В коя седмица и с какво тегло родихте вашите близнаци ?

  • 116 784
  • 214
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 12 237
  Както понякога при бременнос едно бебе е възможно плацентата да е закрепена така че да не може да получава достатъчно хранителни източници, например близко до шииката на матката  или поради други проблеми бебето да не нараства с необходимите темпове, очевидно нещо подобно се е случило и с единият бебок. Все пак тегло 2800 грама за близначе си е перфектно. Радвам се че дребосъците са добре  Hug

# 196
  • Мнения: 10
Здравейте!
Аз родих моите мъници в средата на 38 седмица с планирано секцио.От 37 седмица започнах да вдигам високо кръвно,което спадна след 2та седмица от раждането.Никол се роди първа 3030гр. 50 см.,а Кристиан 3325гр. 51см.Вече са на почти 18 месеца но продължават да са си едрички.

# 197
  • Мнения: 4
Ами получих едно възпаление ,образуване на вътрешен оток на тазобедрените стави(събираха доста вода) и от него не можех да се движа , едвам стъпвах на краката си .И тъй като той прецени че това е усложнение  от бременността и може да има по- фатални последици за мен а може би и за децата реши че е по добре да направи секциото. И благодаря на господа всичко мина прекрасно децата се родиха в отлично състояние.

# 198
  • Варна
  • Мнения: 90
Здравейте и от мен,
Родих моите принцеси на първия ден от деветия месец - нормално раждане.
Хриси се роди 1840, а Кати - 1850. 15 дена бяха в болницата, като само няколко дена в кувиоз.
В 6.30 ч ми изтекоха водите и в 8.15 ч вече бях родила.
Пожелавам на всички хубава бременност и лесно раждане като моето!

# 199
  • Мнения: 58
Здравейте и от мен.Аз родих моите слънца в 35г.с. , секцио, като Мартин се роди 1940кг, а Еманоела 2240кг.Ема беше само 2ч. в кувьоз, а  Марто 24ч. С малката вече сме си в къщи , но брат и по трудно наддава и е все още в неонатологията.Дано за Великден и той да си дойде при нас.

# 200
  • Мнения: 26
Родих първи ден на 33 г.с. Момченце 1650 г.-41см. и момиченце 1300 гр.-40 см.Естествено раждане ,нямах инфекции ,заболявания и пр.-

# 201
  • Мнения: 413
Родих в 37г.с. и двамата бяха по 2500 кг и 48 см. След три месеца момченцето изпревари с половин килограм сестра си, а след още 3м. стана с един килограм по тежък. В момента тежи с повече от килограм от сестра си, независимо, че тя се храни по-добре от него. Но той е спокоен, седи си усмихнат и си играе, а тя мира няма, пълзи навсякъде, изправя се и иска да ходи...
Еднакви се родиха, а само след 8 месеца са съвсем различни, представям си след 8 години какво ще бъсе  Simple Smile

# 202
  • Мнения: 3 638
Родих в 37г.с. и двамата бяха по 2500 кг и 48 см. След три месеца момченцето изпревари с половин килограм сестра си, а след още 3м. стана с един килограм по тежък. В момента тежи с повече от килограм от сестра си, независимо, че тя се храни по-добре от него. Но той е спокоен, седи си усмихнат и си играе, а тя мира няма, пълзи навсякъде, изправя се и иска да ходи...
Еднакви се родиха, а само след 8 месеца са съвсем различни, представям си след 8 години какво ще бъсе  Simple Smile

След 8 години не знам, но след почти 5 едната е руса, другата тъмнокоса и разликата в теглото е почти 2 кг., във височината също е доста забележима.  Simple Smile

# 203
  • Мнения: 15
моите моми4ета се родиха 38 седмица планирано секцио по мед. при4ини Михаела 2980 кг 50 см и Виктория 2620 кг 49 см не са били в кувиоз.Наддадох 25 кг сега 6 месеца след това сам сащтите килограми като забременях бях 54

# 204
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Да се отчета и тук  Flutter

Родих в 37+5 г.с. с планово секцио. Давид излезе 2.730 кг, а Вяра-Мария 2.270 кг.

Един месец след раждането наддадоха с по 2 кг.  #Crazy

Живи и Здрави да са и моите и вашите Hug

# 205
  • Мнения: 2 259
32г.с.
Ванеса 1900гр -имаше проблем с храненето и падна до 1520гр.На 38 ден я изписоха 2650гр.
Калоян 2200гр.На 8ден  го изписаха 2045гр.

# 206
  • Мнения: 112
Родих в 36 г.с.
Вивиан - 2.560 кг и Христиан 2.780 кг. Изписаха ни 7 дни след раждането Simple Smile 

# 207
  • Мнения: 3
Здравеѝте момичета!Пьрво искам да ви благодаря за полезната информация и да ви помоля за савет по вапрос коѝто е малко извьн темата.Аз сьм бременна в 20 седмиза с близнаци и живея в Англия налага ми се пьтуване до бг в 30 седмица дали е вазможно.

# 208
  • Мнения: 95
Здравейте, вече мога и аз  да се отчета. Родих Калина и Ивайла в последния ден на 38г.с. Бяха планирано секцио, но 3 часа преди него ми изтекоха водите, така че и те си избраха същия ден. Grinning Калина 2240г, 44см, Ивайла 2870г, 48см. Не са били в кувиьоз, на 9-я денн ни изписаха

# 209
  • Мнения: 7 803
най-добре се консултирай с лекар. мисля, че и всяка авиокомпания си има собствени превила и след определени седмици не разрешават да се лети

Общи условия

Активация на акаунт