Ето есента дойде, а февруарчето расте, расте!!!

  • 10 968
  • 303
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 233
Мила Бобси,
честит рожден ден!
пожелавам ти здраве, много усмивки и подаръци днес, а след известно време - здраво и щастливо бебоче!


забравила съм и дъщеричката на Лукрециана Embarassed...
нека има най-красивото детство и да радва мама и тати!

# 61
  • Мнения: 140
Здравейте мамчета!
bobsi честити рожден ден  bouquet
Момичета аз вече се замислям къде и как ще раждам и питах моят лекар отЖК какво предлага,той ми каза че препоръчва секцио заради това че съм бременна от инвитро.Не знам още и аз какво ще правя.Другия месец ще говоря и с док който ми прави инвитрото да видим какво ще каже и той,но аз като чета из форумите май повечето мами от инвитро раждат със секцио.Голям страх ме е хванал но всеки вика че е по безопасно за бебето секциото.Моля ако знаете нещо да споделите.
Иначе мен момата ме пордитва често Grinning

# 62
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 830
bobsi, честит рожден ден! Много късмет, здраве и най-хубавия подарък февруари  bouquet
За шишетата - аз съм ползвала само на НУК и съм много доволна. Ние бяхме на смесено хранене. Започва се първо с тези, които са от 0 до 6 месеца и после се сменя. Като начало аз си бях купила само двечки, защото се надявах да кърмя, но не би. После си допълних с нови. Не съм сменяла с други, само сменях бибероните, но съм ужасно доволна от тази марка.
k. penkova, ако имаш нещо друго като въпроси - питай, ще се радвам да помагам. Аз бях секцио и кърмата не тръгна веднага, а после имах много малко кърма, та се наложи да се храним смесено. Като начало ще ти трябват по-мънички шишета, защото и количството е малко, а после можеш да вземеш по-големи.

# 63
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Здравейте в този слънчев ден!  bouquet

И аз се чудя  и разглеждам за разни шишенца и биберони , много се надявам да мога да кърмя и по този повод искам да питам от какво зависи дали ще имам достатъчно кърма и колко време ще я имам newsm78

bobsi
честит рожден ден!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 64
  • Мнения: 89
bobsi,честит рожден ден!Да си жива и здрава и ти желая прекрасна и спокойна бременност,увенчана накрая със сладко и поспаливо бебче!  bouquet

мартеничка,този въпрос с допълнителния прием на флуор е предмет на противоречия дори сред стоматолозите.В общи линии всеки колега явно си избира кой "лагер" да поддържа,защото не може всеки да проведе свои собствени проучвания и експерименти.
Като цяло препоръчва се бременните да приемат по 1 мг флуор дневно.Това е от значение както за формиращите се зъбни зародиши на бебето,така и за зъбите на майката.За да се стигне до флуороза са необходими дози,многократно надвишаващи препоръчителната и то приемани продължително време.
 Принципно,за да има пълен ефект,флуорната профилактика трябва да продължава без прекъсване до 18-годишна възраст(със съответните за всяка възраст дози).Аз лично пих Zimafluor предишната бременност последните 4 месеца,а след това давах на детето май до към 2-годишна възраст.После реших,че тъй като пие само минерална вода ще му спра флуора...(преди това пиеше преварена).Та явно и аз не мога да взема крайна позиция по въпроса.Зависи много какви материали ще ти попаднат да четеш.... Laughing Ако прочетеш "доказателствата" на противниците ще се хванеш за главата...сякаш е легализиран арсен за деца.

Албенче,видяла ли си в кърмаческия форум има една озаглавена "маймунска тема" и там много интересно(не само за теб,но за всички нас) една майка описва за раждането в ЮАР-само хубави неща.Не можах да я прочета докрай,но мисля че за ЮАР става дума.

laracroft,честита братовчедка на твоето бебче! А тези колички на ABC-дизайн и аз много ги харесвам,заедно с Conkord.
Ioli,чакаме новини!Представям си колко ще си развълнувана след 8-седмично чакане на тази "среща" с бебчо!

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 16:01 от толо

# 65
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 830
marin4e, от нищо не зависи за жалост. Устройство на гърдата и млечните жлези. Майка ми например е хранела две бебета, аз едвам успях да изкарам до 9 месец. И двете сме с голям бюст, дето уж било предпоставка.
Пожелавам ти да успееш да кърмиш толкова дълго, колкото искаш.

# 66
  • Мнения: 24
Здравейте в този слънчев ден!  bouquet

И аз се чудя  и разглеждам за разни шишенца и биберони , много се надявам да мога да кърмя и по този повод искам да питам от какво зависи дали ще имам достатъчно кърма и колко време ще я имам newsm78

bobsi
честит рожден ден!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Мила това само един господ знае за ориентир можеш да питаш майка си каква е била ситуацията при нея но няма гаранция че и ти ще си така. Мога да ти пожелая само да имаш достатъчно кърма за да си кърмиш до когато си искаш защото то си е айляшка работа Wink когато и където и да огладнее бебчо храната му е винаги готова и винаги с идеалната температура  Peace

# 67
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Благодаря ви за бързите отговори ! Притеснява ме това ,че ми е малък бюста . Като забременях гърдите ми пораснаха малко, един номер по-големи и толкова , не са мърдали повече , а майка ми е винаги била едра , съответно винаги е имала бюст , докато аз и сестра ми  newsm78 все едно не сме й деца Laughing

# 68
  • София
  • Мнения: 23
marin4e, размерът на бюста не определя това, дали ще имаш кърма или не. Майка ми винаги е била с много малък бюст /за разлика от мене  Laughing/, но и с мене и с брат ми е имала много кърма. Даже в родилния дом освен, че нас ни е кърмила е давала кърма и за други деца. Нека размерът да не те притеснява.

Благодаря ви за поздравите и пожеланията! И на вас да ви се връщат многократно!   bouquet

Лека вечер!

# 69
  • Мнения: 15
Здравейте,момичета!BOBSI  newsm59 Много щастие,късмет,усмивки и февруари едно сладко бебче!!!CARBO честити ти нови предобивки.Да им се радвате от сърце.Много любов в новата къща и леко и безаварийно каране на новата кола!!!Виждам че сте говорили за болките по време на раждане.Защо ги мислите още от сега.Като му дойде времето те си идват и си отминават.Забравя се после всичко.Честно да ви кажа мен ме беше страх много.Най вече от това да ги посрещна легнала на ''системи''.И сега съм си така не мога да трая на болка легнала или неподвижно.Трябва да се движа.Та така-спука ми се мехура в къщи.Почти веднага ме закараха до болница с 2см.разкритие само.Биха ми някаква инжекция.Каква точно не си спомням Но от нея за два часа получих пълно разкритие и родих.Че болеше-болеше,но се траеше.Нито виках нито крещях нито се ''радвах'' на лекарите и акушерките.Всичко мина за има няма три часа.Много ми пресъхваше устата и малко ми се гадеше.Но като изплаче бебче и го видиш всичко се забравяСлед това имах някой и друг шев но всичко ми беше претръпнало и не ме болеше нищо.Съжалявам само че кърмих само някакви 20дни.Просто нямах кърма.Кой каквото ми кажеше правех само и само да си текна ама на нямах.Така чеk.penkova е абсолютно права  можеи да искаш но ако нямаш-какво ти остава....изкуствено хранене.Това е от мен.Лека вечер на всички и много усмивки!!!  bouquet

# 70
  • Мнения: 171
Здравейте и от мене,мами.Може ли да задам един въпрос,някой да ме просветли.Колко е дълго бебето в 22-ра седмица.Все забравям да питам доки.Аз вече чакам с нетърпение утре защото сме на 4D,да се видим с малката беба.Приятна и спокойна вечер на всички мамчета

# 71
  • Мнения: 1 121
Bobsi, честит рожден ден!!!  bouquet

marin4e, не винаги, но в повечето случаи, ако си добре информирана и подготвена да кърмиш, шансът да кърмиш по-дълго е по-голям. Естествено има и изключения, но аз кърмих синът си 14 месеца и да си призная никак не ми беше лесно, особено в началото. През първите няколко седмици му давах от гърда, но и изцедена кърма от шишетата на Авент не за друго, а просто защото постоянно беше гладен и буквално не ми слизаше от гърдите. Не можех да свърша абсолютно нищо и не можех да мръдна никъде. Но да си призная тия шишета ми изиграха лоша шега, защото много бързо започна да привиква към тях и от страх да не се отбие започнах да му давам само от гърда Confused Признавам си, че едвам издържах 14 месеца, накрая наистина ми беше писнало, но и той беше толкова пристрастен, че нямаше как да го отбия по-рано. Ще видим с второто как ще е Wink

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 22:10 от Rylie

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Офф-konikonkoni изчисти си пощенската кутия.Препълнена е и не може да получаваш лични съобщения

# 73
  • Мнения: 2 829
k.penkova, моля те да ме извиниш, наистина звучи много грубо това, което съм написала! Извинявай много, явно ръцете ми са изпреварили мозъка! Исках да кажа, че когато по принцип няма да кърмиш е важно само бибероните да са ти удобни, да са удобни и на детето и евентуално да ти харесват на външен вид. Всъщност ти най-много ще използваш биберони и наистина това, което съм написала е абсурдно!
Надявам се да приемеш извиненията, всъщност някои от най-добрите ми приятелки храниха децата си изкуствено (едната по здравословни причини а другата просто избра да не кърми) но изключително много ги уважавам и високо ценя съветите им! Обещавам да внимавам повече какво пиша, мъчно ми е че съм те наранила! Надявам се да приемеш протегнатата ръка за помирение!
Съжалявам и че имаш такова заболяване, доколкото знам автоимунните болести са си доста неприятни. Интересно дали имаш подобрение докато си бременна? Аз имах алергия, която изчезна с първата бременност, но доколкото знам твоето е доста по-сериозно.

bobsi, Честити Рожден Ден!
 Трябва да ставам, едвам удържах зверчето, което ме дърпа да си играем, но ми беше важно да напиша това!

# 74
  • Мнения: 139
Здравейте момичета, идвам с отчета!

Толо, явно бебо е инат! Днес отново не видяхме какъв пол е. Гледаме доктора 30 минути, легни на ляво, на дясно, пипа, бута, е не, то си стиснало краката и не показва! Иначе тежи около 350-60гр, дълго около 15-18 см. Видяхме му гръбначния стълб, няма проблеми, бъбреците, всичко е 6. Аз си мислех, че ме рита по мехура, ама се оказа че... ме боксира Crazy позата му беше надолу с главата и една ръка протегната към пик.мехур hahaha. Доктора накрая каза, че според него 85% е момиче, ама все пак не е 100% и след 1 месец пак ще се пробваме. Татито беше с нас гледа внимателно, но нищо не пита.

След това, от мъка че не видяхме пола, отидохме с татито  на шопинг терапия. Аз нали съм си свинка, стана ми само една жилетка, на лефтернто  ми момче му взехме дънки, яке и 2 пуловера много яки. В събота пак ще ходим да си харесам и аз още нещо.

Така приключи днешната ни разходка.

yanast и k.penkovaр, много сте сладки момичета, радвам се, че добрия дух на темата не е нарушен Simple Smile. Истината се ражда в спора:hug:.  bouquet.

Това от мен девойки мили!
Сега отивам да гледам ТВ и после да се гушкаме с татито.  Целувкииииии!






Общи условия

Активация на акаунт