И отново по въпроса за температурата

  • 1 968
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
До 37.5 доколкото знам е нормално при бременност, аз също бях с такава (+ изследвания в норма) и не са ми назначавали лечение.


"Други признаци и симптоми на ранна бременност
Повишена обща телесна температура. Това е температурата, която имате при измерване след ставане сутрин. Обикновено телесната температура се повишава по време на овулация и спада с началото на менструацията. С настъпване на бременността обаче високата температура се запазва дори след деня, на който по принцип трябва да започне менструацията. Телесната температура е добър индикатор за бременност при жената."


От тук.

# 16
  • Мнения: 3 034
не знам в коя държава си, но доста странно ми изглежда да имат такова отношение към бременна. поне аз не съм видяла такова, обратното. може просто да си попаднала на неподходящ лекар, но пак - особено в спешното с инфекция... задължително пускат изследвания и дават лекарства. аз и антибиотик пих по време на бременността, за да се избегнат усложнения. иначе температурата ти сама по себе си е съвсем нормална, а и доколкото разбирам се повишава по една седмица или не? моята се повишаваше около обичайната дата на цикъла за по няколко дни, което е съвсем нормално. нали имаш семеен/личен лекар? той/тя какво казва? вярно е, че не изписват лекарства ей така и определено доста по-рядко, отколкото в България, но наистина не съм срещала подобно отношение въобще и в никакъв случай не са такива лекарите по принцип.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Според мен Т ти е нормална и аз имах 37.2 докато бях бременна.
Обърни си внимание на ухото ,иди на ушен лекар.
Иначе за лекарите в чужбина,от опит знам че така процедират,
говоря за Италия,там даже и при Т  на дете от 38.5 те съветват да не се дава
нищо,защото Т убива вирусите и е като защитна стена на организма.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
температурата е нормална Peace

# 19
  • Мнения: 209
Мисля че лекарите които те преглеждат нещо не ти обръщат внимание  за мен не е нормално от Коледа до сега ти да вдигаш температура  и да я подържаш цяла седмица
Аз на твое място не бих си губила времето а бих отишла на друг лекар Peace
Късмет дано да си добре

задължително си смени лекаря - това е абсурдно  Shocked
късмет

# 20
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Търси и друго мнение.Дано някой ти обърне внимание.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Да потърси и още едно мнение на лекар.Успех  Peace

# 22
Благодаря ви на всички за отзивите  Simple Smile

Намерих си специалист и след сума ти тестове ми казаха, че нищо нередно не ми намират. Най-вероятно процеса на отшумяване просто отнемал повече време.
Надявам се да е така и да нямам повече проблеми с това ухо и особено както ми предстои местене след около две седмици;
това са близо 2000 км от Мичиган до Флорида или 25 часа път, понеже ще си местим сами всичко, а сама не ми се ще на самолет.

# 23
  • Мнения: 3 034
щях искрено да се учудя ако щатските лекари бяха толкова некадърни, колкото звучаха от първия ти пост. слава Богу, не са, каквито са и моите впечатления. добре е да имаш доверие на семейния си лекар, тъй като вероятно той ще следи най-отблизо бременността, заедно с гинеколога. ако поставяш всяко негово/нейно решение под съмнение, ще се побъркате взаимно за оставащите месеци.

# 24
Не казвам че са некадърни, simplyaven, но както навсякъде има както добри, така й не толкова. Но това е неизбежно. Случайност да кажеш е че се местя и семейния трябва да го сменя, но и да не се местех пак щях. Дали съм разглезена от предишната ми семейна лекарка, която беше невероятна с грижите и вниманието си....не знам. Но този сега още не е започнал прегледа и бърза да приключи.  А гинеколожката ми е мечта и само заради нея ако можех щях да остана докато бебето се роди.
Аз не обичам да тичам на лекар за всяка дреболия и ще чакам докато вида че друг начин няма. И все пак няма ли да ти е малко странно и притеснено, ако ухото те боли без причина в продължение на 10 месеца.

# 25
  • Мнения: 4 784
Притеснено ще ми е, определено. Но щом са те прегледали и други лекари и казват, че всичко си е наред, ние оттук едва ли има с какво повече да ти помогнем. Пожелавам ти лека бременност!

# 26
  • Мнения: 3 034
аз доколкото разбрах, бяха те преглеждали и ти бяха казали, че нищо ти няма, а теб този отговор не те устройваше, защото ухото продължаваше да те боли? нали така? отделно пък се намеси температурата, която е съвсем нормална по време на бременност. и на въпроса ти: ами не, нямаше да ми е притеснено, мен и други неща ме болят по много години, но си е въпрос на организъм това. след като са ме прегледали и са ми казали, че нищо ми няма, какво повече да очаквам от тях? а щом гинеколожката ти е супер - ето, тъй като си бременна, от нея можеш да очакваш най-стриктни изследвания за всяко неразположение. така нещата ще си бъдат по местата. явно няма да можеш да останеш при нея, щом се местиш, но може да ти препоръча друг/а? моят гинеколог го направи, мисля че можеш да я попиташ. така е много вероятно и другият/другата да е добър/ра... пък никога не знаеш, може д аима колеги от университета в щата, в който се местиш или просто познати специалисти там - те много често се познават, ходят по сума ти конференции заедно всяка година - пробвай.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Температура 37.5 може да означава доста неща... вкл., както се оказва, и пневмония (аз съм карала такава) или туберколоза.
Да не те плаша - не мисля, че имаш подобни болести.
Но и твърденията на тези доктори...  Crazy
Припомни им от къде им идва вечерята и им кажи - не ги моли, нареди им - да ти обърнат по- сериозно внимание.

# 28
  • Мнения: 9 973
щом поддържаш температурата,предполагам,че не нещо особено.....като 40` да речем Laughing

Общи условия

Активация на акаунт