Как съхранявате сирене

  • 32 236
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 432
Държа го в купа с вода без сол. А вчера изваждайки едно пар4е сирене ,кеото бях прибрала преди няколко дни без вода - в чиния , беше мухлясало. Отврат  Sick

# 16
  • Мнения: 2 926
Аз също го съхранявам с пластмасова кутия с капак, но без саламура.
В къщи сиренето се задържа най-много 4-5 дни.

# 17
  • Мнения: 2 774
В кутия с вода,не обичам солен сирене.
Можеш да добавиш във водата сол.
Баба ми преди го   съхраняваше  в саламура от кисело мляко,сол и вода.

# 18
  • Мнения: 929
В кутия с вода,не обичам солен сирене............

 И ние предпочитаме да не е много солено сиренето. Водата сменям когато сменя и сиренето.

# 19
  • Мнения: 2 803
В пластмасова кутия без саламура. Купувам сирене Търговище, то не е солено и не го изкисвам. Предпочитам в малки количества да си купя, тя и кутията ми не е от големите.

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Имам порцеланов и стъклен съд за сирене, там си го държа без никакви води. Обезсолявам го непосредствено преди консумация, ако е необходимо. Наскоро си купих и съд за сирене с дървена подложка и стъклен капак, но то е главно за меки сирена.

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Имам порцеланов и стъклен съд за сирене, там си го държа без никакви води. Обезсолявам го непосредствено преди консумация, ако е необходимо. Наскоро си купих и съд за сирене с дървена подложка и стъклен капак, но то е главно за меки сирена.
Ти знаеш най-добре как!  Wink  Hug

# 22
  • в сърцето на един прекрасен мъж
  • Мнения: 5
Ей, много ви благодаря за отговорите  bouquet. Като ви чета уж и аз го съхранявам така пък нещо не се получава newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 4 294
в пластмасова кутия с вода и малко сол

# 24
  • Мнения: 800
в пластмасова кутия с вода и малко сол

 newsm10

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз го съхранявам в кутия и в зависимост от вида сирене и количество слага и вода със сол, но не винаги, защото много не се задържа вкъщи Simple Smile

# 26
  • Сливен
  • Мнения: 894
и аз така Peace

# 27
  • Мнения: 4 841
От баба ми знам, и съхранявам сиренето винаги в саламура от:  вода, половин чаена лъжичка сол, 2 супени лъжици кисело мляко. Нямам никакви оплаквания - не променя вкуса си, не омеква, не мухлясва, може да изкара седмици  Peace

# 28
  • Мнения: 1 906
В хладилника, в плътно затворена пластмасова кутия без вода.

# 29
  • Мнения: 3 830
Вода и сол, когато е по-голямо количесто. Peace Когато е малка бучка, се изяжда почти веднага.

Общи условия

Активация на акаунт