Второ дете

  • 7 690
  • 154
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 660
Ами аз винаги съм искала деца с малка разлика. Аз и брат ми сме си много близки, споделяли сме едни и същи теми, едни и същи приятели именно благодарение на малката си разлика във възрастта. И много искам детето ми да не е само, независимо от всичко.

Когато родих, изпаднах в голям стрес - веднага се замислих за второто и за тове, че не искам да го раждам нито с цезарово сечение, нито нормално  Crazy Но тези неща се позабравят и сега този въпрос вече не ме занимава.

Честно казано никак не ми се бременее. За мен това беше неприятен период, в който съм се чувствала като нечовек. От друга страна си мисля, че искам и по-скоро да мина и през втория бебешки период и да приключим с безсънните нощи веднъж за винаги  Laughing

Та това е. Още ни е много рано. Но чаааак пък толкова рано....?

Къде са майките с природени деца?

# 16
  • Мнения: 3 205
Ние планирахме разлика 2 години. Е, получи се малко по-малка. На мен лично така ми харесва.
Много по-добре е да са две деца с малка разлика от гледна точка на това, че са почти на един акъл, играят с едни и същи играчки и голямото дете е най-голямото забавление за малкото. Мога да ги пусна на воля в хола и да си играят един с друг по половин-един час, без да се сетят за мен.
Но без помощ не става, аз имах баби първите 3 месеца, а сега съм с детегледачка на половин ден.

# 17
  • Мнения: 2 755
Според мен няма лош момент в това децата да са повече от едно. Винаги е добре като порастне да има близък човек на когото може да разчита, с приятелите не е същото.

# 18
  • Мнения: 17 407
Помня, че ако не беше мъжот ми, нямаше да го имаме второто. Аз исках, ама имах професионални цели да гоня, че тогаз бебето. Отделно голямото е доста труден характер..
КАкто и да е, разликата им е 3г.5м. Успех!

# 19
  • София
  • Мнения: 72
На мен ми беше по-трудно да се реша за първо Wink, щом дойде първото стана ясно, че скоро ще има второ. Винаги съм искала две деца с малка разлика.

ПП Нямам нищо против и трето, но не сега. Имам нужда от малко почивка, може би след 4-5 години...

# 20
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Много искам второ дете, реших се преди половин година.
Само че за сега удрям на камък със съпружето? Как да го убедя, не знам. А толкова искам!

# 21
  • София
  • Мнения: 12 554
И аз съм така честно казано,макар че знам,че е по-добре 2 деца.

Зависи от гледната точка. Няма общовалидно правило и няма общовалидно "по-добре". За някои е по-добре, а за други по-зле.

Аз съм от тези, които второ дете няма да раждат.
Присъединявам се към този отбор!
Дори и мъжът ми не може да разбере съображенията ми...
Отсега се заформят големи спорове на тази тема, защото той много иска второ дете и ме е подложил на голям психологически натиск. Постоянно ми повтаря, че другата година по това време ще съм отново бременна и ми докарва стрес  Mr. Green

Първо да се извиня за спама...
Моят мъж е предупреден, че при опит да ме забремени  Mr. Green без мое съгласие след аборт и развод. А и пия противозачатъчни, така че няма как да се получи забременяването.  Wink

# 22
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Лелеее, нана, защо такава крайност???????
Чак и развод Thinking

# 23
  • София
  • Мнения: 5 758
Винаги съм искала (поне) 2 деца и когато синът ми наближи 2г, вече усещах че пак ми се иска да стана мама.  Blush На втория месец резултата беше налице. Живот и здраве, като се роди бебето, баткото ще е на 2г и 6м. Предполагам че ще ми е трудно, но мисля че ще се оправим.  Simple Smile Само се моля всичко да е наред!  Praynig
Нана, уби ме!  Crazy Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 12 554
лелеее, нана, защо такава крайност???????

Много ще оспамим темата, но ще ти отговоря.

Първо, защото деца не се раждат просто ей така, а когато имаш психическите, финансовите и жилищните условия подходящи за съответния брой деца.
Второ - едно дете трябва да бъде родено, когато е желано и от двамата си родители. Насилственото действие от страна на който и да било от двамата е в противоречие на това.
Трето - в момента имам сили, нерви, пари, квадратни метри и желание да отглеждам нормално и без притеснение само едно дете.
Четвърто - не вярвам в теорията за двете деца, привързаността, игрите и прочие.
Опс и пето и последно, защото видях, че си допълвала - защото щом си е позволил да действа подмолно и подло значи просто съм сгрешила в преценката си за качествата му на човек, личност, съпруг, приятел и любим.

Елфче и аз те обичам  Heart Eyes Hug

# 25
  • Мнения: 1 554
записвам се да следя темата,и аз искам второ с малка разлика Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
За мене породените деца са изключително усилие, което не бих си причинила съзнателно. Исках 4-5 години разлика между децата си - засега се получи. За третия път ще видим Simple Smile
Не ми е трябвало да се решавам, знаехме си от преди първото кога ще искаме второ. За третото имаме разногласия. Аз го искам след 5-6 години, а мъж ми или по-скоро, или въобще не. Не иска деца в по-късна възраст. Но ще го разубедя Wink

# 27
  • Мнения: 201
Аз съм много ЗА малката разлика в годините на децатаSimple Smile...Искам да растат заедно и да имат общи игри и интересиSimple Smile
Още докато бяхме гаджета с мъжа ми си обещахме един ден да имаме три дечица (дано да е рекъл Господ, разбира се Praynig)
Вече е на път второто - също толкова желано, колкото и първото. Живот и здраве след време ще опитаме и за трето детенце Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 2 296
Винаги съм искала две деца.Не сме изчислявали разликата,при нас се получи 3г.и 9м.
Малкия го "направихме"на морето Sunglasses

# 29
  • Мнения: 399
Докато минаваха бебешките месеци на дъщеря ми (според някои тя е все още бебе) усещах как копнежа ми за още едно бебче все повече расте!Явно и с мъжът ми е било така,защото той беше по-нетърпелив и от мен! Laughing Не го оставих дълго да чака и още през първия месец,когато започнахме бебеправенето имахме успех! Grinning Живот е здраве,децата ми ще имат 2г (+/- няколко дни разлика) и знам,че ще ми е трудно,но и знам,че ще се справя! Wink
Та така на въпроса на авторката-нямам причини да не изпълня желанието си! Grinning



Общи условия

Активация на акаунт