Есента довтаса изведнъж, с нея - ОКТОМВРИЙСКИ бебедъжд!

  • 12 153
  • 265
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 95
feel_u, утре марш на доктор. Знам, че всичко ще е наред, но ти трябва да си спокойна  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 558
Северинка:
1. С пълна упойка ли раждахте или не? Моят лекар ми даде право на избор и аз май искам да съм си будна.
Не бях с пълна упойка, бях си с епидурала и сигурно още нещо- нищо не боли, препоръчвам ти да си будна, за да видиш, чуеш... цункаш бебето- незаменимо е това!

2. Колко време след началото на операцията извадиха бебето? 
Доста бързо, обаче време не мога да ти кажа, защото нямах часовник.


3. Колко време продължи цялата операция?
Може би около час... скарана бях с времето, тогава...

4. След колко време ви дадоха бебето да го кърмите? 
Точно 3 часа след като го извадиха, го кърмих за първи път- засука като по учебник...

5. Как се чувствахте след операцията - уморени ни ли бяхте, спеше ли ви се и т.н.?
След операцията около час ме държаха в нещо като реанимация, че такава била практиката, не че имах нужда. Предполагам от обезболяващите ми беше супер приповдигнато. Сестрите ме съветваха да не се излежавам само по гръб, ами да се движа колкото се може повече в леглото... в операционната треперих, ама то си беше хладилник там.
В 12 наобед извадиха бебето, в 6 сутринта на другия ден бях на собствен ход. В последствие като се гледам на филмчета всъщност изглеждам доста изморена (или упоена?!?) няколко часа след операцията, но не се чувствах така, а и да не забравяме, че имах удоволствието  от около 10 часа контракции преди секциото, та не можех да съм като манекенка... виж на филмчето от другия ден съм на почти обичайните обороти с ходене и хилене, верно, че си болеше шева тогава най- много, но не е най- страшното нещо на света... Всъщност скоро след операцията е проблем ставането, лягането, кихането и кашлянето- все неща свързани с коремните мускули, но доста бързо минава това...


Северинка, важното е да имаш доверие на доктора и бебето да е добре, секциото е рутинна операция, така че смело напред.Hug

П.С. Цанила съм нашия бащица за главен оригвач на бебе, докато "се възстановя"...  Laughing

ФИЙЛ Ю, абе виж се с някой доктор да ти е мирна главата... Thinking Peace Hug

# 17
  • Мнения: 3 453
   Добро утро!Спах като къпана и днес ща не ща ще ходя да ми взимат секрети Sick Време е, не може да се чака до безкрай ooooh!

   Фийл, миличка задължително отиди да те видят на ехото или поне тоновете да ти измерят.Трябва да си спокойна  на всяка цена Hug

  Сев,Майли
всичко ще е наред и ще мине гладко ще видите Hug Praynig Най-важно е да са здрави децата и да не се мъчете взаимно щом не може нормално.



 

   

 

# 18
  • Мнения: 13
Simple Smile Алоооо, щъркелите! Я да си казвате бързо кои са новите бебета. Не вярвам да няма такива. Я вижте какъв хубав ден е. Simple Smile

Добро утро!

# 19
  • Мнения: 156
Добро утро!
Честито на мама Елица! Hug Да й е живо и здраво малкото съкровище, и много да ги радва с таткото  Peace
Фийл, и аз ще ти кажа, като другите момичета: отиди на лекар! Ще те чакаме с добри новини  Peace
Майлили и Сев не се притеснявайте излишно, всичко ще бъде наред! С вас сме  Hug Hug Hug
Приятен ден!

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 723
Добро утро и от нас Hug

Рени мерси за успокоението.  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 285
Хеленка, Адина, Елица,
честити момченца!





Сев, сигурно вече е в АГ за изследванията - почти 9 е. Сигурна съм, че всичко около нея ще бъде наред.
Но не ми се вярва, че е толкова неотложно секциото при нея, дори и да тръгне родилния процес. Но... докторите преценяват.

Майлили, ако откомврийките сме една торта, то ти и бременността ти, сте черешката на тортата.
Кураж и съм сигурна, че ще ни покажеш после снимки с една изключително щастлива мама на кротко бебенце!   bouquet

Фийл, да, посъветвали са те да отидеш на запис на отнове и това е най-правилно. Пиши как е минал прегледа.

Stivge е писана за секцио на 07.10 - пропуснали ли сме я на първа страница да отразим вече миналото събитие или тя не се е свързала още с нас?!

Аз днес отново съм на запис на тонове, както всеки ден.

Вчера се установи, че имам слабо разкритие, имам си и контракции, не чести, но затова пък големи. Бебчо си е на стартова позиция, все още има време за очакване.

Хайде да видим днес кой ще си има бебенцееее!

Радкакака
е под наблюдение в АГ, нали?! Енигма и Галето също! Сев днес влиза във II градска за изследвания!
Аз и Бебочка, ходещи всеки ден на тонове, а Параходката чак в понеделник на преглед, ако не родим до неделя всички.

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 09:44 от shivani

# 22
  • София
  • Мнения: 368
Добро утро от нас с Рая Heart Eyes Тя преди малко яде и сега спинка! През нощта я мъчиха коликите и я взех при мен да спинка, за да и топля коремчето!
Днес около обяд пак ще я извеждам с количката на разходка в квартала, вчера през цялото време докато бяхме навън ( около час и половина ) спинка, явно и харесва! Гледам да се възползвам от хубавите дни, че после ще търсиме слънцето!
Сев, отговорих ти на лични!
Мариелка,  Hug с теб съм, миличка!

# 23
  • Мнения: 24
добро утро момичета.пожелавам успех на всички,които днес са по болници и изследвания! Hug

# 24
  • Мнения: 10
Добро утро   bouquet
Честити бебенца  на мама Адина и Елица  smile3525 добрички сладки послушни момченца да радват мама и татко
  baby  sling
еха ама много хубв ден са си избрали момченцата  Hug слънчеви усмихнати щастливи  smile3504
Фийл Ю хайде на лекар  Naughty и аз реших днеска да изтипосам там за свое успокоение  Praynig че нещо станах сутринта като кашкавал пане  #Crazy паника в системата  #Crazy абе знами си че всичко е наред ама ей така да се проверим  newsm78
слънчеви усмивки  Grinning само радости и хубави новини днеска  Hug късмет на всички  Hug и целувки на сладките бебоци  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 278
Здравейте сладурани  Hug
Мойто шкембе съвсем надолу увисна, ама за съжаление - други признаци - тц  Tired
Стискам силно палци на всички по болниците и успех на тези, чиито бебоци са избрали днешния ден!

# 26
  • София
  • Мнения: 183
Добро утро, момичета!
Аз снощи да не повярва човек спах добре. Мислех, че до понеделник няма да мигна.
Имахме малко гости, а довечера ще ходим на вечеря с кумовете. Поне да се разсейвам.

Стискам палци, които днес имат среща с доки! Дано новините са само добри.
Чакаме и новите бебоци днес. Я да видим кой ще ни изненада  Wink

Шивани, каква черешка душа?! Вчера като ме претеглиха на ЖК си бях цяло черешово топче  #Crazy Но съм сигурна, че последните кг. са от задържана вода, защото изведнъж се надух и не спадам.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 531
Привет и от мен!
Нищо интересно - гладя дрешките за бебока и после ще излизам по задачки.

Успех на всички!

# 28
  • Мнения: 11 091
Фийл ю, сигурно вече си отишла на тонове, но да ти кажа, че всичко ще е наред! И моята госпожица се беше закротила за ден-два, точно преди да се разболея, точно около термина. Вчера обаче първо показа прекрасни тонове, и второ - скъса се да ме рита!

Успех на Северинка и всички други момичета, които са под наблюдение!
Майлили, не бой се! Сега всичките сме големи "естественички" Sunglasses, но не съм чула някоя мама (или мъжът й Simple Smile) да съжалява, че е родила със секцио. Май всяко родоразрешение си има и предимства, и недостатъци.

Петъкът е слънчев и предполагам, че ще има бебета. Аз обаче ще стискам още ден-два, че грипът не ме е пуснал. А и 10/10 е рождена дата на един мъж от ранната ми младост, който беше голямо разочарование, ха-ха.

Обещават ни слънце поне до края на другата седмица, ура!

P.S. Искам да помоля Гери да добави в родилите мерките на бебе Дамян на Барабина - написала ги е в предишната тема! И да махне Сикониум от очакващите. Че тежка стана вече за поддържане статистиката!

# 29
  • Мнения: 489
Още не съм родила, явно хапченцата действат! Ще позадържим още малко.
Фил Ю не се притеснявай толкова, когато наближи раждането бебчовците се кротват, но все пак си ходи на преглед за твое успокоение.
mylili , те повечето искат пожелание секцио, пък ти се притесняваш, аз съм раждала нормално и сега мисля да е така, но ако кажат, че се налага по медицински причини, няма да се противя, важното е ти и детето да сте добре.
Иначе искам вече да родя, но гадната хрема и настинка още не минават и не мога да рискувам!
На всички раждащи днес стискам палци, на всички родили по- малко безсъние и умора!

Общи условия

Активация на акаунт