В коя седмица и с какво тегло родихте вашите близнаци ?

  • 116 249
  • 214
  •   1
Отговори
# 210
  • в сърцето на моето Слънце
  • Мнения: 708
Родих в 36 г.с. заради прееклампсия. Минчо - 1880 и Янислав - 2580. Минчо беше в кувьоз за седмица, заради ниско тегло и терморегулацията. Янислав беше на апаратно дишане, сложиха му и сърфактант две дози. Благодаря на Бог, че ми ги запази и помогна да си дойдат живи и здрави у дома.

# 211
  • Мнения: 3
Благодаря ви че се отзовахте на вапроса ми   Hug

# 212
  • Мнения: 30
Моите момчета се родиха в третия ден от 9тия месец - Жорко 2.100кг и Марти 2.250кг и двамата по 42см. Беше планирано раждане със секцио за 05,08,2011г на обяд, но същата сутрин децата решиха, че няма да чакат до обяд и Жорко беше подал едното краче Simple Smile Извадиха ги за 30мин и двамата. Не сме имали никакви проблеми - не са били и в кувьоз, дишаха си самостоятелно. Изписаха ни на 7мия ден от раждането. Аз през цялата бременност не се спрях, допоследно се движех. Спомням си, че миналата година юли месец имах записан час за запис на тонове в 14ч - в най-голямата жега...а след тях ми се наложи да вървя пеша и около 3км...сега като се замисля, доста голям риск съм поела, но се чувствах добре и корема не ми пречеше въпреки, че бях вече в 8мия месец Simple Smile
Сега вече сме почти на 1г и са напълно еднакви - 10кг 76см, въпреки, че не са еднояйчни Simple Smile Пожелавам на всички леко раждане и здрави бебоци Simple Smile

# 213
  • Мнения: 48
Много интересна тема и преди да родя я изчетох подробно. За очакващите близнаци е полезно. И аз да се запиша. Родени близнаци 36с+3 дни. с планово секцио. Момче 1970гр. Момиче 2690гр. Вече са на година и си с 1 кг разлика.

# 214
  • Мнения: 12
Много ми беше полезна темата и аз ще споделя моят опит.

Разнояйчни близначки родени с планово секцио в 37 г.с.+5 Стефи 2640 кг , Меги 2600 кг. Както се вижда почти равно тегло Simple Smile, всичко беше наред с тях след раждането .

Общи условия

Активация на акаунт