кога да платя на доктора?

  • 2 132
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 763
Аз си платих на касата на болницата за избор на екип след раждането.

# 16
  • Мнения: 805
И после защо лекарите искат пари?
Ами не е луд които яде баницата, а които му я дава!
Леко раждане и здраво бебче ти пожелавам!

# 17
  • Мнения: 4 335
След като родиш Peace

# 18
  • Мнения: 3 268
Хайде пак да не превръщаме темата в корупционна!Пита жената кога да плати.Ами плаща се след раждането,никой лекар не иска пари предварително.Така се застрахова при евентуален фал.Има сто теми за това плащане вече и все си говорим едно и също.

# 19
  • Разград
  • Мнения: 518
Определено след като родиш  Peace. Леко раждане   bouquet

# 20
  • Мнения: 3 268
Зорница,прекрасни дечица имаш! Hug Да са ти живи и здрави!Имената им също са много хубави,но не мога да не те попитам дали не си ги кръстила на Тома и Пламена от Мюзикайдъл.Прости любопитството ми. Embarassed

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Щом ще плащате, платете след раждането.Когато се убедиш, че всичко с теб и бебето е наред.
Леко раждане!

# 22
  • Мнения: 7 723
Здравейте.Вече съм решила,че ще раждам в МД-София.Избрала съм си и лекар.Иска ми се да споделите с мен как точно се процедира с заплащането.Преди или след самото раждане.Колко приблизително се дава на доктора и кога.Защото тези устни уговорки малко ме притесняват.Дали предварително трябва да си платя за да съм сигурна че доктора ще е там навреме или всичко си е май както дойде.

А няма ли официален ценоразпис за избор на екип?

# 23
  • Мнения: 22 437
Моят съвет е да платиш след раждането.
Поставяш парите в плик, заедно с една картичка с поздравление или благодарност и толкова. Може и малка почерпка и букет цветя.
Сумата ти преценяваш, от 200 до към 1000лв, зависи от възможностите ти и от лекаря. )

# 24
  • Мнения: 1 187
След като родиш.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Плаща се след раждането Hug

# 26
  • Мнения: 826
Защо плащате бе момичета? Нали за това са ни корумпирани лекарите. Ако всичко е по ценоразпис, с касова бележка и т.н. - е добре. Но тези пликчета с пари Close "под тезгяха" не показват най-доброто от тази иначе хуманна професия. Иначе за да отговоря точно на въпроса: "Плаща се за свършена работа" Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 5 079
След като всичко приключи, тогава.  Naughty

# 28
  • Мнения: 2 100
Защо плащате бе момичета? Нали за това са ни корумпирани лекарите. Ако всичко е по ценоразпис, с касова бележка и т.н. - е добре. Но тези пликчета с пари Close "под тезгяха" не показват най-доброто от тази иначе хуманна професия. Иначе за да отговоря точно на въпроса: "Плаща се за свършена работа" Wink

Ти го наричаш плащане, а аз го наричам "подарък от благодарност". Въпрос на гледна точка  Peace Никой не ми е казвал дали да плащам или не, както и колко. Избрах си лекар, на когото имам доверие, с който ще се чувствам спокойно. Можеше и да не дойде, след като го викнаха по нощите, но дойде. И ние можехме да не му се отблагодарим, но не го направихме. Ако помолиш някой да ти свърши услуга, няма ли после да му се отблагодариш по някакъв начин?  Peace

По темата-след раждането, разбира се.  Hug

# 29
  • Мнения: 4 292
Аз си платих на касата на болницата за избор на екип след раждането.
Аз също. Но и да не е регламентирано плащането, пари се дават след раждането.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт