Втора градска или Токуда - коя болница ще ми препоръчате за раждане?

  • 12 509
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 384
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4909.0,а не нищо лична да заповядат всички след мен :peace:tonkabonka ако искаш даже се отбии лична,желая ти успех Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 23 125
Ако щеш вярвай, но от поста ти, който е без препинателни знаци и един куп правописни грешки - нищо не разбрах! Поне ми стана ясно, че ми желаеш успех - благодаря за което! За мен по-важно е, че имам живо и здраво прекрасно детенце, така че успех и късмет пожелавам на всички бъдещи майки, без значение къде са избрали да раждат  Peace

# 47
  • Мнения: 384
Мила ,това с детенцето е много хубаво.Аз го желая на всички,но останалото с критиката можеш да си го.............спестиш най-любезно казано!
Нямам мнение за Шейново,Св.София и останалите болници,но не съм направила нищо лошо,като съм написала мнение,изградено в/у личен опит и то доста гаден от 2а градска болница,за мен тя е единствения по-лош избор от МД.
Както и да е,всеки си има глава на раменете Peace

# 48
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Сега забелязвам темата.
Въпреки, че съм писала по темата ще кажа отново, че съм много доволна от 2 Градска.
Бих направила същия избор.

Като плюс ще посоча забраната за външни посетители.
Минус - банята. Но това се преживява.

Ако си вземеш ВИП стая имаш и баня. ВИП стаите са много хубави и бяха с най-ниски цени до преди няклко месеца - сега не знам..

# 49
  • Мнения: 16
Мамчета,
вместо да се впускаме в спорове и лични нападки, нека направим това, което е най-добро и за бъдещите майки и за дечицата - да си бъдем полезни с информацията.

Изначално тази тема "Втора градска или Токуда..." предполага, че всички които се колебаят в избора си между тези 2 болнични заведения са приели за себе си "Избора на екип". Иначе сравнението остава безсмислено, тъй като в Токуда това е задължителна опция. От тук нататък да говорим за "раждане по каса" и за това как някой не е платил и лев е безпредметно.
Цените за въпросният избор са съответно 1000 лв. във Втора градска и 1500 лв. в Токуда за нормално раждане.

Второ колкото и приемливи да са битовите условия във Втора градска (а те наистина се понасят и от най-изискания вкус за 3-7 дена) естествено е да доста под нивото на тези в новопостроената и модерна Токуда. Това също мисля не е повод за коментар.

Излиза, че при горните зададени условия, когато говорим за избор между двете болници, тежестта пада върху професионализма на екипите и доброто отношение, както към родилката, така и към бебетата.

Затова в моя разказ за Втора градска наблегнах на последните две, защото всеки сам може да посети болниците по време на дните на "отворени врати" и да прецени ще "преживее" ли няколко дни при дадените битови условия. Още повече във Втора градска те се провеждат в 13.00 ч., когато е и времето за обяд и желаещите могат да надникнат тайничко и в менюто на родилките.

Колкото и неугледна да ви се стори Втора градска, за хигиената там наистина полагат усилия и факт е, че към момента няма вътреболнични инфекции, затова пък можете да погледнете темата "Стафилококи в Токуда..."
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342395.msg9031565#msg9031565

Лично аз от първия момент, в който разбрах, че съм бременна бях се ориентирала към Токуда. Имам професионални отношения с ръководството на болницата и нямах колебания относно избора си. Там не заплащам никакви услуги (включително ВИП-стая и пр.) и единственото, което щях да платя е изборът на екип (без пакети на бебето, анестезии и други допълнителни), тъй като това се прави за стимулиране на докторите, които иначе не са с най-високите заплати, както се смята. Погледнат от моята камбанария разликата между 1000 и 1500 лв. за избор на екип в двете болници е пренебрежима, така че и този въпрос не стоеше.
Когато обаче наближи време за избор на лекар, запитването ми сред съсловието на акушер-гинеколозите ме остави всъщност без избор - не можаха да ми препоръчат нито един от докторите в Токуда, на когото да мога да се доверя безпрекословно. Приятелите ми в Токуда ме насочиха към д-р Диков (бивш кадър на МД) като единствения подходящ т.е. на когото те евентуално биха поверили жените и децата си.
И тук да уточня - изборът на екип за мен означава следното: всеки се надява, че раждането ще мине нормално и безпроблемно, освен ако не е имало първоначални показания за противното и не са взети мерки още в хода на бременността. Обаче има някакъв % вероятност (дори да 1 на 1 млн) нещо да се обърка и тогава не искам да попадам в ръцете на дежурния доктор и акушерка и ако оживея цял живот да съжалявам за пропуска си. В този малък процент извънредни обстоятелства е задължително да си "в ръцете" на най-добрите и да бъдат приложени най-адекватни действия от целия екип. (А тогава д-р Диков, колкото и добър да е сигурно, към кого ще се обърне).  Можете да попрочетете из форума също и за това как проблемни родилки в хода на раждането се пренасочват по спешност към МД.
При мен нямаше и 0,0001 % изгледи за проблемно раждане, а се наложи за части от минутата да спасяват и моя живот и най-вече този на детенцето ми. И не искам да си помислям, ако не бях се доверила на тези професионалисти, а бях избрала хотелската обстановка на Токуда със затоплящата се седалка на тоалетната чиния, Wi-Fi-връзката и LSD-телевизора в стаята и т.н.
Иначе добро отношение, бих получила и на двете места.

Идеята ми беше да опиша на бъдещите майчета ПО-ЗНАЧИМИТЕ НЕЩА във Втора градска при избора им на място за раждане. Другото всеки сам си преценява.

А като говорим за професионалисти - тези в най-мизерните болници - Втора градска, Майчин дом и Шейново са най-добрите и тези на които единствено можете да се доверите.
За това си говорим всъщност. Другото е глезотия на цената на риска. Спирам да ви отегчавам.
Успех на всички бременни и майки и наистина си отваряйте очите на 4 - И ЗА НЕВИДИМИТЕ С ПРОСТО ОКО НЕЩА!!!

# 50
  • София
  • Мнения: 23 125
Писана, няма какво да добавя просто след теб!  Peace

 newsm74

# 51
  • Мнения: 45
Токуда Naughty "НЕ". В една тема бях писала за моето приживяване.

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 09:46 от apgrigorova

# 52
  • Мнения: 753
Наистина Писана го е написала все едно аз съм го писала!!!


А като говорим за професионалисти - тези в най-мизерните болници - Втора градска, Майчин дом и Шейново са най-добрите и тези на които единствено можете да се доверите.
За това си говорим всъщност. Другото е глезотия на цената на риска. Спирам да ви отегчавам.
Успех на всички бременни и майки и наистина си отваряйте очите на 4 - И ЗА НЕВИДИМИТЕ С ПРОСТО ОКО НЕЩА!!!

# 53
  • Мнения: 753
Не ми се и помисля какво ми се случи в Токуда!!!!

Да докторите са любезни, но когато има проблем - не ги търси!!!!Изхвърлиха ме от болницата с контракции, без мед.персонал и едва не родих в колата!!!Такава некомпетентност!!!В МД се хванаха за главата, и не можаха да повярват!

Иначе лукса в токуда си заслужава, но и аз мислих, че при мен всичко ще е наред.Ох, като се сетя полудявам.......

# 54
  • Мнения: 2 376
Кака Сийка  Shocked, по закон болнично заведение няма право да върне родилка.

# 55
  • Мнения: 138
Нито една от двете!!!

# 56
  • Мнения: 753
По закон- Да, но когато ти кажат, че не могат да се справят ако възникне проблем, аз естествено се съгласих да отида в МД.Просто не ми оставиха никаква възможност.А и как да остана на място, на което ти казват, че не си за тях?

В МД дори родих без лекар, докторката влезе секунди след като родих!Да не говориме, че проблем нямаше никакъв, просто в Токуда се оказаха доста некомпетентни!!!Аз бях толкова спокойна, че ще родя там на спокойствие, в приятна обстановка, без някой да ти крещи или да се държи гадно......но уви!!!

В МД като разбраха какво ми се е случила бяха повече от любезни и мили, така, че само хубави неща мога да кажа за тях.
Та, не ми се мисли за лъскавата Токуда......явно "Докторите" там трябва доста учебници да прочетат още........
А и това което ме учудва е, че Д-р.Диков все пак е бивш възпитаник на МД   ????

# 57
  • Мнения: 15 379
Момичета, раждах в Токуда. Зарекла съм се, че имам ли второ дете (да даде Господ!), няма да отида да раждам там. Naughty
Бих се спряла на МД - с цялата му мизерия, но пък цяла дузина специалисти.

# 58
  • Мнения: 2 176
Защо?  Shocked

# 59
  • Мнения: 15 379
Ох, заради много неща... За мен Токуда е просто лустро и нищо повече. Няма техника, както са писали и преди мен, ходех на 3 и 4-измерен видеозон другаде, всички изследвания - трипъл тест, биохимичен скрининг и пр. правих при друг лекар. ЖК я водеше др.Евтимова, груба, зле информирана, недоучила. Неонатолозите не са на ниво. Акушерките масово не са за там.
Разбира се, никой не искам да ангажирам с мнението си, може пък нещата да са се променили...

Общи условия

Активация на акаунт