Бихте ли говорили за това с децата си?

  • 3 131
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ами стига да не съм прекалено изкуфяла за подобни разговори докато се появи и поотрасне челядта...ще говоря. С моите родители никога не е имало проблем да се говори за секс-мекс итн., сигурно и аз като майка ми ще кажа някой ден :"Ти гледай, мами, да е добро момчето, пък ако в последствие се окаже и надарено, още по-добре."

# 16
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Няма тема, която не бих дискутирала с детето си. Тази не прави изключение.
Точно така. И вече съм отговорила на въпроса "Колко гаджета си имала?". "Четири" - казах - "Трима, преди да срещна баща ти. Той ми е четвъртото гадже."
"Леле, колко много!" - с възхищение каза тролът.
 Joy Joy Joy

# 17
  • Мнения: 12 666
Има да се хвали в детската градина. Grinning

# 18
  • Мнения: 2 663
Ще говоря, надявам се, както прочетох по-горе, стига да не съм изперкала!И да, без никакъв проблеми бих отговаряла на въпроси от типа колко, кога, как и т.н.
С мъжа ми сме си решили да бъдем откровени за всяко нещо, да обсъждаме всичко с децата си и никога между нас да няма теми табу, дай Боже да съумеем да го постигнем!

# 19
  • Мнения: 320
Далече е още това време за мен, детето ми няма още 5 годинки, но мисля, че ще говоря за това, тъй като моята майка беше от другия тип, консервативните и не говорещите за това с децата си и съдя по себе си колко трудно ми е било всичко да научавам сама от опита си в живота, отколкото да взема поне малко готов смлян опит от добронамерено лице, каквото се очаква, че е родителя към детето си.
newsm10

# 20
  • Мнения: 4 734
И с мен никой не е говорил по темата, коагто е трябвало. Дъщеря ми е едва на десет години, като наближи момента ще обяснявам до дупка.

# 21
  • Мнения: 154
И с мен не разговаряха.  Аз искам  спокойно да мога да разговарям за секс с децата си и се надявам да съумея. Синът ми е на 5, засега не сме коментирали кой знае какво, но знам, че някои майки обясняват подробно на деца в тази възраст. На мен ми се струва рано ...

# 22
Родителите ми открито коментираха абсолютно всякакви въпроси с мен. Мисля да постъпвам по същия начин и дори по-открито от моите родители, защото те изчакваха някаква "подходяща" /за онези години/ възраст, която сега е с далеч по-нисък праг /като гледам как 10-годишни деца са наясно с всички "подробности" и на 13 г. вече ги е срам ако са девствени/...

т.е. шести- седми клас? Да не започват от четвърти?

# 23
  • Мнения: 17 546
............../като гледам как 10-годишни деца са наясно с всички "подробности" и на 13 г. вече ги е срам ако са девствени/...
т.е. шести- седми клас? Да не започват от четвърти?
Да речем пети.
Направо е страшно!... Дъщерята на моя позната, миловидно, държащо се скромно и свенливо в наше присъствие, просто разкошно детенце, ме срази просто, и ме остави безмълвна, когато си позволи тази година на морето да ми поиска цигара, която и дадох в изумлението си, с идеята да видя какво ще си позволи да направи с нея. Запали я, съвсем професионално! Докато играеше на карти, изпуши цигарата с обигран опит на невчерашен пушач, псувайки като хамалин и всичкото това със същото онова миловидно и детско изражение. Онемях и се втрещих! Тя е само на 13! Сигурна съм, че и други неща прави с този замах и видим опит, защото имах възможността да я наблюдавам цели 10 дни по цял ден пред мен. Когато в отговор на притесненията на майка и, че е малка и глупавичка (т.е. без опит) още и не я пуска насам-натам, не посмях да кажа повече от "Не е толкова малка и неразбираща нещата дъщеря ти!", приятелката ми беше изумена, на какво основание имам подобни впечатления за сладкото и дете. Нямах сили да и кажа, пък и може би не е моя работа. Мисля си, че детето си позволи да ме сметне за някой, който е на нейна страна и ще приеме това и поведение за нормално, именно защото наблюдаваше моето отношение към синовете ми, начина ни на разговор помежду ни и откровеното ни приятелство. През цялото време търсеше моята компания и ми повтаряше колко прекрасно би било да има майка като мен, защото си мислеше, че с приятелското си отношение към моите деца, не правя разлика между това да съм им майка и приятелка, и бих им позволила всичко.

# 24
  • Мнения: 3 268
Моят син не искаше да говори с мен за секс.Той е зодия рак, а те  трудно споделят.Ще не ще обаче,изслуша лекцията ми за презервативите и необходимостта от тях.На колко години беше не помня.Явно му е влезнало нещо в главата,защото в чантата си винаги има презервативи.Има си сериозна приятелка,надявам се да бъдат внимателни.С цигари и алкохол проблем не сме имали с него.В това отношение е въздържател.

# 25
  • Мнения: 5 940
Ако има желание някой да ме слуша, ще говоря. Доста време има.

# 26
  • Мнения: 2 478
Никога не съм се замисляла дали ще говоря открито със сина си за всичко.Рабира се,че да!
В моето семейство е нямало теми табу и сега няма да има,поне доколкото зависи от мен.
И да,ако ме пита,ще говоря и за себе си.Ако иска да знае за гаджетата ми и съпровождащите ги чувства и разочарования,ще му кажа.Ние родителите не сме музейни експонати и на нас са ни се случвали такива неща Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 358
В моето семейство тези теми никога не са се обсъждали. Уж се разбираме доста с мама, но не знам защо никога нищо не ми е обяснявала. В семейството на съпруга ми също е така. Ние сме убедени че трябва да променим нещата - с децата трябва да се коментира всичко, виж за бройката - те само трябва да си решат.

# 28
  • Мнения: X
Моето е толкова мъничко още, че не знае кое какво е, ама аз отсега съм се замислила.  Laughing
Мисля си, че едно момиче трябва да е наясно, че сексът е за удоволствие - не само физическо, но и емоционално. Не се прави, за да не те сметнат за смотана или от страх, че ако не си легнеш с някое момче, няма да можеш да му бъдеш интересна по друг начин. Иначе с колко партньори, за мен не е важно. Все пак не смятам, че една жена с много партньори и опит зад гърба си е курва, както сме възпитавани ние. А предполагам, че сама ще разбере нататък колко важна съставка е сексът в една връзка и трябва да се практикува редовно. Ама тогава ще е станала голяма жена, така че от моите наставления няма да им нужда.  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 42
Нямам притеснения да говоря с децата си колко гаджета съм имала преди баща им.Говоря споконо на тема секс

Общи условия

Активация на акаунт