За градините и възраста

  • 3 696
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 231
Тръгна на ясла преди месец - на годинка и 2 ненавършени месеца. Малка е да, но го налагат мноог фактори. Аз самата съм тръгнала на 1 годинка, мъжо също, така, че не е нещо необичайно. А дори и да се абстрахираме от финансовата страна, пак бяхме решили да я даваме.

# 16
  • Мнения: 529
Това, че е добре да ходят на градина/ясла е ясно, обаче как сте разрешили въпроса с боледуванията?
Синът ми ходи на ясла от 2 год. възраст и му е много хубаво там, аз обаче не мога да отсъствам през седмица по обективни причини и не е истина в какъв филм живея от тогава  Crazy - баби, лели и тн. комбинации.
Ще ми е интерсно да споделите вашия опит  Simple Smile 

# 17
  • Мнения: 423
Каката я пуснах направо на градина. Беше на 3 г. и 4 мес. Майчинствата ми почти се застъпиха и не беше проблем да си я гледам. Обаче последните месеци, да не кажа почти година й беше ужасно скучно с мен и бебето. Съобразявах се основно с неговия режим и не можех винаги да й осигуря контактите с други дечица, а виждах, че това много й липсва. Дребния бях решила да го пускам на 2 годинки на ясла. Обаче той пък е много привързан към мен, а и от известно време е в някакъв период, надявам се, въобще не ме изпуска от очи, като залепен е за мен, и сърце не ми даде да го пусна на ясла. Още повече, че пак имам възможност да си го гледам.
Но и като цяло не съм привърженик на яслите, мисля, че до 3 годинки децата, колкото и различни да са по характер, са прекалено малки, за да се отделят от майките си. Не подценявам обаче финансовата страна на въпроса.

# 18
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Синът ми го пуснах на детска градина, когато беше на 2 години и 8 месеца.
Гласувах за 3 години!

# 19
  • Мнения: 3 506
След три години - сина ми. Дъщеря ми - след 2 години. За сина ми и тогава беше рано, на дъщеря ми и харесваше. Пуснах ги, защото така се налагаше. Ако имах вариант, бих избрала друга алтернатива (макар и не целодневно гледане вкъщи).

# 20
  • Мнения: 46 518
На 3 г. и 1 месец тръгна направо на градина.
От първия ден ходи с огромно желание, никога не е плакала. До тогава я гледах само аз, не е била привързана към мен обаче.

Не бих я пуснала под 3 г., освен, ако не сме финансово принудени.
Защото си е бебе, искам да спи до обяд, а не да става по тъмно, да яде, когато иска (здравословна храна, а не храната в яслата), да е максимално време на въздух, а не затворено м/у 4 стени, домашната обстановка е най-добрата за малко дете.

# 21
  • Мнения: 257
На 3 години пуснах баткото на градина и с малкият мисля да процедирам по същият  начин  сега е времето да си го погледам  Peace

# 22
  • Мнения: 9 814
Първо до три години детето ходи на ясла, а не на ДГ.
За протокола дъщеря ми беше на 2 г. и 2 м., когато тръгна на ясла.
Против съм посещението на детски заведения на по-малки деца освен, ако родителите не са финансово затруднени.

# 23
  • Мнения: 307
Ами на моят син му предстои тръгването на ясла /сега е на 2 г. и 1 м./, но чакаме да приключи ремонта.
Ако не бяха финансовите причини, щях да си го гледам поне до тригодишна възраст. Защото още си е малък, според мен, обича да спи по няколко часа следобед и то когато сам реши, сутрин също. Още е с памперс и спи с бибата. Това е.

# 24
  • Мнения: 3 092
На 2 години и три месеца .

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Досега не е ходил Peace

# 26
  • Мнения: 668
Голямото момиче го пуснах на ясла на 1г 8м, поради финансови причини. Щях да я пусна на 2, но няколко месеца преди това ми попадна подходяща работа, и веднага си уредих документите и малката замина в яслата. Много добре се адаптира, бързо и без плач.
Сега с бебе номер 2, може би ще тръгне на същата възраст, но при всички случаи след 1г. 6м. Аз може и да се върна по-рано на работа, но ще я гледа бабата.

# 27
  • Мнения: 3 314
на 1,5 м. не ходи  Stop

# 28
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
Дъщеря ми тръгна на градина след като стана на 3 годинки, то преди това и не може на градина. Даже беше на 3 и половина, защото е родена през пролетта, а тръгна наесен. Бях против яслите, а и има кой да ми помага - майка ми. Но след като дъщеря ми направи една безумно трудна адаптация - от септември до Нова година рев, писъци, ритници, непиене на вода в продължение на седмица там, неядене в продължение на месец там, подкупи от наша страна и прочее, и прочее, започнах да се замислям и за добрата страна на яслите. Мисля да дам сина ми догодина да изкара една година в ясли, за да може по-лесно да привикне с градината. Тогава той ще е на 2 годинки. Казват, че децата, които са ходили на ясли после по-лесно свикват с градината. Незнам дали е така, но мисля да опитам. Макар че пак има кой да ми помага и да се грижи за него у дома. Интересното е, че след като мина Нова година, дъщеря ми изведнъж страшно заобича градината, все едно нищо не е било. И от други майки съм чувала за подобен внезапен обрат. Странно каква е причината.  Thinking

# 29
  • София
  • Мнения: 4 588
Нямам намерение да го пускам още (на 1 г. и 5 м. е).
Догодина може би ще пробваме, ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт