Отново за парите!

  • 9 817
  • 185
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 782
Лиска, благодаря за разяснението, но нито искам живота на Хилтън,още повече Парис, нито пък хленча и мрънкам. Не съм от тези хора.
Щях да попитам на няколко пъти дали си струва да си вдигна куфарите и да отида някъде си.... Много пъти сме го мислили /дори един път бяхме на ръба да тръгнем за Гърция/, но какво ще стане тогава?
Не знам аз съм човек, и нищо човешко не ми е чуждо, бих искала да имам всичко от което имам нужда. Бих искала да имам стая с книги, цялата в рафтове с една стълбичка да се качвам до нужното ми четиво.
Бих искала да мога поне два пъти в годината да ходя на екскурзия, искам да обиколя България докато съм жива.
Може и да искам много. И не спирам да работя,дори до скоро бях на две работи на веднъж, нямах време нито за себе си нито за хората около мен,но се справих и съм доволна. С парите спечелени от това си купихме част нужна за колата. Боже какъв допотопен живот водя. И какво ви занимавам.
Животът извън малките градове е лъскав и ухаен. Sick

# 121
  • Мнения: 4 965
... въпроса как в днешно време, в нашата страна, човек на 18-25 г. (останала съм с впечатление, че 80% от пишещите в онези теми са на тази възраст), може да прави такива месечни разходи.
...

Аз оставам с впечатление, че въпросът й е по-различен...
И това да е - зависи от конкретния човек и от конкретната ситуация - един си изкарва парите сам, втори е получил наследство, трети има татко с пари, четвърти има гадже с пари и т.н. Същата работа е и с доходите - те могат да са от - до +. Е, как да се сложат общи знаменатели? Confused

# 122
  • София
  • Мнения: 2 271
Аничка, чета темата ти и отчасти се съгласявам  с мнението ти. Но, съгласи се и ти с моето, че всеки човек избира начина си на живот. Казваш, че си от малък град... сигурно там си родена и си израснала. Сигурно имаш собствено жилище, което можеш да си позволиш да обзавеждаш, когато и за каквото имаш пари. Ти си избрала да живееш по този начин - спокойно и сигурно. Ти си избрала да работиш работа за 350 лв, но сигурно не е много напрегната. Можеше да приемеш да станеш сервитьорка и щеше да си докарваш доста повече пари. Но, трябваше и да работиш повече. Мислила ли си за това, от какво са се отказали някои хора, за да отидат в по-голям град, да изкарват, респективно и да харчат повече пари? На тях също им липсват някои неща, макар и нематериални.

# 123
  • Мнения: 3 782
Не мога да не се съглася с теб Лара, не мога да кажа че работата ми е спокойна. Не мисля че има такава. По-горе писах именно за това, ако сега имам възможност, за нещо което наистина ще ми даде старт веднага ще се спусна. Жилището не е мое, но както и да е.
Не бягам от рискове, дори ги обичам.

# 124
  • Мнения: 489
Кой е казал,че трябва да ме оплаква някой.
И щом се заяждаш и аз мога, правите скапарски сватби, а после си броите стотинките и защо това? Защото мама и татко са длъжни да го направят, така ли?
Еми именно поради тази причина аз все още не съм се оженила, направихме си ремонт с наши пари, и пак с наши ще си направим сватбата, защото си е наша. Никой не ни е длъжен. Достатъчно е, че са ме отгледали и възпитали.
Ако съм си мислила,че само едното образование ще ми осигури работа, то тогава нямаше да хода ня лекции и упражнения, а аз ходех. Въпрос на отговорност е.

[/quote]

Ауууу, каква е този злоба, бе?!!!!  ooooh!
 И от къде реши, че родителите ми, с техните 400 лв заплата, са ми платили сватбата?!
За твое сведение родителите ми не ме издържат от 18 годишна. А сватбата сме си я платили сами с мъжа ми. С наши пари. И си я направихме такава, каквато искахме и каквато можехме да си позволим. И е напълно нормално една сватба да засегне семейния бюджет на средностатистическото семейство.
 Но аз не съм пускала теми да рИва, че не си купувам скъпи дрехи. Имам други приоритети в живота си.

А лекциите и упражненията са част от висшето образование, последното ти изречение не го разбирам нещо.  newsm78
Дано да пораснеш някой ден.  Tired

# 125
  • Мнения: 3 423
нито искам живота на Хилтън,още повече Парис, нито пък хленча и мрънкам. Не съм от тези хора.
Щях да попитам на няколко пъти дали си струва да си вдигна куфарите и да отида някъде си....
Не знам аз съм човек, и нищо човешко не ми е чуждо, бих искала да имам всичко от което имам нужда.
Може и да искам много.
Боже какъв допотопен живот водя. И какво ви занимавам.
Животът извън малките градове е лъскав и ухаен. Sick


Не смятам да ти държа ръката, докато мрънкаш,
нищо, че казваш, че не мрънкаш. Чета какво си
написала, прозрачно е. Не намирам смисъл да ти
съчувствам, само и само за да не нараня горката
ти душа, огледала се какво става наоколо. Чисто
и с добри намерения ти казвам какво мисля, пък
ти си избирай какво да те докосне или да не те.
Дали да емигрирате. Ако си готова да не мрънкаш,
го направи. Иначе рискуваш, като отидеш навън,
да застенеш, ама, как може да е толкова тежко,
ама как ми липсва шопската салата, ама как няма
кой да ме напсува на български, ама, леле, какъв
живот живея. Не искам да съм песимист, опитай.
Винаги може да се върнеш. Спирам да те газя, не
ми е кеф вече, защото явно доста си се овъргаляла.
Просто се стегни, огледай се, не вярвай на лигавите
коментари тука, защото всъщност никому не пука за
тебе и проблемите ти. Нещата, които искаш, имаш
право да ги искаш, имаш право да ги имаш, нормални
са, и точно ти си човекът, който трябва да ги постигне.
Късмет и успех ти желая. И само не се самосъжалявай.
Това е грешка. Да не кажеш, че не съм те предупредила.

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 16:10 от Liska

# 126
  • Мнения: 3 782
Как се чувствате като обиждате?

# 127
  • София
  • Мнения: 2 271
Аничка, дори и това да се омъжиш за някой богат чичко, за да му харчиш парите с ежедневен шопинг, пак е лишение, погледнато от друг ъгъл. Не си мисли, че всички искат да са бедни, но честни. Пак ти казвам - това ти си си го избрала. Хем не ти харесва този стил на живот, хем се чудиш как да си го осигуриш и ти. Не те разбирам  newsm78

# 128
  • Мнения: 3 782
Аничка, дори и това да се омъжиш за някой богат чичко, за да му харчиш парите с ежедневен шопинг, пак е лишение, погледнато от друг ъгъл. Не си мисли, че всички искат да са бедни, но честни. Пак ти казвам - това ти си си го избрала. Хем не ти харесва този стил на живот, хем се чудиш как да си го осигуриш и ти. Не те разбирам  newsm78
Напротив харесва ми живота, който си водя, нужно ми е още малко, и ще го постигна. Тогава ще бъда адски щастлива,въпреки че мисля,че щастие няма. Не спирам да се боря обаче.
Не мрънкам и не обичам шопска салата. И никога не съм псувала. Не вярвам,че това ще ми липсва някога.

# 129
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Мисълта ми е, аз ли нещо съм объркана,че не мога да разпределя бюджета си, за да си позволя всичко,което искам или се подценявам?[/color]
 
Първо ще отговоря и после ще чета  Thinking
Ще ти кажа две неща - не си объркана , държавата ни е такава

# 130
  • Мнения: 7 132
До преди малко се опитвах да приема гледната точка на авторката заради мислите й за увеличаване на семейството и свързаните с това страхове и доза несигурност.
Обаче междувременно взе, че нарисува и едни доста странни неща за нечии и сватби и финансиранията им в стил космосът е крив.  Tired

# 131
  • Мнения: 3 782
Мисълта ми е, аз ли нещо съм объркана,че не мога да разпределя бюджета си, за да си позволя всичко,което искам или се подценявам?[/color]
 
Първо ще отговоря и после ще чета  Thinking
Ще ти кажа две неща - не си объркана , държавата ни е такава
Ето това е проблема.
Не съм искала да обидя някой, но и мен не ме обиждайте.
Ама вие само нападате.
Mисис T., още по-добре че вие сте си направили Сватбата, и за сведение пораснах още на 15 години.

# 132
  • Мнения: 194
Еееееееей, направихте момичето на нищо бе ooooh!

Не знам кой колко има и кой за какво ги харчи. Негови са си.

Ама е факт, че има доста пуйки и патки , които пишат във форума Mr. Green

Едните, не са виждали патък от 2 00 /2000, ама намират публика щото са анонимни и се " хвалят с придобивката " hahaha

Другите, имат , купили са си ( със здраве, о'кей ), ма ТАКИ няма кой да им се възхити, че намират поле за изява пак тук Crazy

И двете групи имат право. Всички имат право да пишат.
Подписът ми е по темата....също Mr. Green Joy

# 133
  • Варна
  • Мнения: 2 269
ani_4ka предлагам ти да опиташ отново, да формулираш идеята ти за темата. Забелязвам, че доста се оплете. Един съвет: или спри или бъди по- ясна и без много лирични отклонения. Peace

# 134
  • Мнения: 3 405
80% да не кажа 90% от форОмките, които се хвалят със скъпите си дрехи и обзавеждане не са това, което са  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт