Да кажем ли на роднините, че сме бременни в началото?

  • 23 891
  • 144
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6
С дъщеря ми много се притеснявах и до края на третия месец на никого не бях казала, че съм бременна. Сега съм бременна във втория месец и почти няма човек, на когото не съм казала. И на мен ми е малко притеснено, защото толкова рано съобщих на всички. Наложи да предупредя работодателя си, защото ме осигурява на минимална заплата и си поисках да ме осигурява на реална.

# 31
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Въпрос на лична преценка, на лично усещане е!!!
Ти си знаеш най - добре!!!
  bouquet  bouquet  bouquet
Подкрепям.Щом така го чувстваш- не казвай. Peace

# 32
  • Мнения: 826
На моите родители казах, но само защото те не говорят и не се бъркат в моите работи. Т.е. не се започва с едно "дуднене" по въпроса - какво трябва да се прави, какво да ям, какво да пия и т.н.
Иначе на родителите на моичкия не сме казали- свекървата не може да ме понася, но веднага ще почне да се мазни и да идва без покана всеки ден, да ме съветва, да кудкудяка и да се меси, в живота ни. Не я харесвам - толкова е лицемерна. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
 Иначе предишния ми случай беше подобен на твоя (прекъсната в 8 седмица бременност, заради медицински причини), не бях казала на никой освен приятеля ми и лекаря. Всичко е въпрос на усещане и нагласа. Не съм суеверна - каквото е било писано, е по добре да стане. Но досаждането, съветите и потупванията от всякъде ми идват повече.
Сега нося едно здраво бебо (9та седмица) във тумбака и си го чакам с нетърпение. На теб успех и сладко бебче на финала Praynig

# 33
  • Мнения: 116
С дъщеря ми много се притеснявах и до края на третия месец на никого не бях казала, че съм бременна. Сега съм бременна във втория месец и почти няма човек, на когото не съм казала. И на мен ми е малко притеснено, защото толкова рано съобщих на всички. Наложи да предупредя работодателя си, защото ме осигурява на минимална заплата и си поисках да ме осигурява на реална.

И аз така. Във втория месец съм и ми е притеснено, че доста хора знаят вече. Но наиситна има ситуации, в които няма как да не кажеш. На първо място на шефа - поради същата причина - осигуровките. После трябваше да обяснявам на определни колеги защо отказвам да ходя в командировки и трябва да отидат те вместо мен. Рязко намалих цигарите с тенеднция пълно спиране и, естетствено получих въпроса в офиса: да не си бременна? И не можах да излъжа  Blush
Козметичката на 5тия ден след закъснението ме попита да не съм бременна, защото капилярите ми реагирали по различен начин при почистване на лицето newsm78

И сега ме е загризала съвестта, че доста хора знаят, и то съвсем не най-близките ми. На родителите ми мисля да кажа след 12а седмица, за да им спестя притеснения... Само дано не се случи да разберат от чужди хора Confused

И аз не съм суеверна, ама не ми се слушат съчувствени успокоения, да не дава Господ!

# 34
  • Мнения: 70
Бобчо - Тропчо, при мен ситуацията е съвсем същата. В началото на годината забременях, в средата на втория месец казахме на родителите и на някои по-близки приятели, а в началото на третия вече знаеха всички. Малко след това направих мисед Sad Не мога да кажа, че съм получила нетактични успокоения или нещо подобно, напротив, хората около мен се държаха съвсем адекватно, но това не прави случката по-малко неприятна.
Сега отново съм бременна Grinning, но знаем само аз, мъжът ми и доктора. И мисля да бъде така колкото се може по-дълго време. В никакъв случай не изпитвам вина, не виждам нищо лошо в това. Не го правя от суеверие, просто предпочитам да си спестим взаимно неловката ситуация, ако не дай Боже се случи нещо пак.
Пожелавам ти лека и успешна бременност  bouquet

# 35
  • Мнения: 540
Постъпи,както го чувстваш.Недей да се ръководиш от това кой какво ще каже.Искренно ти пожелавам този път всичко да е наред.Аз на твое място също не бих разпространила толкова рано,като се имат предвид предхождащите обстоятелства.Има време,то бременността е нещо което не може да се скрие/все по-вече ще личи,а не обратното./Късмет.  bouquet
Peace Peace

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Пожелавам ти този път всичко да е наред и да се радваш на здраво бебче след няколко месеца.  Hug
А за роднините - кажи им когато пожелаеш и се почувстваш готова да споделиш, не се ръководи от разни суеверия. Peace

# 37
  • Мнения: 645
Кажи когато искаш и сметнеш за добре,в моя случай казах от самото начало на свекито и майка ми и те раздуха новината LaughingВсичко най и едно сладко бебче на финала Hug

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Всеки решава за себе си, но при мен лично нямаше сдържане  Embarassed.Веднага след теста уведомихме , бабите , а те малко по-късно са се похвалили на който са сметнали за необходимо.До третия месец, кой по-рано, кой по-късно знаеше и от категория приятели .Здраво бебче желая   bouquet

# 39
  • Мнения: 1 062
Направи така, както ще се чувстваш добре. Няма правилно и грешно, щом усещаш че предпочиташ да изчакаш, направи го.
Но и не виждам лошо да се каже. Много е грубо това - няма нужда да се тръби. Аз пък имах нужда да споделя радостта си, не съм тръбяла, но исках да кажа на близките си и го направих. На майка ми казах, още в деня в който разбрах, на приятелката ми също.

# 40
  • Мнения: 117
Всеки си преценява дали да споделя или да изчака да минат два-три месеца или там колкото време реши.Аз казах на всички веднага щом разбрах,просто не можах да си премълча такава радост - все пак съм го чакала седем години...

# 41
  • Мнения: 2 334
Аз казах след втория  месец Peace

# 42
  • Мнения: 2 960
Въпрос на лична преценка, на лично усещане е!!!
Ти си знаеш най - добре!!!
  bouquet  bouquet  bouquet
Подкрепям.Щом така го чувстваш- не казвай. Peace
Peace

# 43
  • Мнения: 150
Бих си мълчала докато е възможно. Сама знам, че сега ще прозвуча като откачена бабка, но когато всички разберат неизбежно има и хора които не се радват особено на щастието ти. Преди бях на различно мнение, но сега така си мисля.

# 44
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Аз бих направила като теб,бих запазила тайна а като му дойде времето те сами ще разберат...пък и си имам този форум където мога да споделям всички тръпки от първата бременост.Успех ти желая и лека бременост   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт