Пчелен клей

  • 55 806
  • 94
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 329
Използвала съм пчелен клей (тинктура) за гаргара при спадане на гласа. Помагаше ми.

# 46
  • Мнения: 906
Да се включа и аз по въпроса за клеевата тинктура. Laughing Не,че имам много опит. Гледах д-р Михайлов в "Часът на мама", влязох във форума и се запознах с част от препоръките му. Купих си клеева тинктура, а и клей - сега съм си приготвила домашна клеева тинктура.Дъщеря ми има проблем с така наречената задна хрема, особено като тръгне на градина. На третия ден започва да и хърка носа, после се зачервява гърлото, започва да кашля. След като се"запознах "с пчелния клей  започнах да и давам всяка сутрин, от вчера започнах да и капвам и капки от клеева тинктура, които си приготвих сама. Е,вече диша спокойно, носът и не хърка. Надявам се а се разминем този път с болестта и с антибиотика. Praynig

# 47
  • Мнения: 37
И аз ще започна с клеева тинктура, защото ми омръзнаха тези болести от градината. Ще споделя резултати.

# 48
  • Мнения: 1 149
Виждам,че на моята клеева тинктура пише,че е 30%-най вероятно ще има значение.
Тогава как ще да е разреждането newsm78

# 49
  • Мнения: 660
Наскоро открих един щанд в Халите с цяла серия продукти на базата на прополис - като се почне от тинктури, сиропчета, таблетки, чайове, та до кремове, лосиони, маски за лице и коса и т.н.
Не мога да преценя как точно подейства тинктурата на сина ми, защото кашлицата и хремата и си му вървяха към отшумяване, а и много малко му ги давах.

# 50
  • Мнения: 322
Прополис с една ч.л мед сутрин на гладно на дъщерята давам преди градина.
За сега не се разболявала Peace
На брат и също или пчелно млечице пак с мед Peace

# 51
  • Мнения: 2 959
А тук намирам 10%, 50% и 65%, дайте съвет коя е най добре да се купи, моля?! И пише да се дава ако няма установена алергия към медни продукти, как може да се знае това? Дъщеря ми яде мед, но това не означава че не може да има алергия към прашеца или клея, нали?!

# 52
  • Мнения: 259
От 2 месеца дъщеря ми пие клеева тинктура по4-5 капки сутрин . Да ,,чукам на дърво ,,не е пропускала ден в детската градина.Само да кажа,че от1 юни до към 15 септември сме направили 2 бронхита и 1 пневмония.Давам и през 10 марсианци.

# 53
  • Мнения: 6 390
Я кажете моля ви как се казва на анг. клеева тинктура...
и на немски ако има разбиращи  Grinning
или ако може да ми кажете съдържание на кеева тинктура?

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 11:49 от Eli_cz

# 54
  • Мнения: 2 908
Аз пък на основата на всички суперлативи ще кажа,че капя от 3 дена капките за хрема на дъщеря ми и не действат въобще-все едно и капя само физиологичен разтвор-отново се почувствах излъгана,както и при всички други работи,които съм прочела и изпробвала TiredДавам и да пие в млякото сутрин,давам по две лъжички чист домашен мед на ден и е болна от един месец,не спира хремата,стича се назад и имаме кошмарна кашлица. :tired:Kапя капките и на себе си,понеже носа ми е запушен-не ми действат въобще.

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 17:32 от Супер мама

# 55
  • Мнения: 1 114
Я кажете моля ви как се казва на анг. клеева тинктура...
и на немски ако има разбиращи  Grinning
или ако може да ми кажете съдържание на кеева тинктура?

Propolistinktur
Propolis liquid   Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 1 654
Приготвих си сама спиртен извлек- в 100мл 70% спирт, една пръчка прополис. Стоя една седмица на тъмно, в хладилника, после стрих в хаван и го прецедих през памук и марля. Пия го по 30 капки, сутрин на гладно, в мляко или сок. на детенце давам 10 капки/ тя е почти на 10г./ Много съм доволна Peace

# 57
  • Мнения: 310
А защо вместо да давате на децата си всичко, което е приготвено със алкохол (защото клея се разтваря само съм него) не пробвате таблетките прополис на Форевър Ливинг. Таблетките не са голями, смучат се лесно, освен това са подсилени със пчелно млечице и не съдържат химии. Аз лично съм много доволна от този вариант на прополис и го предпочитам пред всякакви настойки и тинктури приготвени със алкохол, пък бил той и чист спирт.

# 58
  • София
  • Мнения: 547
а ти откъде знаеш, че са без химии - беше в завода и видя как ги правят ли?
все пак всеки сам си преценява какво да ползва - във всеки случай няма съмнения за съдържанието на тинктура, особено домашна. А пък количествата спирт са толкова минимални...


segulda, нали не правиш реклама?

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 22:34 от [X] Little Black Riding Hood

# 59
  • Мнения: 2 908
А как да давам таблетките на дъщеря ми,която не смуче нищо още? Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт