Гледане от дядо

  • 1 909
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 292
Моят свекър се справя с гледането на синът ми по-добре от свекървата. Даже ми е по-спокойно като знам, че е с него, не с нея.
А, когато бях малка си спомням, че дядо ми много се занимаваше с мен и брат ми. Водеше ни на театър, в парка, той беше човека, който ме научи да карам колело... Мир на праха му!

# 16
  • Мнения: 2 090
Моят свекър се справя с гледането на синът ми по-добре от свекървата. Даже ми е по-спокойно като знам, че е с него, не с нея.
И на мен също.
Татко също се справя доста добре.Определено може да се разчита на тях Peace
Мен дядо не ме е гледал,но имам прекрасни спомени от прадядо си,който въпреки възрастта си ни угаждаше на какви ли не щуротии(за сметка на прабаба ми,която само ходеше подире му и го хокаше за това Crazy).Иначе беше строг,а с децата и той ставаше дете.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Ние нямаме баба, но имаме най-страхотния дядо на света. Напълно спокойна съм когато детето е с него. Той я води на плуване, балет, хор... Има куче, което за Дария е върхът, не се кара и я глези, учи я на немски и ветроходство, знае всичко. Hug Сигурна съм, че дядо й е култова фигура в детството й.

# 18
  • Мнения: 3 550
Нашият дядо прекарва с голямо удоволствие времето си със своя внук. Но набляга най-вече на веселието и игрите. На това да го нахрани, да му облече подходящи дрехи или да му даде лекарства при нужда, не мога да разчитам. За целодневно гледане не мога да му се доверя, но като страничен помощник няма равен.

# 19
  • Мнения: 5 228
Най-хубавите ми детски спомени са свързани с дядо ми. До 5 годишна възраст, а след това и ваканциите, ме гледаха баба и дядо. Имам невероятни спомени. С дядо ми всеки ден ходехме в Северния парк, който тогава беше като гора, събирахме жълъди, имахме едно любимо място, 3 малки бора образуваха нещо като заслон и играех с часове там.

Баща ми с огромно удоволствие се занимава с дъщеря ми от време на време, но е много зает. Четат книжки, играят... За съжаление има проблеми с единия крак и се притеснявам да я извежда сам, защото малката фурия ще му се измъкне за секунди.

# 20
  • Мнения: 224
И аз имам страхотни спомени от миговете с дядо ми. Той, естествено ме глезеше до припадък и угаждаше на най-големите ми капризи. Сега, като се замисля какви неща съм искала от него, не мога да повярвам, че ги е правил  Simple Smile Веднъж ми отсече дърво  Shocked, даваше ми да яздя овцете, да водиме малките пиленца в стаята да спят при нас /те примерно около 40 на брой/, бабами изпадаше в истерия. Веднъж ми беше уловил сокол, но не се получиха нещата с това да стаене домашна птица  Laughing А едно диво зайче го гледахме в саксия... ех, хубаво ми е било детството!
Сега, детето ми като види баща ми, не признава други хора. Забравя и майка и баща  Mr. Green Страхотно се забавляват двамата.

# 21
  • Мнения: 24 467
По стечение на обстоятелствата вкъщи именно единият дядо /моят баща/ има най- близки връзки с децата и на него ми е най- сигурно да ги поверя. е, той още работи, но пък и не го ангажирам да ги отглежда, води ги в почивните дни понякога някъде и за тях винаги това е празник.
Навремето и аз имам подобни спомени от общуването с моя дядо. той ме научи да чета, да играя табланет, гледахме заедно мачове и дори ... /пихме облак, ама тихо, да не се разчуе/.

# 22
  • Мнения: 5 577
Моя баща хич не е по гледането да деца, казва че 'дедовци внуци не гледат'. И озобщо не е активен, дори когато детето спи у тях.

П.П. А е млад, стана дядо на 45 год.

# 23
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Моят баща също гледаше дъщеря ми почти 2 години,сега е малко поизоставен,защото детето тръгна на градина,но пак се включва уикенда.Научи се и памперси да сменя,и дупе да мие,сега и на гърнето я слага. Mr. GreenСамо не мога да се преборя да не и угажда с разни шоколади,когато не ги виждам,имат някаква коалиция,тя не го издава. Crossing Arms
Аз също имам само хубави спомени от моя дядо,зарязваше всяка работа ,за да играем,но за съжаление си отиде млад. Cry

# 24
  • София
  • Мнения: 2 437
Съгласна съм, но дядото да е млад и здрав.
Нагледах се на един дядо, който миличкитя изнемогваше с едно прохождащо детенце. Онзи ден не можа да прескочи една летва и падна в/у детенцето. Мъчение си е за него, въпреки, че той е много горд и щастлив...

Затова майката трябва да прецени конкретно за нейното дете и неговият дядо. Нямам категорично мнение.

# 25
  • Мнения: 24 467
Другият ни дядо е болен и през ум не ми е минавало да го ангажираме. И аз съм била многократно свидетел на това как възрастни хора търчат подир бебета и малки деца, понеже родителите им /на тези деца/ не ги е грижа и го намират за най- лесно. И съм била душеприказчик на такива баби, дето се оплакват, че не могат повече, ама видиш ли нямало какво да направят...
Въобще аз пък не мога да си обясня как родител може да ангажира възрастните хора да му гледат ежедневно и многочасово децата, особено когато са малки и искат постоянно тичане. Бабите и дядовците са да се радват на внуците, не да се вмъкват изцяло в ролята на майка и баща. Те са си изкарали тази смяна. Гостуване- хубаво, понякога в почивен ден да ги заведе на театър, на разходка- хубаво, но 9-10 часа по 5-6 дни в седмицата... не е нормално за мен, особено при по- възрастни и/или болни хора.

# 26
  • Мнения: 1 265
Много съм благодарна на баща ми за грижите към дъщеря ми и затова по-скоро се учудвам на родителите , които са предпочели отглеждането на децата им да става в ясла.
Вниманието , което можеш да получиш от близък човек е несравнимо.Когато гледам в ясла как за 25 деца се грижи малък персонал , а не близък роднина/това е решение на майката/ ми става болно за децата лишени от внимание в такава крехка възраст.
Общуването с връстниците децата го получават и в градинките /за тези , които ще  изтъкнат това като аргумент/.



# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Аз от дядовци не съм гледана - и двамата починаха когато бях много много мъничка и почти нямам спомени от тях. За с/ка на това пък децата ми са основно гледани от дядо си - моя баща. Само с него се чувствам истински спокойна за децата си - той е единствен, който е гледал и двамата заедно. И сега ако се наложи да се гледа някое дете се обаждам на него. Страшно е търпелив и внимателен с децата имога да кажа, че те го обожават.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
Била съм ваканциите при баба и дядо и са ме гледали, но основно съм си ходила на дя и дг...
Синът ми сега е гледан от баба си.  Grinning

# 29
  • у дома...
  • Мнения: 3 080
Оставяме Ани на свекър ми понякога за по цял ден още от както стана на 6 месеца. Ако искате вярвайте, но той се грижи за нея много по-добре от който и да било друг. Винаги е била старателно измита и подсушена при смяна на памперса. И винаги при него тя си изяжда всичко което съм и приготвила. Така и немога да науча неговата тайна за храненето  Mr. Green Но когато тя е при него аз съм напълно спокойна и дори не ги "проверявам" как са - знам че ако има нещо той винаги ще реагира па възможно най-добрия начин.

Общи условия

Активация на акаунт