Пчелен клей

  • 55 760
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 68
При нас капките с прополис нещо не подействаха. слагах ги три дни без видим резултат, а и малката като каза: няма да ми слагаш от това не ми е приятно реших да не я мъча. Поне сега ми позволява да и капя сребърна вода че преди и нея не искаше. Но то е нормално след като вече месец я гоня все да и капя нещо. Давам и само през устата клеева тинктура и се надявам да има все пак ефект.

# 31
  • Мнения: 68
аз говоря за капки в носа.

# 32
  • Мнения: 936
............................
А по отношение на рецептата с мед за малко бебе съм леко скептична заради алергиите. Дори аз самата не смея да ям мед защото кърмя, а директно на бебето newsm78. Не зная!

Това за алергиите е много голяма тема....    Знам от лекар, че медът по принцип не се препоръчва много за бебета по единствената причина, че е възможно  на пчелите да е даван антибиотик (което няма как да знаем) и това би могло да е причина за алергизиране. Но ако знаем произхода на меда, няма проблем! Аз не съм лишавала децата си от мед и съм подслаждала чайчета преди да навършат годинка; взимала съм също и докато съм кърмила, а съм ги кърмила и двете по 1 година.

Само за информация - колкото по-рано се захрани бебето и колкото по-малко се кърми, толкова по-голяма е вероятността да развие някаква алергия!!! Причината е в незрелия още стомах и невъзможността му да се справя с различни дразнители (храна, сокчета), преди да е готов за това. Логичната реакция е алергия - изхвърляне на дразнителя!
Смятам, че ако се кърми изключително бебето, няма проблем да му се дава по малко мед...

# 33
  • Мнения: 68
nenaatoa, алергията към меда не се ли провокира от цветния прашец? аз поне така съм чувала.

# 34
  • Мнения: 936
Не съм специалист по меда  Laughing не знам...   Написах това, което са ми казали и с което съм съгласна.  Аз нямам проблеми с меда - давала съм и пак ще давам - нека педиатрите да си приказват; те едно си знаят и много ги мързи да се дообразоват (поне повечето).

За мен най-важно за едно бебе от раждането му поне до една година е кърменето! Всичко останало  - на заден план.  Разбира се, всеки има правото да избере как да живее и как да си гледа децата...

Който иска подробности - да се порови в Гугъла и да прочете...  Hug

# 35
  • Мнения: 1 114
Кога детето ми може да започне да яде мед?

Въпреки че медът е здравословна, естествена храна, препоръчително е да не давате от него на детето си преди то да е навършило поне една година. Не е безопасно също и да се дават храни, подсладени с мед. Това е така, защото медът е възможно да съдържа спори на отровната бактерия Clostridium botulinum, които не винаги се унищожават при готвене или пастьоризиране. Тези спори няма да навредят на възрастен или дете над една година, тъй като техните организми са изградили вече имунитет. Но те са вредни за бебетата, чиято храносмилателна и имунна система са все още недоразвити. При консумиране на спорите на ботулиновата бактерия, тя може да причини детски ботулизъм. Всички форми могат да бъдат фатални и се смятат за опасни инфекции, представляващи медицински проблем. Деца с ботулизъм изглеждат летаргични, хранят се лошо, имат запек, реват немощно и слабо и имат лош мускулен тонус. Ако забележите тези симптоми при бебето си, се обадете на педиатъра си.

Захарта е безопасната алтернатива на меда, макар тя да не е много хранителна за бебетата и децата. Най-добре да използвате като подсладител плодовете.

http://www.predainatatak.bg/news/about65.html

Не съм специалист по меда  Laughing не знам...   Написах това, което са ми казали и с което съм съгласна.  Аз нямам проблеми с меда - давала съм и пак ще давам - нека педиатрите да си приказват; те едно си знаят и много ги мързи да се дообразоват (поне повечето).

..................................................................................................
 Който иска подробности - да се порови в Гугъла и да прочете...  Hug

Ти как предлагаш педиатрите да се "дообразоват"? С Гугъл ли? И въобще ползваш ли услугите на този вид лекари? Щото звучиш доста арогантно и самодоволно.....

# 36
  • Мнения: 2 616
Ако детенце е малко за мед и се притеснявате от алергии, може да давате ФРУКТОЗА като подсладител, продават я по щандовете за здравословни храни в големите супермаркети.

# 37
  • Мнения: 3 810
Dorothea, да, по стандартната медицина това е така, но!
Педиатрите изписват много лекарства, включително и витамини, съдържащите куп много по- вредни и алергизиращи от меда съставки. Незнайно защо никой не го споменава.
Например сиропите за температура съдържат ароматизатори, а и оцветители, които в някои нормални страни са забранени или поне има предупреждение за ползването им. Много често хапченцата с витамини, които педиатрите така горещо препоръчват съдържат вредния подсладител аспартам.
Мое мнение е че родителя е последната инстанция и той решава какво да даде на детето си и  разбира се си носи отговорността за това.
Нашата педиатърка беше против дългото ни кърмене, но.... Whistling
Още повече, че тази тема е в подфорум- алтернативна медицина...

# 38
  • Мнения: 936

Ти как предлагаш педиатрите да се "дообразоват"? С Гугъл ли? И въобще ползваш ли услугите на този вид лекари? Щото звучиш доста арогантно и самодоволно.....


Не съм имала намерение да поучавам никого - ясно съм написала, че всеки има пълното право да живее и да си гледа децата както си намери за добре!!!

Не съм нито арогантна, нито самодоволна - явно ти имаш някакъв проблем и приемаш всичко твърде лично!

Информацията, която си написала за ботулина би трябвало да я знае всеки, защото я има навсякъде, това не е нещо ново... Аз споделих И друга гледна точка - нещо, което знам от педиатър...

Педиатрите са дообразоват, като четат например месечните си специализирани за тях списания, в които се публикуват последни изследвания, новости и всичко, свързано с тяхната специалност. Проблемът е, че някои не си правят този труд и се случва майките да им дават информация... (позовавам се на тема, която беше пусната, тук, в този форум и в нея се обсъждаше как една педиатърка се карала на майка, че дава еди какво си мляко на детето, а не друго; и когато майката занесла брой от списание по Педиатрия, в който пишело точно за това нещо, въпросната лекарка ентусиазирано решила да го препоръчва и на други...)

Гугъла съм го посочила като възможност НИЕ да се образоваме и информираме.

Само да вметна, че лекарите не са ВИД - или са, или не са такива!!!

А в крайна сметка, за да се стигне до даване на мед или нещо друго, което да изисква подслаждане, значи детето е захранено рано и възможността за поява на алергии е твърде голяма...
...... Но те са вредни за бебетата, чиято храносмилателна и имунна система са все още недоразвити......
Е това е проблемът - няма значение дали е мед, ягода, шоколад или нещо друго - храносмилателната система е недоразвита.

И да, ползвам услугите на Педиатър, но само когато наистина се налага...

# 39
  • Мнения: 936
Не може ли пчелния клей да се разтвори, в не толкова силен спирт?
Явно няма да се разтвори добре.

Може. От градусите на спирта зависи до голяма степен и концентрацията на тинктурата.

Междудругото, в една листовка за меда прочетох, че клеевата тинктура може да се използва при хрема и синузит като се накапват клечки за уши и се вкарват в носа за 10-15 мин. Разбира се, това за възрастните или по-големи деца.

# 40
  • Мнения: 1 114
Да сме почитатели на алтернативната медицина не означава да си правим експерименти със здравето на децата си.   Naughty
Що се отнася до пчелния клей - аз лично не съм специалист и не бих приготвяла никакви капки и прочие, понеже изчисляването на дозите и т.н. е доста сложно Така че с меда изчаках доста преди да започна да давам /до към втората година/ и прополис и др. производни на меда давам само на хапчета.
П.П. Оцветителите, подсладителите и кърменето нямат общо с темата, ми се струва.

И във всяка професия има хора, които не се развиват. Няма защо да плюете лекарите.
Понеже във всички случаи едва ли сте по- компетентни от тях. 

# 41
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Понеже във всички случаи едва ли сте по- компетентни от тях. 
Във всички случаи ,по отношение на лечението на моите деца, съм по-компетентна от техния педиатър.  Peace
Дъщеря ми " компетентно " се скъса от болести в продължение на 3 години под " компетентното "  наблюдение на нейния дж пи , " компетентно"  пиеше антибиотици един след друг и какво ли още не ,вследствие на което болестите само зачестяваха
От 2 години " некомпетентно " я лекувам с хомеопатия ,а напоследък само с  т.нар. хранителни добавки ( между които и клеевата тинктура ) и ходи при педиатъра си само на задължителните годишни  консултации .

Мда, лекарската "компетентност" - кой не я знае и кой не е чувал за нея !

# 42
  • Мнения: 1 114
Темата не е за/против хомеопатията, хран.добавки, бабини рецепти  и прочие.... Нито за/против лекарите...  Wink
/Впрочем детето ми също е лекувано от хомеопат-класически./

Държах просто да вметна, че  медните продукти трябва да се прилагат внимателно при деца.
Но отново се потвърди наблоюдението ми,че  в този подфорум фанатизмът и нетолерантността са доста разпространени.

# 43
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Ами просто да беше вметнала ,без да раздаваш класификации кой е арогантен,самодоволен,некомпетентен, фанатизиран и нетолерантен . Особено след като, както сама се изрази - не си специалист .
Щом искаш препоръка от лекар - във форумите на Часът на мама ,д-р А.Михайлов изписва клеевата т-ра и на бебета на 5 месеца.

 

# 44
  • Мнения: 3 810
ИМах възможност тези дни да изпробвам върху малката капките от пчелен клей.
При нас подействаха много бързо. За 2 дни вече няма сопол.
Учуди ме и това че даваше да й слагам. По принцип такива неща ги правим с много рев.
Начинът на приложение е написан на самото шишенце, така че няма нищо сложно в приготвянето им.

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 08:57 от Мимиту с кирилизация

Общи условия

Активация на акаунт