помощ,не сме акали 5 дни!

  • 1 676
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 773
Веси добре те е посъветвала.
Преди да наврете разни листенца в дупетата на малките сладурковци се консултирайте с педиатърката.
Моята също се беше запекла 2 пъти като бебе и аз ползвах термометъра. Но педиатърката каза "да не ви стане навик, че после бебетата стават мързеливи".

# 16
  • Мнения: 948
И моят съвет е да се консултираш с педиатър, така ще си спокойна.
Моето момченце също се беше запекло.Помогна ни гранулирания чай на Блевит Л - води се разхлабващ.Успех! Wink

# 17
  • Мнения: 920
angelina12  ако я кърмиш - ти самата имаш ли запек? Аз не че много кърмих, но  когато след раждането аз имах проблеми с корема малкия автоматично се запече с мене. Пробвай да ядеш повече етчни храни, соковме и т.н. Знам че орехите са добре за кърмата, но пък те запичат, така че и това може да е.



# 18
  • Мнения: 14

 Кърмя,но започна да ми намалява и педиатърката каза да я дохранвам. Имам една кутия на Нан,давам по 30 или по 60 гр. след като суче. Понякога ми се струва че имам достатъчно кърма но като се изцедих вчера от двете гърди -60 гр. Пък и Бояна заспива след 5 мин. и не мога да я събудя.

# 19
  • Мнения: 46 526

 Кърмя,но започна да ми намалява и педиатърката каза да я дохранвам. Имам една кутия на Нан,давам по 30 или по 60 гр. след като суче. Понякога ми се струва че имам достатъчно кърма но като се изцедих вчера от двете гърди -60 гр. Пък и Бояна заспива след 5 мин. и не мога да я събудя.

Влез в Кърмаческия форум, има много литература, която ще ти помогне да минеш само на кърма. И забрави за мушката и разни подобни изтезания  Praynig

# 20
  • Варна
  • Мнения: 632
Аз само ще добавя едно упражнение,което правя на Али в случай на запек. Хващаш краченцата за глезените и ги сгъваш внимателно към коремчето и така 5-10пъти.Без да натискаш силно.Подобно упражнение е и "карането на колело".
На нас ни помага,но все пак сме по-големички,не зная за толкова малко бебче,като твоето,дали е удачно да се прилага.Консултирай се с педиатъра си.
Успех!

# 21
  • Мнения: 3 379
Съвсем нормално е, не се притеснявай. Може и седмица да не ака. Моят Гого беше така. Прочети тук повече.

# 22
  • Мнения: 4 915
При кърмените бебета няма запек.
А относно "какво да прави?..." - да чака голямо ако.  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 790
Не е запек. Марти изкара втория и третия месец с акане на по 5-6 дни. Постепенно се регулира.

# 24
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Как тъй седмица?!  Shocked Много нещо ми се струва това!:roll: Моето бебе ака поне по веднъж на ден.  Днес обаче не беше акала от 48 часа и толкова много плачеше и си свиваше краченцата, че й вкарах едно тъничко парченце сапунче и след това - Везувий!  Sick Laughing Освен това като не е акала не иска да яде...  Rolling Eyes

# 25
  • русе
  • Мнения: 335
ти какво смяташ да предприемеш?
Цитат

 Амии, ние не сме толкова зле. Явно добре усвояваме кърмата, а сокчетата не помагат. Опитай с отвара от овесени ядки.

# 26
  • Мнения: 2 950
И ние като започнахме да се дохранваме с Фризолак се запекохме за няколко дни,докато й свикне стомаха. Педиатърката категорично каза да не пъхаме никакво мушкато или термометър в дупето! Каза ни да сварим за около 5 минути шепа овесени ядки, като изстине се прецежда и водичката се дава на бебчо вместо чай или обикновена вода. Резултатът беше: изака се на следващия ден. newsm44
Ако искаш пробвай!

# 27
  • Мнения: 445
И ние се бяхме запекли от Фризолака, когато бяхме на вашата възраст. Ние също бяхме на смесено хранене. Педиатърката ни посъветва да сменим Фризолака с Фризовом и след като му помогнах със сапунче, и замених Фризолака с Фризовом, бебчо започна да ака редовно всеки ден.

# 28
  • Мнения: 221
определено Фризивом-а помага,защото то е лечебно мляко при деца с хабитуални повръщания и запек,на нас също ни помогна,а сега вече си ходим 1 дневно,безпроблемно,успех Sunglasses

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Абе най-много си помага кърмата!
Какво сте зарекламирали тези Фризовоми и Фризолаци. Ясно е, че на момичето педиатърката дава стандартните съвти за "плавно отбиване" в ранна бебешка възраст Close

angelina12, надявам се, че си разгледала Библиоктеката, както те е посъветвала Никол.
Най-важното нещо в случая е да си възстановиш кърменето изцяло, без даване на добавки. Това почти със сигурност ще регулира и изхожданията Wink
Възможно е, само малко повече желание и настояване. Бебчето ти е достатъчно малко, вярвам, че ще се справите без проблеми.

Има някои основни правила, които надявам се , ще прочетеш. Но и аз да си кажа:
- никаква вода
- никакви сокчета поне до навършване на 6 месеца
- захранване пак от тази възраст
- често слагане на гърдата, без режим...когато бебето поиска
- нощно хранене, без ограничение
и т. н.

Сигурно съм пропуснала нещо, но другите ще ме допълнят.

Успех! Ние сме тук и ще те подкрепим винаги, когато имаш нужда Grinning

Общи условия

Активация на акаунт