? към младите шофьори(КИ) - 2

  • 115 248
  • 1 121
  •   1
Отговори
# 1 080
  • Мнения: 1 318
На мен веднъж ми се наложи да си свалям гумата... защото акумулаторът ми се намира под левия калник на предната гума и нямаше как да стигна до там и да го сваля. Е, няма невъзможни неща, малко се озорих, но пък при слагането веднага се намери помощ Mr. Green Важното е човек да не си внушава, че не може, че не знае. Никой не се е родил научен. И аз не съм си представяла, че ще измина 500 км късно вечерта на фарове и ще стигна нормално от точка А до точка Б за време, за което стига и мъж шофьор... Каране му е майката Grinning

# 1 081
  • Мнения: 89
Смисъл,как така не си си представяла че ще изминеш 500км на фарове

# 1 082
  • Мнения: 1 318
Ами че ще карам вечер, сама... без произшествия.

# 1 083
  • София
  • Мнения: 1 555
Оф днес сутринта имаше една патка. Лепнала си стикер "млад шофьор" и стикер "дете в колата". Детето и обаче седи между задните седалки, без колан и без столче.  ooooh! А тая тъпа патка - тарикат трябва да продължава направо. Обаче в лентата за направо има опашка и тъпата патка се набутала в лентата за надясно, в която няма никой, така че когато на нея и светна червено, а на мен зелено да ме спре. Мен и всички други, които искаха да завият. Защо пък ние да не почакаме малко, един-два сетофара. Нали тъпата патка е тарикат, тя не може да чака. Защото е тъпа, тъпа патка. И защото всички други могат да си чакат, ама тя не. Нали е тъпа, смотана патка тарикат - че и стикери си лепнала.  ooooh!

Много се ядосах. И не, защото не ми се случва постоянно това. Свикнала съм, отдавна и просто гледам да не обръщам внимание. Ядосах се, че майка вози детето си необезопасено. При рязко спиране на мократа настилка това 3-4 годишно дете ще изхвърчи през предното стъкло. Но пък тя си сложила стикер - т.е. тя не е направила и най-малкото и просто нещо да обезопаси собственото си дете, но другите шофьори трябва да се съобразяват.  Thinking Ядосах се и на  стикерът "млад шофьор" - слагаш стикера, за да могат другите шофьори да са по-толерантни към теб на пътя, защото още не можеш да караш добре. А тя какво прави - не може да кара, но вече на тарикат тръгнала да се прави.

Тъпа, тъпа патка - това е.

# 1 084
  • Мнения: 4 916
Оф днес сутринта имаше една патка. Лепнала си стикер "млад шофьор" и стикер "дете в колата". Детето и обаче седи между задните седалки, без колан и без столче.  ooooh! А тая тъпа патка - тарикат трябва да продължава направо. Обаче в лентата за направо има опашка и тъпата патка се набутала в лентата за надясно, в която няма никой, така че когато на нея и светна червено, а на мен зелено да ме спре. Мен и всички други, които искаха да завият. Защо пък ние да не почакаме малко, един-два сетофара. Нали тъпата патка е тарикат, тя не може да чака. Защото е тъпа, тъпа патка. И защото всички други могат да си чакат, ама тя не. Нали е тъпа, смотана патка тарикат - че и стикери си лепнала.  ooooh!
....

Абе, това за лентата - да ти кажа зависи. Може жената рядко да минава по този маршрут и да не знае кога в коя лента трябва да влезе. Понеже в Сф никъде няма указателни табели и шофирането е по спомени, а където няма спомени - по догадки.

# 1 085
  • София
  • Мнения: 1 555
argun - По принцип е така. Но де факто ситуацията е следната. Задръстване, колите в лентата за направо стигат почти до другия светофар. В лентата за надясно няма почти никой. Колкото и да няма знаци не е трудно човек да се досети какво е положението. Освен това пътят е прав - вижда се, че има два светофара. Обикновено ми го правят този номер на тази пресечка - веднага след като мина единия светофар давам мигач на дясно и си карам в дясната лента т.е. ако ме спре някой за направо няма как просто да го направи несъзнателно там.

Аз също съм попадала в такива ситуации. Задръстване, не се виждат знаци, не се вижда светофара, за да видя дали има отделна секция за завой (пак уточнявам обаче - задръстване и в двете ленти. Ако само едната лента е задръстена мисля, че положението ще е повече от ясно). В такива случаи често съм се обаждала на мъжа ми да питам дали знае какво е положение или просто питам човекът от съседната лента  Rolling Eyes Blush. Ако се окаже, че съм в грешната го моля да ме пусне, за да не се окаже, че ще стигна до светофара и ще спра други хора. И то питам далеч преди да стигна отпред пред светофара. Никой никога не ми се е изсмял или не е отказал да ми каже и помогне. На мен лично би ми било изключително неприятно да спра някой или да се предреждам и да се бутам отпред. Не искам да изживявам такива чувства и намирам начин да не се правя на тарикат. Ясно ми е обаче, че има много по-дебелокожи хора .... да вземе да си махне поне стикерите тогава.

Защото като видя още няколко такива нахални шофьори със стикери "Млад шофьор" - ами никаква толерантност няма да остане в мен и просто ще ги задминавам с мръсна газ. Да не говорим за стикерите "Дете в колата" - все се надявам, че по някакъв начин останалите ще бъдат по-внимателни като видят, че в колата се вози дете. Но като видиш и няколко такива родители - които не са направили нищо за безопасността на детето освен да лепнат един стикер (поне колан да му беше сложила - това само това е достатъчно да си направи човек преценка колко акъл в главата има тази жена и въобще до колко отговорна е ooooh!), на всичкото отгоре не спазват елементарни правила (защото това даже да не е опасно също е показно що за човек седи зад волана) - вече даже и на стикери няма да обръщаш внимание.  Sick

# 1 086
  • София
  • Мнения: 1 456
Добро утро сладурки,

леко и безаварийно шофиране!

По повод на младата шОферка, мога да ви кажа, че доста внимавам при такива маневри
от таквиз млади шОферки. Случвало се да ми пресече пътя (не веднъж), без дори да погледне дали идва кола и на следващия светофар като спря до нея и питам не гледа ли ...кво ли..Дамата най учудено ме пита..."Ми какво да гледам? Нищо не съм видяла" Grinning Та това ме навежда на мисълта, че първо не протича мисловен процес в подобни глави и втори тя просто не вижда, не че не иска, а просто не гледа. Хванала си е волана и гледа само напред. #Crazy
Жалкото е наистина, че така застрашават и децата които се возят, ама всеки си преценя до колко може. Така, че гледам да ги пусна таквиз само заради децата вътре иначе, е наистина нетолерантно и опасно за всички и най-вече за необезопасените деца в колата.


# 1 087
  • Мнения: X
мацки, как подготвяте колата за зимата?

аз смених гумите, маслото, филтъра, напръсках ключалките с масло, минах гумените уплътнители със силикон
другия месец ме чака тест на спирачки и скоростна кутия
налях зимна течност за чистачки

нещо друго?  newsm78

тук вече сме в зимни условия
прехвър4а сняг, мокро и хлъзгаво е

Последна редакция: пн, 19 окт 2009, 11:36 от Анонимен

# 1 088
  • Мнения: 4 916
мацки, как подготвяте колата за зимата?
...

Гумите ги смених, сега остава маслото, проверка на акумулатора и да  си избера красиви камъни за подпиране на колелата, защото нашия паркинг е с голям наклон. Една торбичка с пясък за спешни случаи. Трябва да си купя и течност за размразяване на стъкла и лед.

# 1 089
  • Мнения: X
аз имам спрей за размразяване, ако стане твърде студено и печката вътре не се справи

но скоро ще сложа в багажника лопатата и кофата с пясък, мерcи че ми напомни
миналата година до пясък не опрях, но лопатата бе системно използвана
на нашия паркинг ние сме на края и там снегоринът струпва една огромна купчина сняг, която понякога леееко се срутва и ми запушва отзад

и акумулаторът трябва да включа в списъка за проверка, мдаааа

# 1 090
  • Мнения: 1 318
Гумите ще сменям тази седмица. Масло и филтър са оправени още миналия месец, спирачни дискове също... Трябва да си купя зимна течност за чистачки и да сменя перото на едната, че нещо замазва стъклото, точно пред шофьорското място.
Внимавайте в това време! Спирайте по-отдалеч и плавно. По повод младите шофьори със стикерите - един такъв екземпляр беше влязъл в насрещното и при знак от моя страна какво прави, се направи на луда, че не била видяла знака. Добре че карах по-бавничко, че на завоя като нищо щеше да има челен сблъсък...

# 1 091
  • сусурлево
  • Мнения: 474
масло и филтри сменявам когато им дойде времето 10-15 хил.км, но смених подгряващи свещи , от както захладня имаше проблем с паленето .

# 1 092
  • София
  • Мнения: 1 456
Докато си допиша поста вече сте споменали част от нещата

Ами сопред мен лично е добре особено през зимата
в колата да има и едно одеалце, както и принадлежностите за
чистене на сняг. Мнооого са важни!
Една малка лопатка не е излишна също,
както и вериги ако ще пътувате по планинта.
Морската сол върши също добра работа като пясъка.

Може и с течен глицерин да се намажат уплътненията

# 1 093
  • София
  • Мнения: 2 271
Ако през лятото е доливана вода в охладителната система, или не е много ясно, каква е концентрацията на антифриз, сега е хубаво да се провери, дали замръзва - източва се стотина грама от системата  и се слага в пластмасово шише, или чашка във фризера. Ако течността замръзне, трябва да доливате антифриз, иначе е много опасно, като скове -10 градуса, може да се спука блока, а това струва много пари.

# 1 094
  • София
  • Мнения: 1 555
Хубав въпрос - напомнихте ми, че трябва да се свършат някои неща.

Относно техническото състояние - колата ми е в идеално такова. Преди няколко месеца основен ремонт на два пъти и правеха, всичко е сменено, включително бяха сменени и дискове и накладки. Обаче уж майсторът ни беше познат, уж бяхме казали - няма значение цената на частите, важното е всичко да е качествено. А той такива накладки ми беше сложил, твърди, че скърцаха по-зле и от ТИР. Много ме беше срам, хората ме заглеждаха само по задръстванията, върхът беше като един чичко ме спря да ми обяснява как било опасно, накладките се били изтрили и т.н. Обяснявам му как са сменени преди два-три месеца, но са твърди, а той си продължава. Отидох накрая в Балкан Стар, сложих си оригинални накладки на Мерцедес с гаранция и поне ми е мирна главата. Поне не се чувам отдалече, защото наистина много ме беше срам. А старите накладки са като нови - мъжът ми ми показа как трябва да се изтъркат за да станат за смяна - ами и на милиметър не са помръднали.  Shocked Но поне се отървах от тях... Joy

Гумите ще ги сменя след седмица-две сигурно, не вярвам тук да завали сняг по-рано.
Комплект за чистене - нямам  Rolling Eyes и като си представя, че сутрин ще си чистя колата сама и лошо ми става.  Joy имаме само един подземен гараж и след като мъжа ми си купи новата кола той паркира там, а аз отвън. И много негативи търпя - колата ми се цапа по-бързо, вали ме дъжд до входа, а сега и сняг ще чистя. Не е честен животът и това си е.  Crazy
За антифриза и уплътненията - ще гледам да ги свърша тези неща събота и неделя.  Thinking
За вериги - нямам идея дали има в колата, но за всеки случай ще си купя и от тези на спрей - не са перфектни, но за кратко вършат добра работа.

Общи условия

Активация на акаунт