Когато един пътен полицай ...

  • 1 785
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 335
Можеш да заведеш дело и да го спечелиш.

Ако такъв те завари на мястото, дори да си паркирала неправилно, можеш да платиш половината сума без принудително отстраняване.
За липсващото заснемане на колата ти - да не говорим.


# 16
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
дори да си паркирала неправилно
Виж, номерът е, че аз въобще не бях паркирала,  а спряла. За паркирала кола се води тази, която е със загасен двигател, вдигнати прозорци и няма шофьор и пътници в нея. А спрялата кола има друг статут - когато й работи двигателия, има пътници и /или шофьор или се извършват товаро-разтоварни дейности от/в нея. Т.е. в моя случая въобще не говорим за паркиране, защото колата работеше, аз и децата бяхме вътре...

Та паяцито по правило НЯМАТ ПРАВО да се занимават със спрели автомобили, а само и единствено с паркирали!

Дело за какво да завеждам? За да ми върнат смешните 30 лева?
Аз акт нямам, който да обжалвам, просто защото "полицай" Лазаров никога не е пожелавал да ми гледа документите.

Трагикомично е всичко.

# 17
  • Мнения: 335
... Виж, номерът е, че аз въобще не бях паркирала,  а спряла. За паркирала кола се води тази...

Това е ясно. Въпросът е, че лесно могат да се констатират и докажат истинските действия на полицая, за които да му се търси отговорност.

Поначало принудителното преместване и принудителното задържане на моторни превозни средства с паяк е действие без знанието на техните собственици или на упълномощени от тях водачи.
Предполагам, че и в Поморие при започнала процедура за принудително преместване на неправилно паркирано МПС, когато собственикът се яви на място, превозното средство се освобождава срещу заплащане на половината от определената такса, а касовата бележка е за 30 лв. Значи вие сте се съгласили да приемете изцяло версията за "неправилно паркиране" и "установено" от вас "принудително преместване" след цялата процедура.

Делото би било срещу действията на полицая по много текстове, а не "за 30-те лева".
Но неслучайно има една крилата ухилена фраза: "Съди ме, бе".

Общи условия

Активация на акаунт