Яслата 12

  • 21 810
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Dobi81 , благодаря. И аз се надявам бързо да премине.
catty m , и при нас първите дни положението беше такова. Сега като че ли е по-спокоен, но все още е нервен. Но забелязвам, че докато е навън се чувства сравнително добре, а когато се приберем у дома започват изблиците. Сега и напикаването.  ooooh!
nana77 , и аз вече изпитвам чувство на вина и угризения. А ако догодина не го приемат на детска градина (защото ние нямаме никакво предимство и шансовете са ни нулеви) много ще съжалявам, че съм си тормозила детето!

# 16
  • Мнения: 3 214
Да се запиша и аз в темата  Hug

Във вторник ще правим нови изследвания, че на старите валидността изтече. Та, ако всичко е ОК, се надявам другия понеделник Моника да е на ясла.

Гневна, това с напикаването ми прилича на някакъв вид протест, знам ли  Thinking Дано отмине по-бързо този период  Praynig

# 17
  • Мнения: 566
Малкия ми е с Т от снощи, сега има 38,5 и то на обяд, чудя се колко ли ще вдигне до довочера.
Сега ще звъня на педито, но си знам че ще ми каже да давам АБ.
Ще си почиваме от яслата тази седмица май

# 18
  • Мнения: 1 586
Привет  Hug

Всички болни дечица бързо да оздравяват и повече без болести... Hug

Ние уж оздравяхме но като излезем на вън и започне да тича,почва и да кашля по малко,може и от времето да е,то е много променливо напоследък...

# 19
  • Мнения: 59
Здравейте на всички. Пожелавам скорошно оздравяване на всички болни дечица. Иначе и нас не ни пропусна. От 15 септ. тръгнахме на ясла, ходи 1 седмица и после две си бяхме вкъщи. Миналата седмица цялата изкара и то без да си го вземаме на обяд или по-рано. Та за адаптацията, лелките в яслата казват, че е много добричък, яде, спи, всичко както си трябва. Обаче елате да видите на лягане и на ставане какъв е ужас. Аз си го обяснявам със стреса, но е направо кошмарно, както някой каза съвсем различно дете. Особено сутрин, обикновено излизаме навън полуоблечени, с една обувка и пищящи .... до колата, където се успокоява и за яслата вече е ОК. Просто съм се въоръжила с търпение и се надявам, че това ще отмине бързо. Пожелавам на всички дечица да се адаптират по-бързо и по-малко болести да има.

# 20
  • Мнения: 1 053
Момичета, а аз занесох изследванията в четвъртък в яслата,видяха ги и ми казаха да взема в понеделник контактна бележка и евентуално в сряда дъщеря ми да тръгне на ясла  newsm78
Ама изследванията не ми ги взеха,а си останаха в мен и сега виждам,че днес изтичат 7 дни от взимането на кръв и урина,възможно ли е утре да ме карат да ги правим изследванията отново  Close
Успешно адаптиране на дечицата,които сега тръгват от ясла и ние ще сме от тях  Mr. Green

# 21
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
miss_74 , не се притеснявай, мисля , че няма да е нужно, щом са ги видели вече.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 554
miss_74 ако ти направят проблем им отговори със същото- кажи им, че срокът е изтекъл по тяхна вина. А другият вариант е да я заведеш във вторник още.

# 23
  • Мнения: 193
Сина ми от 1-ви септември е на ясла ходи 4 дена после 2 седмици е болен после пак ходи 4 дена и после пак 2-3 седмици е болен даже и в болница бяхме та незнам замислих се да го отпиша от яслата то е ужас с тези болести Cry

# 24
  • Мнения: 1 053
Гневна,Нана,благодаря ви за отговорите   bouquet  bouquet
Утре като отида да видя какво ще кажат  и ще пиша   Peace
Лека вечер на всички  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 6 269
Момичета, а аз занесох изследванията в четвъртък в яслата,видяха ги и ми казаха да взема в понеделник контактна бележка и евентуално в сряда дъщеря ми да тръгне на ясла  newsm78
Ама изследванията не ми ги взеха,а си останаха в мен и сега виждам,че днес изтичат 7 дни от взимането на кръв и урина,възможно ли е утре да ме карат да ги правим изследванията отново  Close
Успешно адаптиране на дечицата,които сега тръгват от ясла и ние ще сме от тях  Mr. Green

Срока за кръв и урина е едномесечен. При нас васерман не искаха, казаха, че е отпаднал.

"НАРЕДБА № 6 от 27.02.1987 г. за организацията и дейността на детските ясли

Издадена от министъра на народното здраве, обн., ДВ, бр. 44 от 9.06.1987 г., изм., бр. 71 от 30.08.1991 г., бр. 63 от 4.08.1992 г.

Чл. 13. (Изм. - ДВ, бр. 63 от 1992 г.) (1) За приемане в детска ясла родителите представят молба и акт за раждане на детето.

(2) При постъпване на детето в детска ясла родителите представят:

1. личната амбулаторна карта на детето от детската консултация (когато в нея се води отделна карта) или епикриза за здравословното му състояние;

2. еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии (шигели, салмонели) и чревни паразити, а за децата до 1 г. - и за ентеропатогенни бактерии Ешерихия коли. Изследванията трябва да бъдат извършени в 15-дневен срок преди постъпването на детето в яслата;

3. изследвания на кръв и урина, извършени в едномесечен срок преди постъпване на детето в яслата;

4. изследване с отрицателна реакция на Васерман за родителите, извършено в шестмесечен срок преди постъпването на детето в яслата."

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Моя син пак е болен, една седмица го оставих да спи там и след като го прибрах един ден премръзнал след сън, започна леко да кашля, но в петък твърдо е отказвал да седи на гърне и се е напишкал няколко пъти, а понеже отидох по-рано да го взема го събудиха и ми го доведоха целия напикан, незнам защо го прави, преди винаги си е казвал, не е искал да излиза навън да играе, казал им че иска да спинка, това за моето дете да не иска да излиза много ме учудва, той по принцип не иска да се прибира като излизаме!
Но ми каза че го е страх от лелите! Онзи ден лелката ми каза, че като излязъл навън първо седял, а после станал да гони някаква пеперуда, но се спирал поглеждал я и тя като му кажела да играе, пак почвал да тича. Познавам детето си -  много е палав, почти не се спира, но май лелята сама се издаде, нещо става, може би тя е тази, която го е ударила по главичката, за да се спира и да я поглежда, значи го е страх от нея и я поглежда, за да види реакцията й.
Незнам милите дечица, какъв ли страх и стрес изживяват!

# 27
  • Мнения: 865
здравейте,
като ми излезнат резултатите от лабораторията и взема контакактна бележка от личната,готови ли сме за яслата newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 6 269
здравейте,
като ми излезнат резултатите от лабораторията и взема контакактна бележка от личната,готови ли сме за яслата newsm78

Предполагам, че да. Поне документално. Най-добре занеси предния ден документите на старшата сестра да ги види и одобри.

априлска мама, ужасно е това SadSadSad Много ме е страх именно от такъв тормоз спрямо децата. Не знам как бих реагирала Sad И ми е много гадно, че моето дете още не може да говори и да ми каже какво прави там Sad

Утре пак сме там, дано всичко е наред. Сърцето ми пак е свито.

# 29
  • Мнения: 566
И ние не сме на ясла от днес, със силно възпалено гърло е, но педито се въздържа от АБ поне засега. Ще си почиваме цяла седмица, незнам как ще е от др.понеделник, сигурно още повече реване и тръшкане.
Успех на всички дечица

Общи условия

Активация на акаунт