъбните въпроси, исках да те питам каква система за избелване си си купила.Някои от тях са доста силни и увреждат емайла,пробвай малко да я държиш в началото.Иначе последният хит в избелването е Zoom.Моята ортодонтка внесе системата и го предлага в София. Извършва се еднократно, за около 45 минути, след намазване с някаква паста, зъбите ти се облъчват от специална лампа.Не се препоръчва на бременни и кърмещи жени.Това е накратко.
Марси, да оздравявате бързо! Praynig

# 43
  • Мнения: 206
Шехи ще разкажа щом съм обещала, но нека свърши твоята египетска приказка, преди да си започнала следващата Simple Smile и да видим сватбата на Саратед. Иначе някой ще се обърка от толкова много приказки. Сигурна съм, че всеки един живот е роман, който за съжеление понякога се чете от твърде малко хора...
Погледнах страничката на Златоград, напомни ми малко на Мелник.

# 44
  • Мнения: 51
Аз само да кажа честита нова темичкаЧ

Приказливки,аз докато сутринта погледна старата тема/не че успях напълно/ Sad вие нова сте заформили  Rolling Eyes
Аз днес цял ден чистя /ох/ .Реших да си направя другата част на апартамента по-удобна за мен и децата и така....
Ще отида да ви прочета  и да се надявам че ще успея да драсна пак.
На всички   bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт