Да кажем ли на роднините, че сме бременни в началото?

  • 23 869
  • 144
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 298
Здравей,и аз си мисля на който му е писано да се роди се ражда.Независимо кога ще кажеш за новия малък живот в теб.И с двете си бременности забременях от първия път,но за жалост втората завърши още в третия месец.Още докато разбрахме,че съм бременна и двата пъти казахме на най-близките.
Съжалявам,че и на теб се е случило да изгубиш бебето си.Наистина много боли.Тук ще получиш много отговори на въпроса си,но решението е лично твое и на съпруга ти. Hug
Пожелавам ти лека бременност и здраво бебче на финала.  bouquet

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 10:13 от miminca

# 16
  • София
  • Мнения: 215
Аз пък нарочно си мълчах, точно поради факта, че ако стане нещо да не трябва да слушам, за всички, на които им се е случило.

# 17
  • Мнения: 174
Нормално е след онова , което си изпитала да си мълчиш сега .
Може би и аз на твое място бих го направила .
чакай толкова време ,колкото ти е необходимо , за да го съобщиш .
Лека и успешна бременност ти пожелавам !  Hug
Напълно подкрепям  Peace

# 18
  • Мнения: 2 237
Правилно постъпваш,ти най-добре си знаеш.Все пак при всеки е индивидуално - едни решават веднага да кажат,други изчакват...Кой както си реши.Аз понеже съм от тия дето изобщо не могат да мълчат  Blush  (някой ден ще си зашия устата)  и казах  на всички веднага щом разбрах,а именно след три дни закъснение на цикъл и положителен тест.Ама под "всички" разбирай  приятели,познати и роднини до стотно коляно  Mr. Green Слава Богу всичко мина сравнително добре.
Успех,лека бременност и прекрасно здраво бебе !  Hug

# 19
  • Мнения: 493
Казах на близките ми още като разбрах PeaceНа колегите казах чак след 3-ти месец Peace
Решението си е изцяло твое,и никой за нищо няма право да те съди  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 586
Аз казах, когато видяхме сърдечна дейност,иначе бях чувала,че до третият месец не се казва,ама аз не издържах.Може би в твоят случай и аз бих изчакала,щом така ще си по-спокойна.Пожелавам ти лека бременност и здраво бебче на финала! Hug

# 21
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Бобчо, честито-желая ти безпроблемна и щастлива бременност:hug: И според мен си права. Аз съм против ранните обяснения. Казахме на родата след 12-та седмица, само шефа и една колежка знаеха по-рано защото трябваше да излизам по прегледи. Не ми се слушат съвети, акъли и пр., затова исках да си ги спестя или поне да ги отложа във времето. А, и милото се похвали на кумовете след като ми закъсня с 5 дни.

# 22
  • Мнения: 3 621
Правило няма, затова кажи на които искаш и когато поискаш, пожелавам ти хубава и спокойна бременност и здраво бебе

# 23
  • Мнения: 1 080
Въпрос на лична преценка, на лично усещане е!!!
Ти си знаеш най - добре!!!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 24
  • Мнения: 666
Аз до мемнта, в който не чух сърчицето на бебчо да бие не казах на никого. След това казах на нашите само, а след 3-тия месец и на всички останали. Суверия нямам, но искам да си спестя именно такъв род коментари ако нещо се случи.

# 25
  • Мнения: 3 726
Не е нужно да се казва преди третия месец, това и аз съм го чувала, но ако някоя "веща" баба се досети и попита, ми се струва неуместно да се лъже... Thinking

# 26
  • Мнения: 2 660
Аз съм за ранното разпростаняване.

Ние казахме почти веднага. И добре, че стана така, защото няколко дни по-късно прокървих и трябваше да лежа. Ако не бяхме казали, щеше да се получи тъпо.
Спомням си и как му треперех на това яйчице. Като пътувах в колата всички много внимавахме да не се минава през дупки и т.н. Веднъж се бях качила в колата на един мой близък, който още не знаеше и той се задруса точно по най-разбитите улици.

Като цяло казването ни беше само от полза, въпреки кървенето. А историята имаше хепи енд.

# 27
  • Мнения: 20
Есме Вихронрав, аз още се колебая дали да кажа на шефа. Той е белгиец и има малко по-странно разбиране за майчинството в БГ, тъй като в Белгия е едва няколко месеца. Преди 2-3 месеца с него  се бяхме разприказвали на тази тема и той ми каза, че тук нещата са с много отпуснат край в това отношение newsm78. Тогава му заявих, че поне в близките 1-2 години не планираме с половинката да си маме бебче, както си и беше, тъй като исках да ми размине историята от аборта миналата година. Ама, ето...късмет Simple Smile Човек предполага, Господ разполага.
GeoNadin, не знам защо, но откакто разбрах, че "не съм сама"  Grinning (хаха), близки и познати само ме питат няма ли да ставаме трима вкъщи !?! Със сигурност не знаят, тъй като и козметичката и секретарката от университета ми ме питаха. Много странно! Дори хора, с които не съм много близка ми задаваха този въпроса. Аз обаче, смело заявявам, че има време  Mr. Green
Но, мили дами, прави сте, че оттук насетне само може да си проличи (дай Боже всичко да е наред), а тогава няма да има място за скатаване Simple Smile

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 14:00 от Бобчо - Тропчо

# 28
  • Мнения: 20
Просто не ми се слуша целият репертоар отново. А има и такива, които и без да има някакви проблеми, биха ми казали, че и пак да не успеем, няма да е драма...АААА!!!

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 14:03 от Бобчо - Тропчо

# 29
  • Мнения: 2 312
Щом факта,че като не сте казали на никой те кара да се чувстваш по-спокойна -тогава не казвай.

Пожелавам ти леко бременеене.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт