Детето е повредило мебел в детската градина-какво правим?

  • 2 812
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 668
... и така фокусът на темата става материалната страна на въпроса.
А дали не е по-важно какво изпитва детето, защо "не слуша", какво иска да изрази с това надраскване? (простете, но това дали да се поправят повредени мебели ми се струва по-различна тема от едно надраскване!) Детето по някаква причина не се чувства комфортно и трябва учители и родители заедно да се справят с проблема, като първо го потърсят. Съгласна съм, че то тряба да участва в почистването, но това е само едната страна. Може то да чувства, че е несправедливо наказано и затова да не е искало да стои. А може и наистина така да е! По-важно е първо да се погледне какво става в неговата душица, пък мебелите са все пак вещи, може на родитеска среща да се обсъждат от всички тези неща.
Странно... Аз лично не виждам какъв е проблема на детето и какво трябва да "изпитва", че като получи маркер да рисува, където му скимне. Нали аз добре чета - детето е на 3 години.  И за какви проблеми говорите, моля.... Аз не прочетах нещо, което да се отличава от всяко друго 3 годишно дете  newsm78. Аз лично бих се притеснявала много, ако 3 годишното ми дете слуша и не прави бели  newsm78. Така ми обясняват сега за моя хлапак и познавайки собственото си дете знам, че лъжат

# 16
  • Мнения: 2 197
Бих  ремонтирала повредената мебел. Не мога да си представя дори да ме подканят, би ми било адски неприятно.
Аз също. А защо никой не го е наблюдавал е съвсем друга тема. На три години вече би трябвало да са наясно какво и къде може да се прави с маркерите. Аз лично не виждам нищо лошо в почистването от ваша страна - учителките ли да почистят? Все пак ако някой държи на детето му да се обръща персонално внимание и да бъде наблюдавано постоянно го записва в частна градина с по 4-5 деца в група. Където пак няма гаранция, че няма да падне. Или там идеята ще бъде "защо да плащаме за ремонт като плащаме повече?"

# 17
  • Мнения: 277
Да започнем от там, че никой не е молил госпожата да си носи "скъпите" мебели от  вкъщи в група, където ще се грижат за 3 годишни дечица! Ами ако надраска стените? ще лепите нови тапети ли?
Мисля, че още в началото е трябвало да направите проблем за това, че не са видяли къде щъка 3 годишно с флумастер, с който и очите (пази Боже) може да си озбоде!  В групата на голямата ми дъщеря си спомням, че ги задължаваха да седят всички когато рисуват от съображения за сигурност.
Каква отговорност може да се търси на 3 годишно дете? Shocked Та то дори не осъзнава, че  е направило някаква беля!!!

Предложете утре да купите самозалепващо фолио ( в практикер  имаше невероятно разнообразие, може дори и цвета да улучите или пък някое красиво шарено петънце да изрежете) и разберете какви са всъщност очакванията им!? Да не би да искат ново да закупите и затова така да натякват? newsm78 И дайте да се разбере, че нямате намерение да купувате, както и че не е безопасно да се оставят малки деца без надзор да си играят с остри предмети!

# 18
  • Мнения: 1 761
Бих  ремонтирала повредената мебел. Не мога да си представя дори да ме подканят, би ми било адски неприятно.
Аз също. А защо никой не го е наблюдавал е съвсем друга тема. На три години вече би трябвало да са наясно какво и къде може да се прави с маркерите. Аз лично не виждам нищо лошо в почистването от ваша страна - учителките ли да почистят? Все пак ако някой държи на детето му да се обръща персонално внимание и да бъде наблюдавано постоянно го записва в частна градина с по 4-5 деца в група. Където пак няма гаранция, че няма да падне. Или там идеята ще бъде "защо да плащаме за ремонт като плащаме повече?"
Бих  ремонтирала повредената мебел. Не мога да си представя дори да ме подканят, би ми било адски неприятно.


Аз също бих поправила или закупила здраво това,което детето ми е повредило.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 296
Да започнем от там, че никой не е молил госпожата да си носи "скъпите" мебели от  вкъщи в група, където ще се грижат за 3 годишни дечица! Ами ако надраска стените? ще лепите нови тапети ли?
Мисля, че още в началото е трябвало да направите проблем за това, че не са видяли къде щъка 3 годишно с флумастер, с който и очите (пази Боже) може да си озбоде!  В групата на голямата ми дъщеря си спомням, че ги задължаваха да седят всички когато рисуват от съображения за сигурност.
Каква отговорност може да се търси на 3 годишно дете? Shocked Та то дори не осъзнава, че  е направило някаква беля!!!

Предложете утре да купите самозалепващо фолио ( в практикер  имаше невероятно разнообразие, може дори и цвета да улучите или пък някое красиво шарено петънце да изрежете) и разберете какви са всъщност очакванията им!? Да не би да искат ново да закупите и затова така да натякват? newsm78 И дайте да се разбере, че нямате намерение да купувате, както и че не е безопасно да се оставят малки деца без надзор да си играят с остри предмети!
Напълно съм съгласна!
А и защо търсите под вола теле?Още малко ще го изкарате това детенце проблемно или малтретирано,че да си позволява да прави такива "бели".
А дали не е по-важно какво изпитва детето, защо "не слуша", какво иска да изрази с това надраскване?......

# 20
  • Мнения: 277
Напълно съм съгласна!
А и защо търсите под вола теле?Още малко ще го изкарате това детенце проблемно или малтретирано,че да си позволява да прави такива "бели".
А дали не е по-важно какво изпитва детето, защо "не слуша", какво иска да изрази с това надраскване?......


Точно за това се замислих преди малко и се върнах в темата да го споделя!

Ами напълно възможно е ако в градината се държат зле с него, наказват го често или често му се карат - да го е направил като ответна реакция на лошото спрямо него държане.......

# 21
  • Мнения: 3 506
Макар че и в нашата градина практиката е в общи линии чупи-купи, съгласна съм напълно с последните две мнения. Децата не са там на самотек и си има учителка, която е отговорна за действията им. Къде е била тя, докато детето е рисувало по вратата на шкафчето? И какво щеше да стане, ако вместо по шкафчето беше рисувало върху свое другарче примерно? (на мене навремето най-редовно другарчетата ми от детската ми оплитаха пластилин в косата, да не си помислите, че имам голямо въображение щото  Laughing).

Да не казвам, че е смешно да се говори за 3-годишно дете, че има проблем с осъзнаването на вината. Ако почистването на шкафчето е логично последствие, което да понесе поради действието си, седенето на столчето и прочее са абсолютни нелогични, и най-много да накарат "злосторника" (едва ли не такъв го изкарват) да се почуства още по-зле там. И говоря за просто почистване - заличаване на следите - три годишно дете едва ли би могло да си даде сметка, че матираната секция е "второ качество", така че със забърсването на маркера, въпросът би следвало да е приключен за него.

Иначе мене дори са ме карали да купувам играчка на друго дете, понеже моето му я било счупило. Ми кой го е карал да я носи в ДГ ?! Същата работа и с таз секция...

С две думи на ваше място бих измислила нещо за секцията, но бих имала сериозен разговор с учителката относно това къде се намира тя през деня, както и относно наказателните и методи, класифицирането на детето като "непослушно" и прочее.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 296
Имайки предвид,че неколкократно се оплакват от него на родителите възпитателките,нищо чудно и да има особено
отношение към детето в групата. Thinking

# 23
  • Мнения: 9 814
Купи-чупи и/или се поправят нанесените щети.

# 24
  • Мнения: 5 103
Рабира се, че е нормално да се купи ново, ако всяко дете чупи и драска Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 798
Ger4o, аз това прочетох в поста на майката.
.
Цитат
........от една седмица госпожата  постоянно се оплаква от него.
Не слушал.Правел бели.Не искал да стои наказан на столчето.Сядал,но не се задържал и минута.Имал проблем с осъзнаването на вината и затова бързал да стане.
И за капак на всичко миналата седмица надраскал вратата на секцията

Детето е от месец в градината, а от седмица има проблеми. Глаголното време ми подсказва, че многократно е наказван.
Стори ми се, че всички се фокусират върху мебелта, а предишните 6 изречения не се забелязват.

Иначе моето дете на три и половина е много наясно къде може и къде не може да се рисува. Винаги, когато е на "неподходящо място" виждам, че го прави нарочно, тъй като нещо друго не му е удовлетворено, което е искал, освен ако не е случайно, разбира се... (като да продължи пушека на влака по масата, защото листа не му стига, например  Laughing)

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Държа да кажа,че у дома не драска по стените и мебелите.Много добре знае,че не е хубаво.И си спазва правилото:Когато ще пише иска на мама листче.
А за това,че който купи-чупи.....
Миналия ден си дойде с  издраскана блуза.На гърба цялата беше надраскана с лилав флумастер.Трябва ли да търся виновник сред децата и да си искаме нова блуза от родителите.Това е смешно според мен.

# 27
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами в градината на големия ми син веднъж се случи той да счупи пластмасово столче и купихме ново.
Не виждам какво чак толкова се е случило, че госпожата да е ядосана. А пък според мен тя трябва да обясни на детето, че е направило нещо лошо и да не повтаря постъпката си. А за какво са леличките там, нали да чистят. Ако не искат децата да драскат където не трябва просто да не ги оставят без наблюдение. Аз бих говорила с директорката на градината ако не мога да се разбера с госпожата. Но за мое щастие и двете госпожи бяха добри и мили.

# 28
  • Мнения: 3 506
А ако всяка учителка оставя децата да правят каквото си искат Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 1 277
Купи фолио и облепи секцията. И не забравяй да ги попиташ защо хлапета на тази възраст са оставени без наблюдение Twisted Evil. А ако детенцето продължава "да не слуша, да прави бели и да не иска да стои наказан на столчето" помисли си дали да не смениш групата или градината.

Общи условия

Активация на акаунт