Как качвате количка с бебе на горен етаж без асаньор?

  • 6 871
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
А ние сме на 3-ти етаж, свалям и качвам количката на задни гуми, заедно с дедето вътре. Естествено, внимавам да не се блъска, за да не го стряскам.
Вече станах много бърза  Laughing но скоро ще имаме асансьор  Party
И аз така процедирам,вече съм се специализирала и изобщо не треса гумите,свиква се бързо,а гумите ми са с нормална големина.

# 16
  • Мнения: 127
И аз на задни гуми-4 етажа!Докато бяхме със зимен кош,свалях първо шасито,разпъвах го,после се връщах за коша с бебето.При качването в обратен ред-първо бебето,после се връщах за коша.Неудобството е,че докато свалях колелата,бебка стоеше за няколко минути сама в коша и се е случвало да плаче,но в крайна сметка нищо не може да и стане от малко рев,нали? Simple Smile

 Сега сме с летния вариант,свалям количката заедно с детето.Гумите са  средно големи,Джордани трио ми е количката.Това с кенгурото го пробвах,но при нас наставаше голям рев,докато я сложа.Тя натруфена с космонавт,аз вече облечена и обута,и двете ставахме вир вода и се отказах.

# 17
  • София
  • Мнения: 23 097
Свалям и качвам на задните колела. Не задължително те да са с по-голям диаметър, количката ми е Джордани ето такава

# 18
  • Мнения: 1 763
Комбинираната количка спускам или влача на задни гуми, лятната нося. Но никога с бебе вътре- първо свалям количката, после детето, на връщане първо детето, после се връщам за количката.

# 19
  • Мнения: 1 427
Ако ти се налага да носиш по стълби, те съветвам да си вземеш лека количка. Аз имах количка около 12кг и първо свалях нея,после се връщах за бебето.Но с времето ми стана толкова досадно да слизам по 10 мин и още толкова да се качвам,че неусетно почнах да разреждам разходките , и тогава вэех Джордани-7кг , сега я смъквам/вдигам/ заедно с бебето без усилия. Имай в предвид, че стълбите във входа са най-малкия проблем Mr. Green
Има подлези, магазини и др места където често ще ти се налага да изкачваш стълби,така че добре прецени дали ще си в състояние да тътрузиш 12-15кг количка.

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 23:05 от eli-pate

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз съм на петия етаж. Докато беше малко бебето, редовно свалях първо количката, после се връщах за него. Номера с кенгуруто също съм го правила.  Като ме мързи да ходя два пъти - количката с бебето вътре - не е препоръчително, че оставаш без кръст. После почнах да я държа в колата, защото тя си стоеше предимно пред нас.

# 21
  • Мнения: 1 629
Такааа аз съм на 11 етаж и понеже асансьора ни се скапа един ден свалях количката с бебето 11 етажа, на другия ден асансьора пак се беше развалил и ми се наложи да качвам количката с бебето 11 етажа! Количката тежи 8.800гр, а бебчо тежи 7.600 бе някъде 15-16кг има! Качвах 10 минути нагоре и се изпотих, скапах и получих мускулна треска! Струваше ми се ужасно да ми се наложи да се качвам 11 етажа с количката, ама сега от никакви стълби не ме е страх! Количката ми е Чиполино Канди и щом по етажите не се разгемби, значи е здрава! Иначе я качвам като я дърпам стъпало по стъпало, а слизането го осъществявам със задните колела на количката!

# 22
  • Мнения: 1 919
мъкна 12кг количка и 12кг дете общо с багажа 30кг....взема ми се акъла...на 1ви етаж, живея т.е с апартер  идва 2ри...всичко мъкна на ръце...или всияко заедно или 1во количката, после детето...качването на задни гуми първо аз 2 стълби, превлачвам количката т.е издърпвам, пак 2 стълби пак дърпам....ако кача 1во детето, после количката целия блок ни рабира, че се прибираме.

# 23
  • Мнения: 209
моята количка е Mother care - страхотна фирма, вярно скъпичка. Има си кошче за новородено, с което придвижването е доста по-лено. когато малчо поотрасна и нямаше асансьор (ние сме на 8 етаж) ставаше на задни гуми стъпало по стъпало. вярно трудоемко е, ама е удобна.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 185
Дърпам със задните гуми напред!

# 25
  • Мнения: 1 432
Като нямаш избор ще мъкнеш  Crazy.......и аз съм ка4вала и сваляла близо 30 кг по стълбите ,щото нямаме аснасьор. Не е болка за умиране  Wink

# 26
  • Мнения: 941
винаги на задни гуми, ти знаеш ли колко ще тежи коша за бебе с бебе, особено като порасне малко, ще се изкривиш
Живея на втория етаж и винаги си я свалям- качвам на задни гуми, големината на гумите няма значение, важното е дръжката да е здрава, ако е с подвижна такава няма да е удобно нито здраво и ще се прекърши след време,

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Хващах цялата количка, със все бебето вътре, от двете страни. Количката ми е най- леката на пазара, взех я от Илиенци и струваше о/о 70 лв. миналата пролет (ранна).

# 28
  • Мнения: 2 100
Свалям количката и я качвам 3 етажа и половина, в същото време стълбите са вити и не може да се смъква цяла количка. Разглобявах я и я смъквах на части..друг вариант нямаше. По 3 пъти нагоре, надолу. Confused След време обаче детенце доста натежа, а самата количка си е 15кг, та с риск сега си оставяме количката долу на партера. А в частта с мазите няма ли да е удобно?  newsm78

# 29
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Хващах цялата количка, със все бебето вътре, от двете страни.

и аз така, ама с лятната, зимната е зоррр голям

Общи условия

Активация на акаунт