Наистина ли бебето ми е толкова дебело?

  • 1 607
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Нали е само на кърма ,не се притеснявай!:-)))

# 16
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
А все пак не забравяй и факта, че е теглено но два различни кантара-един при изписването и един при консултацията, втората консултация ще покаже нещо близо до истината. Същото е и с меренето-всички мерят по различен начин-кой изтегля крачетата, кой дърпа главата.
Офф: Тук във форума съветите явно са много добри, защото все повече са темите - наддава, отколкото не наддава. Laughing Wink

# 17
  • Мнения: 4 414
дрън-дрън! 1 кг си е супер...колко да качи човекът, като се е извисил с цели 6 см....те да не са от въздуха тези сантиметри...това за двата кантара също е вярно...кърми си човечето и не се бой!

# 18
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И ние сме в тежката категория...  Grinning Първите три месеца - по 1 300 г, четвъртия - кило. Общо за 4-те месеца - 17 см. Ама педиатърката ни е готина, може да не е много в час с кърменето, ама не ни се бърка, радва ни се...  Wink

# 19
  • Мнения: 1 107
Много ви благодаря, мамчета  Heart Eyes
Имам чувството, че повечето педиатри, вкл. нашата /иначе е симпатична и не се кара като не спазваме указанията/, действат по учебник и ги е шубе да кривнат от някои остарели схващания...
Добре, че сте вие  Grinning

# 20
  • Мнения: 951
Драхтии педиатрите!Един да хванеш-друг да удариш!
И нашият мечо наддаваше горе-долу по 1 кг на месец до 5-я месец(само на кърма) и никой никога не ми е казвал,че нещо не е наред.
А за педиатрите-пресен случай:една позната има бебе на 4 месеца има много кърма НО Я ХВЪРЛЯ,защото нейния педиатър й казал,че трябва да дава пюрета и да замества хранене. #Crazy #Crazy Ама и момичето не е чело много Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 2 958
Дара за 20 дена (след раждането и смъкването на теглото веднага след това) беше наддала 850гр и 6см. Нашата педиатърка каза, че е нормално да наддава така до 3 месец! После почвали по-малко да наддават! Според мен сте си напълно в норма! Дара съм я хранила само на поискване и не съм се притеснявала колко ще качи! Все пак природата си е свършила работата и инстинкта за самосъхранение работи при бебетата безотказно! Ако бебето няма някакви сериозни проблеми това е най-доброто което можеш да му дадеш! Храни го когато и където иска и не ги мисли тези педита! Понякога се изказват доста неграмотно, но нали го чуваш от лекар и се шашкаш! Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 3 550
Аз тука гледам в една таблица как трябва да расте средностатистическото бебе (да не забравяме, че нашите не са такива, а най-уникалните, най-прекрасните, най-невероятните създания). Служи ми за някакъв ориентир. В нея пише, че момченце на 1 месец трябва да тежи 4,400 кг. Вие сте 4,250 кг по твоите сметки. ИЗобщо не виждам кое му е многото. newsm78 пък ръстът му не можеш да го ограничиш.
Те нали им мерят и обиколката на главичките. Какво, ако твърде голяма да го нариташ, че да им влезеш в нормата ли? Я си кърми детето и е им обръщай внимание.

# 23
  • Мнения: 2 489
Синът ми качи 3,2 кг. за първите 2 месеца, само на кърма. Роди се 3,400.
Педиатърката даже се зарадва.

# 24
  • Мнения: 1 383
Здравейте мами! Вече сме на две седмици и вчера бяхме на първата си консултация. Оказа се че бебчо е наддал със 700-800 гр. за една седмица, сравнено с теглото при изписването. Давам 100 гр. толеранс, защото предния ден го теглихме на друг кантар и показанията бяха подобни. Допускам някакво разминаване, но и 700 гр. са много! Докторката ме уплаши че можел да развие рахит при това бързо наддаване.
Изцяло на кърма сме, на свободен режим, но храненията ни не са повече от 7-8 в денонощие на интервали от 2 до 4 часа. Подсладена вода не давам. Не изцеждам, така че би трябвало кърмата ми  да не е повече отколкото му трябва. Бебчо май преяжда, защото след ядене е неспокоен и поплаква, но ако го махна от гърдата по-рано се сърди. Суче 5-10 минути, но се нагълтва яко. Оригва се два -три пъти и понякога връща малко.
Според вас това бързо наддаване изключение ли е или често се случва при кърмените бебета? И големият ми син наддаваше бързо в началото, но не чак толкова!

# 25
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Съвсем нормално е да наддава по кило, кило и половина през първите месеци... Не се притеснявай и не ги слушай тия глупости за рахита! Храни си детето, извеждай го повече на слънце и се радвай на живота! А и на кантарите много вяра им нямай!  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Естествено ,че е нормално.Я пусни една търсачка колко такива теми има като твоята, включително и моя отпреди десетина месеца WinkМного му се шашках на моя син да не рахитяса, защото качи 1.800 първия месец , втория и третия още почти три кила прасна.На 4 месеца си удвои теглото от раждането...Голям праз, нищо си му няма на детето.Само дето е дебеличко и сладко за мачкане Heart EyesРадвай му се,че после като се раздвижи много бързо ще отслабне Wink

# 27
  • Мнения: 1 107
Вие сте 4,250 кг по твоите сметки. ИЗобщо не виждам кое му е многото. newsm78

Всъщност е 4600, горе писах, че е качил 1 кило за 21 дни /т.е. откакто ни изписаха от болницата/, НО въпреки това вече съм убедена, че не е дебел  newsm62 благодарение на вас   bouquet

# 28
  • Мнения: 4 414
ами за рахита се дава вигантол - не се спира храненето Wink
нормално е човечето да наддава много първите месеци...Ния качи 1,300 първия месец...освен това няма нужда бебо да се тегли всяка седмица...тази е наддал толкова, другата ще наддаде по-малко и накрая на месеца ще се с 1-1,5 кг. отгоре и ще сте си в нормата:))) не им се връзвай на педиатрите!

# 29
  • Мнения: 350
ДА ти е жив и здрав юнака да си папка следко-сладко.
МОят гладник качи 5 кг. и 20см за 4 месеца, но никога не е бил на диета. Не изглежда дебел, защото е висок. ПОсле започна много да се движи и сега качва по малко.

Общи условия

Активация на акаунт