? към младите шофьори(КИ) - 2

  • 115 249
  • 1 121
  •   1
Отговори
# 1 065
  • сусурлево
  • Мнения: 474
споко има и мъже които не могат да сменят.  Wink
Щом неможеш , а ти се налага по път , спираш , пускаш аварийките , отваряш багажника и скръстваш ръцете  newsm78 и все някой мъж ще се намери да ти я смени  Joy

# 1 066
  • София
  • Мнения: 2 271
Е, какво не могат от горепосоченото упражнение? Правят се!  Tired Нито е сложно, нито е много трудно физически...
Аз например, не мога да развивам болтовете на ръка, защото нямам кръстат ключ, но си слагам Г-образния, който си е в колата така, че рамото му да е хоризонтално и се качвам с двата крака отгоре, като се тръсна 2 пъти, колкото и да е затегнат болта, се развива.

# 1 067
  • Мнения: 3 980
и все някой мъж ще се намери да ти я смени  Joy
hahaha
Аз трябва да си купя 1 зимна само  Wink Тъй като предните са ми нови зимни ,а тази която ми е резервна и тя е нова.Купувам още една и съм готова Wink
Смяната мъжо ще се оправя там.Сервиз има ,повдигач също -да се оправя  Flutter
А ако спукам гума едва ли сама ще се оправя  Rolling Eyes Гумите ми са големички ,а и джипа тежък.Ще ползвам жокер обади се на приятел Crazy

Lara  ако гумите са от малките ок ,ама ела смени мойте  Crazy Аз съм 161см височка и ще ми е трудничко  Blush

# 1 068
  • Мнения: X
Е, какво не могат от горепосоченото упражнение? Правят се!  Tired Нито е сложно, нито е много трудно физически...
Аз например, не мога да развивам болтовете на ръка, защото нямам кръстат ключ, но си слагам Г-образния, който си е в колата така, че рамото му да е хоризонтално и се качвам с двата крака отгоре, като се тръсна 2 пъти, колкото и да е затегнат болта, се развива.


хммм
мъж ми с неговите 100 кг не може да мръдне и на 1 см болтовете
така са затегнати

# 1 069
  • Мнения: 3 980
Mma Ramotswe които ви ги е затягал си е оставил ръцете ooooh!
Нормално стегнати болтове всеки мъж с два подскока на лоста трябвада отвие newsm78

# 1 070
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Е, какво не могат от горепосоченото упражнение? Правят се!  Tired Нито е сложно, нито е много трудно физически...
Аз например, не мога да развивам болтовете на ръка, защото нямам кръстат ключ, но си слагам Г-образния, който си е в колата така, че рамото му да е хоризонтално и се качвам с двата крака отгоре, като се тръсна 2 пъти, колкото и да е затегнат болта, се развива.
сменяла съм на мъж . А на моята немога да си сменя - нямам никакви инструменти в колата .

# 1 071
  • sf
  • Мнения: 10 205
споко има и мъже които не могат да сменят.  Wink
Щом неможеш , а ти се налага по път , спираш , пускаш аварийките , отваряш багажника и скръстваш ръцете  newsm78 и все някой мъж ще се намери да ти я смени  Joy
а представи си каръщината да минават само мъже,дето не могат  Joy

# 1 072
  • Sofia
  • Мнения: 1 199
споко има и мъже които не могат да сменят.  Wink
Щом неможеш , а ти се налага по път , спираш , пускаш аварийките , отваряш багажника и скръстваш ръцете  newsm78 и все някой мъж ще се намери да ти я смени  Joy
а представи си каръщината да минават само мъже,дето не могат  Joy

Не така де Laughing
И мен са ме учили по горния начин да сменям гуми и да оправям дребни повреди по колата. Не съм пробвала обаче, за да кажа статистически как стои въпроса с кадърността на минаващите мъже Laughing

# 1 073
  • Мнения: 4 916
Аз не мога да сменям гуми.

О, повярвай ми, всеки може да вдигне колата на крик, да развие 4 или 5 болта, да свали старата гума и да сложи новата, после да завие същите болтове и да свали колата от крика!
Не говорете така - Аз не мога. Кажи, че не искаш  Peace
...

Абе, вярно е, че от зор човек и птичка става, но все пак предпочитам като дойде зора да помоля някой друг да я свърши тази работа. Забелязала съм, че мъжете направо се размазват от кеф като ги помолиш за нещо свързано с болтчета и гайки.
Имах проблеми преди време с една кола - нещо беше затегнато хлабаво около акумулатора и след голямо друсане отказваше да пали. Спирала ми е на кръстовище, на отбивка на магистралата, пред къщи - еми един път не стигнах до там аз да трябва да го затягам това нещо, още като пусна аварийните и като отворя багажника за ръкавиците, все се идва някой да се направи на мъж. Пък аз що да му троша хатъра?
Сменяли са ми и лампичката на стоповете, а аз даже не знаех, че е изгоряла, ама на - хората загрижени "Ще ви спре полиция и като няма за какво ще се заядат за стоповете..." То при мен винаги има за какво де, аз една година карах без технически преглед и т.н...

# 1 074
  • Мнения: X


тя си ги сменя сама и е супер сладка

# 1 075
  • Мнения: 23 162
... и се качвам с двата крака отгоре, като се тръсна 2 пъти, колкото и да е затегнат болта, се развива.
Аз веднъж скачах с моите 70кг.отгоре,ама нъцки...не мръдна гадния болт. Crazy Добре,че дойде мъж ми бързо,че беше зима,вечерта,студ ,ще замръзна над крика...И той едва успя да свали болта и вече предупреждаваме да не ни презатягат болтовете в гумаджийниците.

# 1 076
  • София
  • Мнения: 1 456
От личен опит мога да ви кажа, че теоретически знаех нещата до
последната точка. Елате обаче да видите първия път...пет минути не
мога да разбера от къде се разтваря крика и къде аджеба е горната му част.
Много е важно да се постави на точното място за да се повдигне колата. Като опипате отдолу има леко вдлъбнато за показване на това място.
Освен това има практически моменти...като например да спреш на достатъчно, но не много далече от тротоара, така, че ад не ти пречи да развиваш и да въртиш ключа. Под крика трябва да е твърдо. Кола не се повдига на кал или върху сняг. Трябва да подсигурите максимална опора на крика.
Това със скачането ми е любимото Mr. Green.....е голямо натискане пада...
Има и един момент на поредност на развиване на болтовете. Преди да сте качили колата се развиват всеки по мъничко и после като се повдигне колата се доразвиват на кръст.
Като е готова гумата се прихваща с две ръце и с леко подръпване се издърпва. Когато се слага новата гума, трябва добре да пасне на основата и тогава пак на кръст се започва завиването първо по-малко после повечко. Като се свали колата се завиват докрай.

Много е важно като се свалят гумите да се направи отметка на всяка къде е била. поставена. Това помага да се поставят следващия сезон така, че да има максимална полза.

Не е трудно! Просто трябва да се опита поне веднъж!

А за гумите на джиповете..да съгласна съм, че са тежки!

# 1 077
  • София
  • Мнения: 8 940
и все някой мъж ще се намери да ти я смени  Joy
hahaha
Аз трябва да си купя 1 зимна само  Wink Тъй като предните са ми нови зимни ,а тази която ми е резервна и тя е нова.Купувам още една и съм готова Wink
Малко ще ти е трудно да си намериш една гума. Обикновено ги продават комплект, минимум по две. Казвам го от опит. При срязана една гума се наложи да си купим две. Да не говорим, че дори и да ти продадат една ще е с различна шарка от другите.

# 1 078
  • Мнения: 3 980
Малко ще ти е трудно да си намериш една гума. Обикновено ги продават комплект, минимум по две. Казвам го от опит. При срязана една гума се наложи да си купим две. Да не говорим, че дори и да ти продадат една ще е с различна шарка от другите.
Flutter Аз съм си намерила вече -същата шарка. Мъжа ми покрай сервиза има много познати гумаджии ,за един ден ми намериха същата нова със солидна отстъпка  Grinning само шефа трябва да даде следващата заплата ,че 250лв са си 250лв  Rolling Eyes

# 1 079
  • София
  • Мнения: 8 940
Малко ще ти е трудно да си намериш една гума. Обикновено ги продават комплект, минимум по две. Казвам го от опит. При срязана една гума се наложи да си купим две. Да не говорим, че дори и да ти продадат една ще е с различна шарка от другите.
Flutter Аз съм си намерила вече -същата шарка. Мъжа ми покрай сервиза има много познати гумаджии ,за един ден ми намериха същата нова със солидна отстъпка  Grinning само шефа трябва да даде следващата заплата ,че 250лв са си 250лв  Rolling Eyes
Късметлийка. Peace

Общи условия

Активация на акаунт