Подкрепете активното естествено раждане в БГ!

  • 130 744
  • 3 189
  •   1
Отговори
# 3 135
  • Мнения: 286
Meq!, a след като приключат мероприятията дали някъде ще има нещо като резюме за по-важните моменти, и най-вече за конкректни решения и резултати. Понеже сигурно и други като мен живо се интересуват от тези теми (още повече Октомври ми предстои раждане), но по ред причини няма да мога на никоя от срещите и т.н. да присъствам, още повече не съм и от София. Иначе мисля в София да раждам, но не знам изобщо в коя болница. Може би в МД, но...

# 3 136
  • Мнения: 1 938
Отказах се поради това, че пропуснах датата за регистрация /24 май/.
Да разбирам ли, че места е имало?

# 3 137
  • Мнения: 2 818
Конференцията беше страхотна! А практическата част наистина беше много интересна! Вярвам, че ще има отзвук сред акушерките, сред тези, които поемат все още информация и са отворени.

# 3 138
  • Мнения: 3 869
Ще има и снимки (Алегрина   bouquet Hug) и много подробни писания от конференцията!! За съжаление, практиките в БГ няма да се променят до Октомври, нито в близко бъдеще, ако вярваме на тези, които обучават акушерки. Ако вярваме на акушерките с дух и призвани, нещата ще се променят много, много скоро Simple Smile Аз избрах да вярвам на вторите Simple Smile

# 3 139
  • София
  • Мнения: 84
Иначе мисля в София да раждам, но не знам изобщо в коя болница. Може би в МД, но...


Country life, относно раждането в МД, хубавото е, че бебетата са при майките, ако си на 12-я етаж, и при твое решение, би могла да се пребориш за отказ от ваксини; кърменето не се насърчава особено, но и не настояват много да дават АМ - по-скоро те оставят да се оправяш както можеш. Иначе раждането е много далече от естественото, дори с избор на екип не може да се намери лекар, който да се навие за това. Но тъй като виждам, че ще ти е второ раждане, може да разчиташ на това да идеш в последния момент и да пропуснеш някои рутинни екстри.

# 3 140
  • Мнения: 286
Иначе мисля в София да раждам, но не знам изобщо в коя болница. Може би в МД, но...


Country life, относно раждането в МД, хубавото е, че бебетата са при майките, ако си на 12-я етаж, и при твое решение, би могла да се пребориш за отказ от ваксини; кърменето не се насърчава особено, но и не настояват много да дават АМ - по-скоро те оставят да се оправяш както можеш. Иначе раждането е много далече от естественото, дори с избор на екип не може да се намери лекар, който да се навие за това. Но тъй като виждам, че ще ти е второ раждане, може да разчиташ на това да идеш в последния момент и да пропуснеш някои рутинни екстри.

ами аз се замислих за МД именно заради стоенето на бебето при мен на 12 етаж и понеже всичко му правят пред мен. Преди 5 години раждах там и обстановката ми е позната (на 12 етаж). Сега там стаите са платени, но ще си платим за стая щом трябва.

Моето раждане там преди 5 години беше почти естествено, накарах ги да чакаме и отказах система, упойка и т.н., но май накрая не им се чакаше вече и според мен почнаха да ме карат да напъвам преди да се появят истинските напъни. Иначе уж имах 10 см разкритие. И се наложи епизотомия.

# 3 141
  • Мнения: 4 753
http://www.btv.bg/shows/deniat-e-prekrasen/videos/video/18251827 … _kato_biznes.html

Предаването от сутринта... Само двамата муфлони "малко" ме дразнят...   Tired 

# 3 142
  • Мнения: 3 869
http://www.btv.bg/shows/deniat-e-prekrasen/videos/video/18251827 … _kato_biznes.html

Предаването от сутринта... Само двамата муфлони "малко" ме дразнят...   Tired 

А на мен ми беше смешно Simple Smile Двама мъже обясняват на 4 раждали жени какво всъщност е раждането и как въпросните 4 не познавали нито болничната действителност, нито процеса, нито същността  Laughing Joy hahaha

# 3 143
  • Мнения: 3 499
http://www.btv.bg/shows/deniat-e-prekrasen/videos/video/18251827 … _kato_biznes.html

Предаването от сутринта... Само двамата муфлони "малко" ме дразнят...   Tired 

А на мен ми беше смешно Simple Smile Двама мъже обясняват на 4 раждали жени какво всъщност е раждането и как въпросните 4 не познавали нито болничната действителност, нито процеса, нито същността  Laughing Joy hahaha
Звучи почти по същия начин, по който Катето АБВ ми обяснява в друга тема как било по-добре да извадят бебе секцио, когато не е започнал родов процес. Аман от умници, честно Tired

# 3 144
  • Мнения: 2 376
Когато единият, от гостите твърдеше, че бил в 21 век, много ми се искаше да вдигна телефона и да го питам, защо трябва да раждаме както в 19 век, но се сетих, че гледам запис Joy

# 3 145
  • Мнения: 6 274
А на мен ми беше смешно Simple Smile Двама мъже обясняват на 4 раждали жени какво всъщност е раждането и как въпросните 4 не познавали нито болничната действителност, нито процеса, нито същността  Laughing Joy hahaha

Алелуя!  ooooh!
ВЕрно ли?!
  Shocked

# 3 146
  • Мнения: 3 869
Когато единият, от гостите твърдеше, че бил в 21 век, много ми се искаше да вдигна телефона и да го питам, защо трябва да раждаме както в 19 век, но се сетих, че гледам запис Joy

Брит, поне от началото на годината са "на живо", а не на запис, имат телефони за връзка, и форум пак за директна връзка по време на излъчването...
 
Но не мога да не се съглася с Л. Иванов - каквото обществото (не само като финансово положение), такива и болниците....

# 3 147
  • Мнения: 2 376
аз наистина го гледах на запис вчера вечерта.  Crazy
пари, пари, но не са само пари. трябва си и ноу-хау.  аз в Токуда раждах и смея да твърдя, че отношението си също толкова брутално, само леко по-мазно.

# 3 148
  • Мнения: 2
аз наистина го гледах на запис вчера вечерта.  Crazy
пари, пари, но не са само пари. трябва си и ноу-хау.  аз в Токуда раждах и смея да твърдя, че отношението си също толкова брутално, само леко по-мазно.


Да, това се казва маркетинг Simple Smile

Лично наблюдение - до към 8мия месец лекарите убеждават дамите, че раждането ще е естествено и в последния момент излизат "обстоятелства" и хоп - секцио.....

# 3 149
  • Мнения: 668
http://www.btv.bg/shows/deniat-e-prekrasen/videos/video/18251827 … _kato_biznes.html

Предаването от сутринта... Само двамата муфлони "малко" ме дразнят...   Tired 

А на мен ми беше смешно Simple Smile Двама мъже обясняват на 4 раждали жени какво всъщност е раждането и как въпросните 4 не познавали нито болничната действителност, нито процеса, нито същността  Laughing Joy hahaha


Култова беше и репликата:" не закачайте традициите в акушерството "/или нещо от тоя род/, като ставаше дума за задължителния окситоцин. Добре, че са "закачили" традициите в лечението на на разни заболявания, иначе щяхме още да се лекуваме с живак и пиявици. Отврат. Но все пак хубавото е, че има все повече раздвижване и се говори все повече...ще има промяна. Peace Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт