За първа година в детската градина! - 8 част

  • 17 982
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 219
Записвам се и аз в новата тема с  пожелания за здрави дечица.
Ще застраховате ли децата ?
Госпожата ми каза тази вечер, но не е задължително.
2лв не ме бъркат, ще го застраховам.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Ние утре ще се гледаме  Cry Тази вечер си я прибрах и ми се стори челцето топличко- оказах се права, има 37 и половина. Това не би ме притеснявало никак, ако не беше кашлицата, която влачи вече почти месец. И която явно усложнява... Утре сутринта сме на лекар. Всичко ми е свито. Април беше с пневмония  Sad ...

# 17
# 18
  • София
  • Мнения: 2 356
доколкото разбрах госпожите нямат право да събират пари. Нашите не искаха, затова по 50те лв ги събра една майка. И ние играчки нямаме никакви в групата.

Аз пък подкрепям мнението на една майка, че детето като си изгради имунитет, няма да прихваща сополи от всяко друго кихнало дете. Помислете, че има родители на които един болничен може да струва работата и нямат друг избор. Едва ли някоя майка ще прати детето си болно за да си лежи вкъщи и да пие кафе.

Не говоря от личен пример, защото ние миналата седмица бяхме вкъщи с хрема и конюктивит. Това е защото знам, че във фирмата ми няма да ми направят проблем за 5 дни болничен, дори да имам работа, ще ме заместят. По миналата седмица бях отпуска, пак я държах вкъщи заради хрема, капах какво ли не и сополите не минаха, а се пренесе и към окото. И нямам баба, която да притича да я гледа.

И на мен ми се свива сърцето като някое дете кашля в лицето на моето, но се надявам да не прихване. Мисля, че боледуването ще е все по малко и по малко в горните групи.

# 19
аз също подкрепям майките, които са отговорни за здравето на детето си, като ги спират от градина докато се оправи. Аз винаги съм правила така. За съжаление в градините заплатите на госпожите зависят от присъствието на децата и те не си правят труда да връщат болните. Даже приемат лекарства, за да дават на децата. Хубавото е, че наистина имунната система укрепва с годините и могат да се пият друг вид лекарства, които по бързо помагат без антибиотици.

# 20
  • Мнения: 1 240
Ще застраховате ли децата ?
Госпожата ми каза тази вечер, но не е задължително.
2лв не ме бъркат, ще го застраховам.

Вече го направихме на родителската среща. Платих 2 лв. за 1000 лв. застрахователна сума. Дано не се налага да я ползваме.

Вела, ти ме подсети, че и ние имаме такива кухненски комплекти. Ще събера събота и неделя нкакви играчки да занесем, че положението и при нас е плачевно.
Аз миналата седмица принтирах доста картинки за оцветяване, госпожите са много доволни.

доколкото разбрах госпожите нямат право да събират пари. Нашите не искаха, затова по 50те лв ги събра една майка. И ние играчки нямаме никакви в групата.

И при нас парите се събират от родител. Госпожите си предложиха услугите само като посредник, ако не успеем да се засечем в градината.

Лека и спокойна вечер на всички. Hug

# 21
  • Мнения: 7 640
аз също подкрепям майките, които са отговорни за здравето на детето си, като ги спират от градина докато се оправи. Аз винаги съм правила така. За съжаление в градините заплатите на госпожите зависят от присъствието на децата и те не си правят труда да връщат болните. Даже приемат лекарства, за да дават на децата. Хубавото е, че наистина имунната система укрепва с годините и могат да се пият друг вид лекарства, които по бързо помагат без антибиотици.

това не е вярно, обаче.
За другото Peace

# 22
  • Мнения: 948
Да ни е честита новата темичка!
Дано в нея пишем по-малко за болни дечица! Praynig
Да се отчета и аз :Ние продължаваме втора седмица да си стоим вкъщи.Все още се борим с упоритите сополи. ooooh!

# 23
  • София
  • Мнения: 3 688
момичета кажете какво трябва да направя когато не харесвам детенцето с което играе синът ми в градината
Да въздействам или да си премълча и да чакам да отмине....

# 24
  • Мнения: 7 640
момичета кажете какво трябва да направя когато не харесвам детенцето с което играе синът ми в градината
Да въздействам или да си премълча и да чакам да отмине....

какво имаш предвид?

# 25
  • София
  • Мнения: 3 688
става въпрос за буйно дете,крещи когато играят,днес го нарече "тъпанар"
те двамата се спогаждат чудесно,по-скоро проблема е мой,че аз не харесвам детенцето.

# 26
  • Мнения: 7 640
видях и другата тема Thinking
Да говориш с госпожата, може би, но не в присъствието на твоето дете.

# 27
  • Мнения: 2 467
slan4ogled, отговорих в темата ти.

Аз пък да се похваля  Grinning Днес отивам да взема детето (в 17,35ч. и беше само тя останала  Shocked ) и си поговорихме с госпожата на спокойствие. Каза, че детето ми е много кротичко, без агресия никаква, много разбрана и възпитана. Схващала много бързо всичко и лесно се справялала. Ух на мама  Mr. Green 

# 28
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
...За съжаление в градините заплатите на госпожите зависят от присъствието на децата и те не си правят труда да връщат болните. Даже приемат лекарства, за да дават на децата....

Това действително не е вярно. Заплатите на учителките са щатни по Наредба№ 2 и нямат нищо общо с това колко деца ще отсъстват и колко деца ще посещават градината. Във всички групи бройките обикновено надвишават пределно допустимите от закона 22 + 2 за детска градина. Освен това по - лесно се работи с по - малко деца. А на учителките е забранено да дават лекарства на децата.

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 23:27 от Вела

# 29
  • София
  • Мнения: 2 437
Gigi, много добре те разбирам. Ние бяхме така, докато ни извадят третата сливица. Огромна, вечно запушен нос и кашлица. Но аз казвах винаги...не се уморявах. Но и нямаше да държа детето ми изолирано. В яслата бях занесла бележка от УНГ-то, както и изследвания на секретите от две лаборатории, че всичко е чисто.
Проблеми, като нашите трябва да се обясняват, защото майките са в неведение по тези въпроси и даже до скоро беше пълно с табелки из форума за сополивите деца. Просто не всички сополиви деца са заразни.
Но пък на фона на това, че тези, на които не им пука, че детето им е опасно за другите дечица са много го отнасяме и ние  Confused

И съм напълно съгласна, че родителите не разбират, че е в полза на детето им то да оздраее напълно и тогава да го водят за да боледува по-рядко.

Общи условия

Активация на акаунт