За първи път на гинеколог

  • 26 418
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Прегледа е неприятен, но не е болезнен. Ако мислиш, че по - малко ще те е срам избери жена гинеколог. А и спокойно можеш да питаш майка си за всичко, което те притеснава. Аз моята я питам. От нея няма какво да те е срам и тя ще е единствения човек на този сват, който ще ти каже истината и ще те подкрепи на 100%. Не че тук във форума някой ще те излъже, но майката е най - близкия човек Wink. И непременно предупреди лекаря, че си девствена и ти е за първи път такъв преглед, че на днешно време момичетата доста рано почват да водят полов живот и лекаря, въпреки че е длъжен е възможно да не те пита дали ти водиш полов живот или не. Успех и не се притеснявай  Hug

# 16
  • Мнения: 1 187
Когато за пръв път отидох и аз бях девствена и не са ме преглеждали "отдолу". Не се притеснявай, а имаш ли менструация, защото ако все още нямаш е много възможно болките да са от това.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Прегледа не е болезнен Peace
Кажи на доктора,че си девствена

# 18
  • Мнения: 712
Хикога няма да забравя първия ми преглед - не самия преглед, а как се потяха ръцете ми преди това и колко бях притеснена  Simple Smile А всъщност, няма за какво. Прегледът не е болезнен, не се страхувай. Важното е да преодолееш притеснението. И наистина, кажи на лекаря, че си девствена.

# 19
  • Мнения: 2 100
За пръв път чувам прегледа да е през ануса Shocked

Мен са ме гледали само и единствено на ехограф. Ти сама казваш как да те прегледат. Лекарят би трябвало да те попита. И не прави моята грешка да позволиш на майка си да влиза с теб вътре.  Crazy

# 20
  • Мнения: 433
И аз бях девствена,когато отидох за първи път. прегледа ме през ануса, за да опипа матката и другите органи. Беше леко неприятно,но не и болезнено - с латексова ръкавица, един пръст в дупето, а с другата ръка леко ми натисна корема. След това ми се акаше цял ден  Embarassed
После ме прегледа и на ехографа и това беше. Не ми е взимала секрет или нещо друго, но знам, че принципно при девствени момичета и това е възможно, дори е желателно, защото разни гъбични инфекции и тем подобни може да си ги имаш, дори да не водиш полов живот.  Желая ти успех!! и не се страхувай - ако има проблем, по-добре да го открият навреме, отколкото да съжаляваш цял живот!!!

# 21
Добре може ли някой да ми опише точно какво бъркат ти с пръст в дупето и после ...? Имам менструация

# 22
  • Мнения: 6 365
Добре може ли някой да ми опише точно какво бъркат ти с пръст в дупето и после ...? Имам менструация

Така, това се нарича технически "бимануална палпация", с която се напипва къде е матката и всичко останало. При жените се прави с два пръста във вагината, а с втората ръка се натиска корема. Трае около пет секунди.

Опиши каква е болката подробно, за да не се чуди лекарят. Пък и е добре да си поговорите, а не от вратата на стола, нали? Приготви си списък с въпроси и си помни датата на последната менструация. Даже да не ти я иска, свиквай да я помниш, че точно в кабинетите съм имала смешни моменти с изчисления наум.

Аз лично предпочитам мъжете-гинеколози.

# 23
  • Мнения: 2 241
Аз съм била и при мъж и при жена гинеколог. Не се притеснявам. Важно е да проумееш, че на тях това им е работата и са виждали стотици други преди теб.

# 24
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Щом в момента имаш мензис, първо трябва да изчакате да мине и след това да идете на гиеколог.
Нека мама избере жена гинеколог, да каже, че ти е за пръв път и се притесняваш. Със сигурност ще са внимателни с теб.
Събуваш се, лекарят слаха една ръкавица и слага пръстче в дупето, а другата ръка леко притиска през корема. Така се преглежда матката. Усеща се лека тежест, няма болка.
Може да се вземе секрет, това става с клечица, с памучна главичка, нищо не се усеща.
Видеозонът се прави на корема - маже се коремчето с гел и отгоре се движи видеозона, получава се картина от яйчници, матка и т.н.

Успех, мило момиче, няма нищо страшно!

# 25
  • Мнения: 257
Аз съм била и при мъж и при жена гинеколог. Не се притеснявам. Важно е да проумееш, че на тях това им е работата и са виждали стотици други преди теб.
Успех не се тревожи не е страшно

# 26
  • Мнения: 826
Важно е да отидеш-здравето ти е на първо място. Лежи си спокойно и си повтаряй, че всичко ще мине бързо. Всеки лекар знае как дасе отнася с девствено момиче и съм сигурна, че ще бъде много внимателен. Прегледа е толкова бърз, че наистина ще се чудиш защо толкова си се страхувала. Спокойно всички сме минали през това. И не боли Wink
Успех Peace

# 27
А как да се подготвя! в смисъл нали през ануса като съм девствена нещо клизма Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed незнам

# 28
  • Мнения: 388
А как да се подготвя! в смисъл нали през ануса като съм девствена нещо клизма Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed незнам
хей, не се притеснявай! измиваш се, слагаш чисто бельо и отиваш спокойна. Родила си се жена и това е нормално. Ще видиш, че няма нищо страшно. Успех!

# 29
  • София
  • Мнения: 23 096
Защо изравяте стари теми, не мога да разбера  newsm78
Момичето със сигурност вече е ходило на преглед!

Общи условия

Активация на акаунт