Увита пъпна връв и как протече раждането?

  • 12 689
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Нашата пъпна връв пък беше по- дълга от 2 м., дори ходиха да я мерят и я занесоха някъде. Можеха да я видят предварително, затова се ядосвах дълго време и да не рискуваме излишно.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На мен не ми се е случвало,но братовчедка ми се реши на секцио точно поради тази причина...за по-сигурно

# 17
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
И двамата бяха увити с пъпната връв през главичката, вратлето, тялото. И пак при двамата по пъпната връв имаше възел. При големия син беше трудно и критично, но имахме късмет. Роди се синичък и не изплака, но за кратко и след извесни процедури. С малкия всичко беше наред, въпреки пъпната връв. Раждането мина бързо. И при двамата проблемът се видя в процеса на самото раждане.
Желая ти много спокойствие, леко раждане и едно здраво и сладко бебче. Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 10 331
Започнах раждането с изтичане на водите, лекичко, тогава и се е увъртяла пъпната връв два пъти около дъщеря ми. Или по-скоро обратното, дъщеря ми се е омотала и е застанала в странно положение. Mr. Green. По принцип имах определена дата за секцио, стана секцио по спешност. Според лекарския екип - добре, че е било секцио

# 19
  • Мнения: 1 817
Втория път бебчето беше с увита пъпна връв. Видяха го предварително на видеозона. Аз така и така щях да раждам секцио /поради други причини/и не се притеснявах заради  пъпната връе.
След раждането обаче ми казаха, че връвта била доста стегната и бебето трудно изплакало Confused Беше в кувьоз 24 часа. Епикризата беше -частична асфиксия.И при мен казаха,  добре че е било секцио раждането. 
  Аз много се притеснявах. Всичко премина.
Сега е юначето на мама, вече голямо момче!

Трудно е човек да не се притеснява в такива моменти, но все пак  вярвай на екипа и мисли положително. Щом предварително се знае, те знаят как да действат.Попитай лекаря, който ще ти води раждането, дали секциото не е по-добрия вариант в случая. Те ще преценят, нали са специалисти.
Всичко ще бъде наред Wink

пп/ аз раждах в окръжна б-ца Варна.

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 09:33 от _venera

# 20
  • Мнения: 24 467
Пък не е лошо и да си свериш часовника и с друг лекар, който не наблюдава бременността ти постоянно.

# 21
  • Мнения: 2 803
Аз съм родена така. Не се тревожи предварително. Мисли позитивно, всичко ще е наред.  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 317
И при моето дете пъпната връв беше увита два пъти около врата й, после казаха, че е била и къса, изплака след като се намесиха педиатрите. Знаехме за това предварително, това беше една от причините за секцио. Също според лекарите - добре че е било секцио.

# 23
  • Мнения: 1 655
Благодаря ви за мненията и пожеланията. Решено е да отида за второ мнение и при друг лекар. Ще се радвам и на още споделени мнения от личен опит.

# 24
  • Мнения: 1 671
Първото ми дете се беше омотало в пъпната връв - установи се на запис на тонове в 9 месец и после успяха да видят пъпната връв и с доплер (доколкото ми е известно с ехограф не се вижда  Wink). В средата на 9 месец ме приеха в болница под наблюдение заради лоши тонове и предприеха действия да индуцират раждането. Родих 2 дни по-късно, като ме боля само 2-3 часа и всичко мина много леко. Детето беше в добро състояние, засука около 15-20 минути след раждането. Единствено по време на напъните тоновете паднаха драстично и ми направиха малка епизиотомия, за да помогнат на бебето да се роди по-бързо.
Раждах в МД София - октомври 2006 г.

# 25
  • Мнения: 108
Моето бебе също се роди нормално с 3 пъти омотана пъпна връв около врата и 3820кг.Паднаха тоновете страшно много и резултата беше кръвоизливи в очите на бебка,но е жива и здрава слава Богу.Раждах във ВМИ Пловдив,но не допуснаха секцио.И двете сме ок Peace
Леко раждане Hug

# 26
  • Мнения: 3 211
Нормално раждане, без усложнения за мен и детето. Единствено не изплака още в първата секунда като го извадиха, но след като му почистиха устичката компенсира плачът.
И при мен беше така. В Окръжна болница-Варна.
Леко раждане!

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 52
Разбра се, че пъпната връв е увита, когато започнаха контракциите и няколко пъти тоновете на бебето почти не се чуваха.
Накрая - секцио.
Окръжна болница, София

# 28
  • Мнения: 3 869
В 33-та седмица, лекарят твърдеше, че е увита около вратлето, че е къса и това пречи на бебето да се завърти (беше настрани и високо). Роди се без никакви проблеми, без медицинска намеса, с главата напред, розовичък и проплака веднага. Пъпната връв беше леко завита около еднота краче. Докторът позна само че не е дълга (към метър може би беше..)
Потърси непременно второ мнение и не се притеснявай!

# 29
  • into the blue
  • Мнения: 771
Криско се роди с увита пъпна връв около вратлето,доста дълга,но не стегната.На видеозона нищо не се видя,но слава богу всичко мина ок.Дано всичко да е ок и при теб  Hug

Общи условия

Активация на акаунт