Връзка между косопад и кърмене

  • 3 289
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 572
Ескарина , PEPELQNKA и Мери са ти го обяснили най-точно. Как не са те подготвили за това още през бременността, това е известно, че от хормоните косата залепва за скалпа и не пада, но това не е нормалне процес, защото някои косми просто трябва да паднат и да порастнат нови на тяхно място (мъртвите клетки трябва да се махнат и да дадат път на новите)...Аз също взимах витамини за коса няколко месеца и си мислех, че ще остана без коса, а виж колко време кърмя, а и коса си имам и не е оредяла...

# 16
  • Мнения: 166
Ескарина , PEPELQNKA и Мери са ти го обяснили най-точно. Как не са те подготвили за това още през бременността, това е известно, че от хормоните косата залепва за скалпа и не пада, но това не е нормалне процес, защото някои косми просто трябва да паднат и да порастнат нови на тяхно място (мъртвите клетки трябва да се махнат и да дадат път на новите)...Аз също взимах витамини за коса няколко месеца и си мислех, че ще остана без коса, а виж колко време кърмя, а и коса си имам и не е оредяла...

Чудесно казано.

При мен (за мое собствено успокоение) и най-обикновените витамини свършиха работа.

# 17
  • Мнения: 45
Благодаря ви момичета. Започнах да пия отново витамините Матерна. Наблюдаващият ме гинеколог почти за нищо не ме информира, за това аз се подготвях за всичко сама по време на бременността, а и сега благодарение на форума и опита на майките отново сама следя за развитието на бебо, тъй като отново не случихме на педиатър Sad

# 18
  • Мнения: 572
Bub4i, и аз точно от форума научавах почти всичко за бременността и развитието на бебчето, за раждането, за гледането. и сега почвече разчитам на хомеопатката си и на форума, отколкото на лекари и педиатри.  Hug
За Матерната - защо не вземеш направо ампули за коса, тези Матрена са микс от витамини и аз лично не съм чувала много добри отзиви за тях...Но както си прецениш. Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 961
Според мен е много индивидуално! Като цяло е нормално да има период на обилен косопад след раждането и после да спре. Косата пада и при жени, които не кърмят! Но ето, че при мен падането продължава доста дълго след раждането! И го свързвам единствено с дългото кърмене. Косата ми е три пъти по-малко от преди да забременея! Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 3 754
На мен започна да ми пада като спрях да кърмя.И ми пада 3-4 месеца.Мерца има ефект,но допълнително и желязо трябва да се пие.

# 21
  • Мнения: 594
Аз мисля, че е от кърменето.
С първото ми дете, което кърмих много малко не ми падна косъм от главата.
Сега бебо ми е на 6 мес. и преди 1-2 мес беше страшно - косата ми падаше МНОГООО! Аз се поуплаших и като се "разрових" по въпроса се оказа липса на калций /предимно/.Почнах да пия витамини, геритамин /в по-висока доза 3по1тв./ и се оправих.

А пък при мен точно обратното - с каката, която кърмих сравнително малко, косопадът ми започна около 4 месеца след раждането и ми капеше ужасно много коса... направо се бях уплашила. Взех и хапчета Ревалид да пия даже.
Сега с малкия който до 6 месеца беше само на кърма, а и още се кърмим... ами пада ми коса, но толкова колкото и преди да забременея ми падаше косата по това време на годината...

# 22
  • Мнения: 4 020
Явно, че всяка от нас има проблем с косопада - при мен започна около третия месец след раждането, когато вече почти не се кърмехме. Сега през есента се засили.

Пия МЕРЦ и се моля да спре това чудо, че не си давам хубавата коса Grinning

# 23
  • Мнения: 2 959
...Явно, че всяка от нас има проблем с косопада...
Синеочке, не е точно така. С първата Си дъщеря го имах тоз проблем, но сега с бебката не. Но преди 3 год вкарах в менюто си задължително по 1сл ленено семе, а то е доста ценен източник на полезните Омеги- спомагащи за кожата и косата.
Бубчи, успех и дано да пребориш косопада, аз не бих предпочела скъпите козм. продукти вместо натуралните прир. такива. Успех и с новият педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт