Бягай - ОПАСНО - проблеми със свекървата .... ?!?

  • 8 889
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 610
Той е на 32 год. и има хубава работа на служител в общината - старши специалист на сектор.

Според мен тук се крие проблемът. Не ръстът ти притеснява майка му, а социалното ти положение.
Моя приятелка беше в такава ситуация. Бъдещата свекърва много я харесваше като човек, но не я одобряваше за снаха, защото приятелката ми беше със средно-специално, а гаджето ѝ - с висше образование. Когато записа аспирантура, това беше краят на връзката им. (Той после се ожени за най-голямата курва на университета, която го направи сам да си говори, но беше перфектна за майка му, защото беше негова колежка и с вишу).
Предполагам, че и в този случай майка му се надява на някоя по-престижна снаха, а не обикновена медицинска сестра. Не се обиждай от думите ми, просто искам да ти кажа, че някои хора са с такива разбирания.  Peace

# 16
  • Мнения: 323
4овек прави своя избор и своите грешки,не е нужно друг да се меси и да дава акъли,било то и родител.Не са малко слу4аите когато родителите в името на доброто на децата са обърквали живота им,а някои са го съсипвали даже.Така 4е на всеки трябва да се даде шанс и когато опознаеш 4овека,тогава да кажеш и тежката си дума.
Мъж ,който на 32 г.постъва колебливо при първата атака от страна на майката не си е на мястото и то4но това ще доведе и до по големи проблеми за в бъдеше.На тзи възраст хората са зрели и могат да преценят кой е за тях и кой не,разбира се вси4ко зависи от 4овека.Няма нужда влизаш в конфронтация с майка му,но с него трябва по скоро да си изясниш без излишни илюзии позициите и това какво искате за в бъдеще двамата и най важното къде ще е мястото на въпросната родителка.

# 17
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Цитат
Предполагам, че и в този случай майка му се надява на някоя по-престижна снаха, а не обикновена медицинска сестра.

На мнение съм,че професията `и е достойна за увежение, а не за унизение,що се отнася да се сравнява със специалист по еди какво си в общината. #Crazy
Също така мисля,че сега е момента избраникът ти да прояви характер,а не да ти снася мнението на мама.

# 18
  • Мнения: 5 710
Адски ме дразни заглавието на темата ти. Защото а/ тя не ти е свекърва,  б/няма нищо Опасно, защото майка му има право на мнение и в/ никъде не бягаш, защото явно си го искаш това момче.

Приеми, че не си харесвана от нея. По всяка вероятност тя мисли, че си дебела, че ненагледния й син има право на някоя по-фина и хубава мацка. За този час, който сте прекарали заедно тя освен по външен изглед по друго не е могла да те прецени, освен ако не си се държала невъзпитано, или не си пила като казак, например. Освен това аз вярвам в 6тото чувство на майката по принцип,  и след като тя мисли, че не сте един за друг, по всяка вероятност е така.
Така или иначе, това едва ли искаш да го чуеш, по-добре помисли как ти можеш да промениш нещата.

Вместо да пришпорваш Ценко да взима важни решения и да хукне презглава към теб сега, опитай да се да бъдеш по-търпелива, едва от 6 мес. сте заедно. Дай си срок, примерно една година. Говори с  него първо - до каква степен той е притеснен от фигурата ти, опитай да разбереш това ли е истинската причина майка му да не те харесва. И почвай. Диети. Фитнес. Подай й сигнал, че се сериозна. Обуй му дънките. Възможно е ти след няколко месеца да разбреш, че Ценко не е твоя човек, че при липса на риба и рака е риба.... такива неща. С времето ще разбреш можеш ли, или не можеш да се впишеш в това семейство. Аз лично, ако не се впиша някъде не мога да остана. Светът е пълен с мъже, ако в нечия среда не съм желана, в друга ще съм. Мдам.

# 19
  • Мнения: 94
Адски ме дразни заглавието на темата ти. Защото а/ тя не ти е свекърва,  б/няма нищо Опасно, защото майка му има право на мнение и в/ никъде не бягаш, защото явно си го искаш това момче.

Приеми, че не си харесвана от нея. По всяка вероятност тя мисли, че си дебела, че ненагледния й син има право на някоя по-фина и хубава мацка. За този час, който сте прекарали заедно тя освен по външен изглед по друго не е могла да те прецени, освен ако не си се държала невъзпитано, или не си пила като казак, например. Освен това аз вярвам в 6тото чувство на майката по принцип,  и след като тя мисли, че не сте един за друг, по всяка вероятност е така.
Така или иначе, това едва ли искаш да го чуеш, по-добре помисли как ти можеш да промениш нещата.

Можеше поне да обърнеш по-голямо внимание точно на това,което те дразни .... Случайно да виждаш препинателния знак? Благодаря и за твоето мнение.

Вместо да пришпорваш Ценко да взима важни решения и да хукне презглава към теб сега, опитай да се да бъдеш по-търпелива, едва от 6 мес. сте заедно. Дай си срок, примерно една година. Говори с  него първо - до каква степен той е притеснен от фигурата ти, опитай да разбереш това ли е истинската причина майка му да не те харесва. И почвай. Диети. Фитнес. Подай й сигнал, че се сериозна. Обуй му дънките. Възможно е ти след няколко месеца да разбреш, че Ценко не е твоя човек, че при липса на риба и рака е риба.... такива неща. С времето ще разбреш можеш ли, или не можеш да се впишеш в това семейство. Аз лично, ако не се впиша някъде не мога да остана. Светът е пълен с мъже, ако в нечия среда не съм желана, в друга ще съм. Мдам.


# 20
  • Мнения: 94
Адски ме дразни заглавието на темата ти. Защото а/ тя не ти е свекърва,  б/няма нищо Опасно, защото майка му има право на мнение и в/ никъде не бягаш, защото явно си го искаш това момче.

Благодаря за мнението ти първо! И второ - след този ентусиазиран отговор, поне да беше обърнала внимание на препинателния знак в края на заглавието на темата.

# 21
  • Мнения: 94
Той е на 32 год. и има хубава работа на служител в общината - старши специалист на сектор.

Според мен тук се крие проблемът. Не ръстът ти притеснява майка му, а социалното ти положение.
Моя приятелка беше в такава ситуация. Бъдещата свекърва много я харесваше като човек, но не я одобряваше за снаха, защото приятелката ми беше със средно-специално, а гаджето ѝ - с висше образование. Когато записа аспирантура, това беше краят на връзката им. (Той после се ожени за най-голямата курва на университета, която го направи сам да си говори, но беше перфектна за майка му, защото беше негова колежка и с вишу).
Предполагам, че и в този случай майка му се надява на някоя по-престижна снаха, а не обикновена медицинска сестра. Не се обиждай от думите ми, просто искам да ти кажа, че някои хора са с такива разбирания.  Peace

Само за информация, без да съм убедена че трябва да го казвам, но ... От 1996 год. в България образованието,което получават медицинските сестри е ВИСШЕ! Това може да се провери, не са просто думи! Да, той работи в общината,спец. си е в отдела, но пък мен да речем никак не ми се нрави образованието,което има - завършил е агрономство. Хайде да видим сега чий социален статус е по- ?!? Задължително отбелязвам,че аз не ценя човека само по образованието, това е последното нещо върху което спирам вниманието си.
И още нещо ... Какво означава "обикновена мед.сестра"?!? Да, мед. сестрите са прости и обикновени, до момента в който нямаш жизненоважната нужда от тях. Това когато живота ти зависи от тях стават "необикновени" . На всички защитаващи подобна позиция предлагам да сменим ролите си само за седмица .... да видим каква песен ще запеете .....

# 22
  • Мнения: 980
А и сега имаш по-важна задача - да убедиш майка му, че точно ти си жената, от която синът й има нужда.  Wink

Това е!
1. Бъдете заедно
2. Той трябва да те поддържа в решенията ви- колебае ли се- бягай! На една жена й е нужен истински мъж, който умее да се отстоява, а не да тича при мама. Или пък ти да му ставаш втора майчица-закрилница.
3. Виж какъв е идеалът за снаха на свеката, но не се променяй заради нея.

Имах подобен мимолетен сблъсък с моята свека, но мъжът ми застана плътно зад мен. Който не ни харесва каквито сме-да си стои вкъщи и няма да се виждаме. Мисля, че това е разковничето. Единство.

успех Peace

# 23
  • Мнения: 94
А и сега имаш по-важна задача - да убедиш майка му, че точно ти си жената, от която синът й има нужда.  Wink

Това е!
1. Бъдете заедно
2. Той трябва да те поддържа в решенията ви- колебае ли се- бягай! На една жена й е нужен истински мъж, който умее да се отстоява, а не да тича при мама. Или пък ти да му ставаш втора майчица-закрилница.
3. Виж какъв е идеалът за снаха на свеката, но не се променяй заради нея.

Имах подобен мимолетен сблъсък с моята свека, но мъжът ми застана плътно зад мен. Който не ни харесва каквито сме-да си стои вкъщи и няма да се виждаме. Мисля, че това е разковничето. Единство.

успех Peace


Благодаря !  Peace

# 24
  • Мнения: 94
Здравейте на всички настоящи и бъдещи мами във форума!
 Важно е да кажа,че срещата с нея продължи не повече от час - време за което тя успяла да ме прецени и с "пълно основание" заявява на сина си,че ние не сме един за друг, че не си подхождаме,че аз съм го използвала /?!? това е най-голямата простотия, т.к. аз съм човека,който по отношение на парите "стоя" малко по-високо от него/. Не сме си подхождали, защото аз съм малко по-едра от него, т.е. тежа повече килограми. Мислех,че нещата с времето ще улегнат, че ще свикне с мен и ще се примири, но уви. Все по-лошо става  Cry ...
 Когато той й каза за това, тя за пореден път заяви,че не ме приема и никога няма да ме приеме, и че ако той реши да дойде при мен, то тогава да забрави за тях, щели да го лишат от всичко и ред такива простотии...


Добре де, а ти от къде я имаш тази Информация, какво тя е говорила за теб. На мен лично не ми се вярва това да са и основните причини на жената.
Ако пък случайно мъжът ти ти докладва, тя какво е казала за теб, бих казала, че е пълен лигльо, който не може да се бори за жената, която обича като не смее да си отвори устата, за да защити жена си....много безотговорно и детско...
Просто ми се вижда много плоско като аргумент.



Така или иначе имам информацията. А защо не помислиш върху това,че има и много плоски хора, също като въпросния аргумент?

# 25
  • Мнения: 953
Е вие пък шесто чувство, майка му била права .. пълни глупости.
Той е на 32 години - мама го държи яко за ръчичка и ако ще мис Свят да доведе  у дома с 10 висши, пак няма да е достойна за златният й син.
Има такива родители - себични, ревниви, имам  нагледен пример на опропастен живот и стар ерген на 56 от такава майчина любов.
Свекърва ми след 7 годишна връзка със сина й пак беше против сватбата - ами така де никоя не е достойна за детето й.

Ти си на 27 години, според това което пишеш аз разбирам че търсиш сериозна връзка и искаш семейство. На мен 6м връзка ми се струва кратка за брак, но познавам хора оженили се след един месец от познанството си и са щастливи вече 15 години.
На твое място бих му дала някакъв ориентировъчен срок например в рамките на месец -два да вземе решение, и ако няма промяна ще се огледам за някой друг.
Ако този мъж се колебае и не е сигурен по-добре го остави да си живее с мама.
Няма смисъл да си губиш времето , след време маминка ще ти обяснява и как да го храниш, переш и т.н, пък като имате дете картинката става чудна. Такова чудо на теб в къщата  не ти трябва, повярвай ми.
Ти не си длъжна да се харесаш физически на майка му, не се омъжваш за нея, нито спиш с нея  ooooh!

# 26
  • Мнения: 25 610
Ох, не ми обяснявай какво означава да си медицинска сестра - имам достатъчно близки, които са такива и много добре знам в какво се състои професията.
Нито пък считам, че един чиновник е нещо повече от човек, упражняващ която и да е друга професия.
Просто се опитах, макар и явно несполучливо, да те насоча към друго тълкуване на отношението на майката на приятеля ти. Все пак такива хора съществуват и не само сред по-старото поколение. Когато стане въпрос за брак изискванията скачат до небето - трудно някой би бил достоен за чедото мамино...
А този проблем изстрадах достатъчно покрай приятелката си, както по-горе споменах, за да си позволя да подценявам някого по образователен или професионален критерий. 

# 27
  • Мнения: 5 710

Ти не си длъжна да се харесаш физически на майка му, не се омъжваш за нея, нито спиш с нея  ooooh!

Разбира се, че не е длъжна. Но, явно това много важна част от оценката на майката, от непримиримостта й за тази връзка. Нали?  Затова й казвам на авторката да си изясни къде точно е проблема. Защото с рогата напред в такива отношения не се влиза.  Stop Още повече  при толкова кратка връзка. Той е имал връзка с родителите си 32 години и само 6 месеца с приятелката си. Живее с тях.  Кой точно мислиш, че ще излезе от уравнението само малко майка му да се напъне?
Знам, че ви е лесно да кажете "маминото детенце", ''ненормалната свекърва", " да върви...".
Обаче не е така. Повече се постига с разбиране , ум  и достойно поведение. 

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Освен че подкрепям напълно казаното от Как`Сийка (за кой ли път), абсолютно не смятам, че трябва чисто физически да и се докарваш. Как щяло да не пазя аз диети, щото тя решила, че съм едра. Ами ако момичето не е по-пълно, а е малко по-височко, тогава ко прайм?

# 29
  • Мнения: 589
 Аз пък не разбрах как го кръстихте "Цанко"  момчето-агроном,след като авторката не споменава името му никъде? newsm78
    Иначе по темата-шест месеца наистина не са кой знае колко,ама не са и малко...От личен опит знам,че проектосвекървата не те ли одобри отначало-почти никога няма да те приеме ...Важно е мнението на приятеля ти,а той,както казваш,се колебае...Ами попитай го направо това ли е истинската причина,или просто иска още малко време...

Общи условия

Активация на акаунт