? към младите шофьори(КИ) - 2

  • 115 332
  • 1 121
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 827
Моята проба беше на село- по обяд, когато бабите спят  Crazy Абе трагичен случай
Ама никой не се е родил научен, само с опит стават нещата, така че не се стряскай, а и бабите са ти най-малкият проблем, освен ако не решат да пресичат по диагонал на натоварено кръстовище Simple Smile
Да с каране се учи  човек , но поне желание трябва да имаш , ако желанието го няма по -добре не се качвай , ти най - добре си се познаваш и знаеш ще свикнеш ли или не .
Е, сега, момичето казва, че ù се налага, освен че няма желание.

# 1 051
  • Мнения: 1 318
Та, аз също съм за зимни гуми, само че ако се тия от рода на Дебика, Фулда, Сава, Корморани и тем подобни - далеч по-добре е нова, хубава лятна гума - горепосочените не само, че стават на пластмаса, ами са ужасна пластмаса. Това разбира се си е само мое мнение, не ангажирам никой с него. Ако пък смятате да слагате по-хубави зимни - естествено, че е по-добре  Peace
Напълно подкрепям с две ръце!!!

# 1 052
  • Мнения: 233
Моята проба беше на село- по обяд, когато бабите спят  Crazy Абе трагичен случай
Ама никой не се е родил научен, само с опит стават нещата, така че не се стряскай, а и бабите са ти най-малкият проблем, освен ако не решат да пресичат по диагонал на натоварено кръстовище Simple Smile
Да с каране се учи  човек , но поне желание трябва да имаш , ако желанието го няма по -добре не се качвай , ти най - добре си се познаваш и знаеш ще свикнеш ли или не .
Е, сега, момичето казва, че ù се налага, освен че няма желание.

Ох голяма мъка ще е.  Cry

# 1 053
  • София
  • Мнения: 1 555
argun- Пароструйките не са четки, а са като тези маркучи в автомивките, с които ти мият колата. В OMV (сигурно и в други бензиностанции) пускаш левчета и си миеш колата сам. (не знам дали го обясних като хората  Blush). Реално на мен в автомивка ми излиза 7лв. само външното миене, там ще трябва да пусна пак толкова 5-6-7 лв. Обаче въпросът е, че момчетата на моята автомивката мааалко се престарават. Последния път 40мин. ми миха колата само външно, то не беше лъскане, то не бяха препарати за гумите, джантите и т.н, а ако трябва да чакаш и някоя кола пред теб.  ooooh! Бях доволна от резултата накрая, но пък нямам толкова често по един час свободно време за висене. Иска ми се от време на време да минавам през бензиностанцията и за 5-10 мин. сама да свършвам тази процедура, но още не съм се престрашила.  Joy

# 1 054
  • Мнения: 4 785
О, аз отивам на кафе докато ми мият колата, гледам да е автомивка с хубаво кафе към нея - иначе имам мерак сама да си я мия, ама в тоя студ  Naughty

# 1 055
  • София
  • Мнения: 1 456
Данни за препоръчителните от производителя атмосфери
на гумите може да има и на капачката на резервоара,
освен на лепенка на шофьорската врата. Няма стандарт на атмосфери, всяка кола според теглото и т.н си има определени граници.

Аз както писах по-горе си държа гумите на джанти. т.е имам два комплекта гуми с джанти.
Ако се наложи мога само да ги занеса да ми ги балансират и после си ги сменям сама.
Така тренирам и смяна на гума. Mr. Green

# 1 056
  • Мнения: 4 916
...Аз както писах по-горе си държа гумите на джанти. т.е имам два комплекта гуми с джанти.
Ако се наложи мога само да ги занеса да ми ги балансират и после си ги сменям сама.
Така тренирам и смяна на гума. Mr. Green


 Mr. Green Ти си нашата гордост. Аз не мога да сменям гуми.

Ивон,
май момъците на автомивката са те харесали, щом така се стараят и престарават. И мен един във Вн така ме мота цял час - сапунисва, плакна... накрая вика "Я, да я измия още веднъж", направо щях да падна.

# 1 057
  • Мнения: 1 948
Ох голяма мъка ще е.  Cry
Защо не вземеш няколко опреснителни часа с инструктор за да ти е по-спокойно?

Трейси, ще препоръчаш ли марка гуми които стават. Аз съм пълен невежа - даже нямам идея на коя марка са ми в момента гумите.

# 1 058
  • Мнения: 233
Ох голяма мъка ще е.  Cry
Защо не вземеш няколко опреснителни часа с инструктор за да ти е по-спокойно?


Мислих и за това, да, сигурно ще опитам  Peace Peace

# 1 059
  • Мнения: 4 785
Момичета, аз гуми не мога да препоръчам...много е субективно. Аз за себе си съм се спряла на Дънлоп. Goodyear за мен също са добри зимни гуми, ултра грип по-специално - много добре се държат  Peace, много недоволна съм от Мишелин - тези гуми са ужасни, лично аз бих сложила долупосочения вариант на евтина гума ако съм изправена пред избор  Wink.

Ако все пак сте решили да слагате евтини зимни гуми, то аз съм за Малоя Креста - от евтините е най-добре.

# 1 060
  • Мнения: X
тази тема е чудесна
всеки ден научавам нови неща тук, благодаря ви  Hug

не мога да повярвам, че в БГ няма изискване в закона за зимни гуми през зимния сезон
за мен лично това е престъпно, да караш с летни гуми зимата

тук в швецко са си задължителни след 30 октомври
даже специaлно предупреждават ако се налага по-рано в съответните области

аз напр от вторник съм със зимни и то с шипове

летните, макар и хубави и скъпи, при 0 град. се усещаха ужасно твърди

лошото е, че ги сменям в сервиз
там така ги затягат, че няма сваляне
изтръпвам при мисълта какво ще правя при спукана гума
имам спрей за такива случаи, ама ...

Sisy_314, споко
ако имаш желание ще успееш
и аз бях така
взех книжка зимата на 2002
и изпитът ми беше последното качване на кола до преди година
всичко бях забравила
едва дотъркалях новата кола (при покупката даже помолих да ми я доставят на нашия паркинг и не посмях да я пробвам, купих я на сляпо) до един паркинг и там прекарах няколко уикенда докато и свикна, всеки път бях в прединфарктно положение
после почнах да ходя с нея до работа, 2х5км на ден, да прибирам половинката
даже и колеги съм возила насам-натам
костваше ми много нерви, да
но мисля, че се справих
успех и на теб

Последна редакция: пт, 16 окт 2009, 15:52 от Анонимен

# 1 061
  • София
  • Мнения: 1 456
За зимни гуми аз съм с  Gislaved и са много добри.
Дори мъжете около мен са доволни от избора ми. Mr. Green
До колкото знам те са едни от добрите зимни гуми по принцип.

Сиси, ми аз да се икажа по пролема, че всичко е в главата.
Ако преодолееш психическата бариера, всичко друго ще си
дойде на място. А и ще можеш да обърнеш внимание на техниката си на участниците в пътя без да се
шашкаш. Като начало свикни с колата на не толкова оживено място. Припомни си основните неща и после малко по-малко навлизай в градската джунгла. Успех и не се предавай! Щом веднъж си издържала изпита всичко останало е въпрос на практика....Не се отказвай!

# 1 062
  • София
  • Мнения: 4 398
Едни от най добрите гуми за момента на пазара са Bridgestone.
Аз преди два дена си сложих на Firestone това е дъщерна фирма на Bridgestone и засега съм доволна  Mr. Green , летните ми бяха едни пистови ужас , яама така купихме колата.

# 1 063
  • Мнения: 4 785
За зимни гуми аз съм с  Gislaved и са много добри.
Дори мъжете около мен са доволни от избора ми. Mr. Green
До колкото знам те са едни от добрите зимни гуми по принцип.


С такива зимни гуми съм карала малко миналата година и останах наистина приятно изненадана  Peace

# 1 064
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз не мога да сменям гуми.

О, повярвай ми, всеки може да вдигне колата на крик, да развие 4 или 5 болта, да свали старата гума и да сложи новата, после да завие същите болтове и да свали колата от крика!
Не говорете така - Аз не мога. Кажи, че не искаш  Peace

Иначе аз също карам едната кола с Гиславед и съм много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт