Дете ухапано от куче

  • 5 378
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448

И винаги, когато направя забележка на стопанина да си дръпне лаещото срещу мен куче почва да се изсипва поток от обиди върху мен, дори се правят опити да се налита на бой


Мен много ме интересува защо кучкарите са толкова агресивни? Как си го обяснявате?

Е, то е според породата куче, което си е избрал. Едва ли някоя мацка в розАвко с мини кученце, което не можеш да разбереш мишка ли е куче ли е ще е толкова агресивна.  Laughing
Иначе и аз съм на мнение, че кучкарите за особена порода хора.  Thinking

П.П. И за да не се смята, че съм някоя извратенячка, която мрази животните и техните стопани ще кажа, че моя син има снимка на 2 години яхнал питбул на мой приятел. Жалко, че е на хартия и не мога да я сканирам за невярващите. Но познавах и човека и кучето много добре за да го допусна.

# 16
  • Мнения: 653
куче , което е нападнало човек веднъж, ще нападне пак
съжалявам, но инжекцията е единственият начин в случая или какъвто и да е там друг начин...

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Докато няма жестоки глоби за такива стопани, защо не и затвор, ще се случват още такива ужасии.Кучето е като оръжие, както го използваш и обучаваш така ще действа.Такива породи не са всеки идиот, който си няма и понятие от обучението му и от опасността за околните.
Аз само едно не разбрах-по новините казаха, че майката и детето са жестоко нахапани.Милото детенце наистина беше зверски нахапано, но по майка му не видях и следа.И детето обясняваше, че се е прикрило с ръчичките си, защото кучето се е насочило към лицето му.Нали са били детето с майката, така казаха.Е майката какво е правила докато кучето е ръфало детето?????? Та по нея няма и следа от ухапано.Седеше до леглото му и и нямаше нищо. Shocked

И какво те шокира толкова, да не мислиш, че е стояла и е гледала как кучето яде детето й  Shocked Майката също е нахапана. Не е задължително раните да са по откритите части на тялото.
А и междудругото извинявай ама ти бесен ротвайлер да си виждала??? Имаш ли изобщо представа, че това куче тежи 50 дори 60 килограма. Как виждаш една жена да го пребори?

Колкото до кучкарите - АМАН от толерантност! Ако това се случи на моето дете кучето ще бъде застреляно още същия ден, а на стопанина не знам какво ще му се случи.  #Cussing out Писна ми от тъпанари, които си мислят, че могат да отглеждат и възпитават кучета. Писна ми и от много разбиращи кучелюбци. Да и баща ми има куче, ама е 2 кила напикано и определено не е заплаха за никой. Обичам животните, но собственото си дете обичам повече от живота. Не само своя, но и на всеки друг.

# 18
  • Мнения: 1 749
Солидна глоба,плащане на лечението+хонорара на психолога,който ще помогне на пострадалия да преодолее травмата от преживяното.Отнемане на кучето"в полза на държавата",тест от етолози.Ако кучето е неспасяем случай-евтаназия.На собственика се забранява отглеждането на куче.

ТОва е постижимо-малки поправки в закона и административен орган,който си върши работата.

Глобата отива не в джоба на някой дупетат,а за построяването на приюти за бездомните,кастрации и подобни.

Толкова ли е сложно не знам,.....Явно за политиците това не е наболял проблем.

# 19
  • Мнения: 2 590
Докато няма жестоки глоби за такива стопани, защо не и затвор, ще се случват още такива ужасии.Кучето е като оръжие, както го използваш и обучаваш така ще действа.Такива породи не са всеки идиот, който си няма и понятие от обучението му и от опасността за околните.
Аз само едно не разбрах-по новините казаха, че майката и детето са жестоко нахапани.Милото детенце наистина беше зверски нахапано, но по майка му не видях и следа.И детето обясняваше, че се е прикрило с ръчичките си, защото кучето се е насочило към лицето му.Нали са били детето с майката, така казаха.Е майката какво е правила докато кучето е ръфало детето?????? Та по нея няма и следа от ухапано.Седеше до леглото му и и нямаше нищо. Shocked
Казаха, че майката е захапала кучето за врата и след това то още повече се озлобило и нахапало и нея. Може да я е нахапало по тялото не лицето това, че не се видя по тв-то не означава, че нищо и няма, но жената най-вероятно се държи заради детенцето.

# 20
  • Мнения: 662
Цитат
И какво те шокира толкова, да не мислиш, че е стояла и е гледала как кучето яде детето й  Shocked Майката също е нахапана. Не е задължително раните да са по откритите части на тялото.
А и междудругото извинявай ама ти бесен ротвайлер да си виждала??? Имаш ли изобщо представа, че това куче тежи 50 дори 60 килограма. Как виждаш една жена да го пребори?

Направи ми впечатление и отбелязвам.Логично би било тя да е в тежко състояние, при положение, че е защитавала детето си.Не мислиш ли?Майката може и да е нахапана, но лекарите въобще не коментираха нейното състояние, а това, че пряката опасност за живота на детенцето е отминала.
Не е нужно да се заяждаш-имала съм ротвайлер и съм запозната с килограмите, които може да достигне.Въобще не съм и намекнала, че е възможно да го пребори.Но не съм и очаквала да чуя, че са били заедно, а детето е с опасност за живота, а майката с леки наранявания. Thinking

# 21
  • Мнения: 2 229
Айде сега поне от малко приличие, всички, които смятат да защитават кучето и стопанина, да си запазят мнението за себе си, поне в тази тема! ooooh! Защото ако ще детето да го беше яхнало това кучето, ако имаше каишка и намордник, нищо подобно нямаше да се случи! ooooh! Вината е ИЗЦЯЛО на собственика, независимо какво точно е станало!

Направи ми впечатление и отбелязвам.Логично би било тя да е в тежко състояние, при положение, че е защитавала детето си.Не мислиш ли?Майката може и да е нахапана, но лекарите въобще не коментираха нейното състояние, а това, че пряката опасност за живота на детенцето е отминала.
Не е нужно да се заяждаш-имала съм ротвайлер и съм запозната с килограмите, които може да достигне.Въобще не съм и намекнала, че е възможно да го пребори.Но не съм и очаквала да чуя, че са били заедно, а детето е с опасност за живота, а майката с леки наранявания. Thinking

Аз не се заяждам, но какво намекваш? Че майката се е скатала или не е била до детето? newsm78

# 22
  • Мнения: 1 749
Ротвайлера наистина не е порода,която може да се гледа от всеки.Обича да доминира,трябват доста време ,усилия и търпение(за знания да не говорим),за да се обучи.Лошото е,че е много привлекателна за хора с всякакви комплекси и никакъв акъл.Какво се получава като резултат?Неуправляемо куче,опасно за околните.Кучето се е спуснало,стопанина сигурно(тука не знам...) си е скъсал гласните струни да го вика,ама като няма контрол.......

Кучето,вярно,ражда се с характер,но нали за това е стопанина,да му се не види-да изправи "кривините" и да поощри добрите качества.....А какво се получава всъщност?Взимам си куче от "тея злобните",защото искам да се почуствам "голям".

Преди време в парка("кучешката градинка",както й викаме),дойде при мен една неугледна плюнка от мъжки род със странен поглед и държание.С вързан на повод ротвайлер.Както разбрах,човекито искаше да пробва захапката на рот-а си върху моето куче,което тогава беше на четири месеца,с наскоро чупено краче. Мога ли да допълня нещо след това....?

# 23
  • Мнения: 662
Айде сега поне от малко приличие, всички, които смятат да защитават кучето и стопанина, да си запазят мнението за себе си поне в тази тема! ooooh! Защото ако ще детето да го е яхнало кучето, ако имаше каишка и намордник, това нямаше да се случи! ooooh!

Направи ми впечатление и отбелязвам.Логично би било тя да е в тежко състояние, при положение, че е защитавала детето си.Не мислиш ли?Майката може и да е нахапана, но лекарите въобще не коментираха нейното състояние, а това, че пряката опасност за живота на детенцето е отминала.
Не е нужно да се заяждаш-имала съм ротвайлер и съм запозната с килограмите, които може да достигне.Въобще не съм и намекнала, че е възможно да го пребори.Но не съм и очаквала да чуя, че са били заедно, а детето е с опасност за живота, а майката с леки наранявания. Thinking

Аз не се заяждам, но какво намекваш? Че майката се е скатала или не е била до детето? newsm78

Не, нищо не намеквам.В момента просто съм озадачена какво точно е станало. Възможно е и медиите да не са представили съвсем коректно инцидента.Бях с приятели вкъщи и на всички им направи впечатление.Ужасихме се като видяхме шокираното и жестоко нахапано дете.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 554
"За да спаси живота на сина си, жената инстинктивно захапала ротвайлера за врата. Тогава кучето се нахвърлило и върху нея. Последиците: 9-годишно дете с разкъсани в дълбочина дясна и лява ръка, зверски нахапаната му майка и психическа травма за цял живот".

Ето и цялата новина:

http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=119760

И не се заяждам, Мелинда, просто отбелязвам, че не това е от значение в случая. Естествено, че майката се опитала да си спаси детето. А щом си имала и ротвайлер би трябвало да знаеш много добре за физическата мощ на тези животни.

О, да. Моля ви стига вече с медиите. Любимото оправдание винаги.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Първо, не съм ти "бе, момиче"...

А какво си? Момче ли? Аман от нахални създания като теб, честно! Ей сега гледах детенцето по ТВ. Нямам думи просто. Какво да подхвана за скапания ти лайтмотив? Да, човекът е виновен, и да, само смърт за кучето може да стресне него и другите като него.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Да, човекът е виновен, и да, само смърт за кучето може да стресне него и другите като него.

Мен ми иде и смърт за собственика да кажа, че е съвсем основателна...Само като си помисля какво е преживяло детето... Даже не смея да си помисля какво бих казала, ако беше Шош... Та ще замълча... Вие се сещайте...

Е, сега да ми дойде нЕкой комшия да му подпиша за пессссссссссссссссссссссссссс...

# 27
  • Мнения: 662
"За да спаси живота на сина си, жената инстинктивно захапала ротвайлера за врата. Тогава кучето се нахвърлило и върху нея. Последиците: 9-годишно дете с разкъсани в дълбочина дясна и лява ръка, зверски нахапаната му майка и психическа травма за цял живот".

Ето и цялата новина:

http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=119760

И не се заяждам, Мелинда, просто отбелязвам, че не това е от значение в случая. Естествено, че майката се опитала да си спаси детето. А щом си имала и ротвайлер би трябвало да знаеш много добре за физическата мощ на тези животни.

О, да. Моля ви стига вече с медиите. Любимото оправдание винаги.

Гледах репортажа по друга телевизия, там не споменаха за това. Whistling Със сигурност е било ужасяващо.Според мен е ясно какво трябва да се направи, сега чета, че ще глобят собственика с 500лв.Единственият вариант е затвор, защото има хора, за които 500лв са им джобните за деня.Това не би ги спряло да гледат такива породи.Другото задължително е да се регистрират всички кучета и, ако някой толкова държи да отглежда ротвайлер /питбул, доберман и т.н./ да плаща солиден данък.Да не говорим, че по-големите породи се мъчат в апартамент и стават по-агресивни, ако рядко ги разхождат.

# 28
  • Мнения: 46 518
Като го чух дори не се учудих  Tired масово кучетата са без намордници, какво друго може да се очаква?

# 29
  • Мнения: 2 229
... сега чета, че ще глобят собственика с 500лв...

То на такова куче 500 лева му е храната за месеца! ooooh! И с това ли ще се размине? Мижава глоба! А операциите на детето кой ще ги покрие?! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт