Нощното хранене

  • 1 834
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 363
ние също сме на АМ. и на мен ми се струваше, че яде много, но откакто започнах да пиша в една тетрадка кога е яла, щото иначе все забравям и установих, че яде по 6-7 пъти на денонощие, т.е. както трябва! залъгване с биберон или чай и при нас не върши работа! пробвай и ти да записваш, така най-точно ще знаеш колко пъти яде!
иначе съм съгласна с мсичко казано дотук, без първото мнение!

# 16
  • Мнения: 666
Ние се кърмехме и през ноща до седем месечна възраст, след това прекратих нощното хранене защото вече ядеше и друга храна и дневното количество му стигаше, просто се будеше и ме ползваше за залъгалка. Ако ще го отказвате от нощно хранене, въпреки че преди 3 месечна възраст ми се струва много рано, няма да мине без 2-3 вечери рев, с каквото и да се опитвате да го залъгвате.

# 17
  • Мнения: 1 103
Просто се радвай че бебчето  ти яде той сам ще се откаже не се притеснявай.

# 18
  • Мнения: 1 080
Храних го когато си поисаше.
Първите три месеца качваше по кило и половина, но за моя радост педиатърката му никога не ми е казвала да го ограничавам.
Сам се отказа от нощното хранене като беше на 3 месеца.
Залъгването с вода не мисля, че помага въобще на някого...    Thinking Thinking Thinking

# 19
  • BG
  • Мнения: 1 900
Щом детето си го иска,давай.

# 20
  • Мнения: 3 092
Ами не съм имала проблем с надаването , но с нощното хранене да .
Кърмех и давах когато си пожелае , след отбиването пък пиеше водя .
Беше свикнала и продължава да си е свикнала да поема течности нощем ,което е изнервящо и дразнещо .
Моят съвет е лека полека да пробваш  да го откажеш от нощното хранене когато го захраниш с твърда храна , за да не се превърне то в навик .
Дано преди това бебето се откаже само , разбира се . Simple Smile

# 21
  • Мнения: 298
Детето си наддава нормално Peace
Храни го бебчо щом иска-после то само ще си махне нощното хранене Peace
Радвай се,че се храни и наддава добре,ами представи си обратното.Мисля,че щеше да се притесняваш повече.Наистина ти е трудно,но радостта от жизнено и доволно бебе е по-силна от трудностите.  bouquet

# 22
  • Мнения: 384
И моят син наддаваше така първите месеци, при това само на кърма, така че не мисля, че го прехранваш. Що се отнася до нощното хранене - продължаваме да се кърмим и през нощта и нито е изнервящо, нито дразнещо. Индивидуално е. На мен ми харесва този денонощен контакт с бебето и няма да се лиша от него. Най-прекрасното нещо е да го видя как ми се усмихва доволен при всяко от нощните кърмения.

# 23
  • Мнения: 2 401
Антонина, кърми си спокойно и през ноща, кърмата не натоварва стомахчето като адаптираното мляко и се разгражда много бързо, за по-малко от един час, а и по принцип нощното кърмене е важно за производството на кърма, а дали е временно не може да се каже защото при всяко бебе е различно, но доста от бебета спят неспокойно и се будят често през ноща!
п.с. Ако може пиши на кирилица!

# 24
  • Мнения: 3 869
Все се чудя преди по-малко от стотина години като не са имали шишета и биберони, още по-малко глюкоза, като как са си гледали бебатата  Mr. Green Пък са оцеляли хората до наши дни, не сме доказателството  Grinning Мисля че идеята с водата идва от първите адапирани млека, доста тежки за бебешкия организъм. Сега доколкото ми е известно, формулите са доста по-близки до кърмата. А за кърмените бебета, изобщо не виждам нуждата от вода; от СЗО също не са я видяли  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 262
  И аз съм за нощното кърмене/хранене. Особено при кърмене, кърмата е много обилна през нощта. А иначе, ние сме на 11м. и все още пие АМ през нощта. Даже се радвам, че пие  Peace

# 26
  • Мнения: 166
Ние до шести месец се хранихме като новородени. От един месец пропускаме едно хранене (в един-два часа), а сме едва 8 кг на 7 месеца. За разлика от сина, щерката се отказа от нощните хранения още на един месец. Така че - гледай детето -  то ще си покаже.

# 27
  • Мнения: 405
И моят син наддаваше така първите месеци, при това само на кърма, така че не мисля, че го прехранваш. Що се отнася до нощното хранене - продължаваме да се кърмим и през нощта и нито е изнервящо, нито дразнещо. Индивидуално е. На мен ми харесва този денонощен контакт с бебето и няма да се лиша от него. Най-прекрасното нещо е да го видя как ми се усмихва доволен при всяко от нощните кърмения.
Това все едно аз съм го писала. Единствено аз имам не син, а дъщеря. Peace

# 28
  • Мнения: 594
Не разбират лииии? Ела да видиш как буташе шишето с вода и ревеше за мляко.
Никога не съм го лишавала от хранене през нощта. Сам се отказа. Има много теми и актуална информация по въпроса, поразтърси се из форума. Безпричинно е да мъчиш детето, лишавайки го от това, от което изпитва нужда, само и само да угодиш на поредната закостеняла педиатърка.

Абсолютно съм съгласна! Дани е същият - усети ли че не е мляко, бута биберона и почва да се дере с цяло гърло. Вече е на 10 месеца и все още се буди веднъж на нощ (между 4 и 5 часа) да суче. Мисля, че когато е готов да спре с нощното хранене - сам ще се откаже. На мен винаги ми се е струвало абсурдно това да се мъчи детето да не яде по цяла нощ, само защото така са казали педиатрите... Все пак бебо най-добре знае от какво има нужда във всеки един момент - и щом той иска да яде, просто му давам. Така всички сме спокойни  Hug

# 29
  • Мнения: 250
Здравейте мами.Сигурно има доста такива теми,но цял ден с моя мъж спорим по темата затова реших да се допитам до вас.Проблема е следния:днес синът ми направи 2 месеца и бяхме на консултация.Педито ни се поскара че сме качили 1.300 кг. и не пропускаме нощното хранене(на няколко пъти съм пробвала да го пропуснем но повече от 4,5-5 часа неможе да го задържа без да го нахраня-давам вода и биберона но плюе и плаче докато не му дам мляко).Да поясня че сме на адаптирано хранене.
Въпроса ми е има ли тук и други майчета които не са пропускали нощното хранене,как са отучили децата си от него или те сами са спрели да се будят през нощта newsm78

Моята принцеса е на два месеца и 11 дни и също си хапва нощем и е наддала кило.Питах нашата педиатърка за нощното хранене и тя каза да и давам без да се притеснявам, защото е още малка и щом изпитва нужда да се храни нощем да не я лишавам.Иначе и аз съм пробвала с водички и чайчета, но резултат никакъв.Така че спокойно, бебечето само ще прецени кога да спре.

Общи условия

Активация на акаунт