Холандска тема - 27

  • 20 307
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 110
Картинка, моят свекър по4ина тази година май месец. Доста от нещта бяха организирани от погребална агенция, но помня 4е свекърва ми се занимава6е с намирането и наемането на гроб (поради това 4е свекър ми беше разли4на религия от тази на църквата в селото/града т.е службата за съседи и близки да е все пак там а да го погребат в гроби6те към църква от съответната религия).
Цветята се избираха и купуваха отделно, останалото агенцията го движеше.
Преди това оба4е, вси4ки за вси4ки ходения до болницата застраховката им покрива6е такситата и други необходимости.
 Hug Hug

# 16
  • Мнения: 1 761
kariluis-много полезна информация.
Снощи си говорихме с мъжа ми, оказа се,че свекитата нямат никаква застраховка за погребение. ConfusedЖивеят под наем в голяма,хубава къща с двор,еднофамилна.Ако единия от двамата умре,този,който остане при всички случаи трябва да се премести,защото няма да може да плаща наема и разходите по къщата.Свекър ми е доста спокоен,за него смъртта е нещо,което неминуемо очаква всеки от нас и е невъзможно да се избегне.Той е против всякакви интервенции,които удължават живота и просто иска да си умре спокойно от старост.Свекърва ми е много паникъосана,женени са 52 години...Тя е католичка, а той е атеист.

# 17
  • Мнения: 1 550
Картинка, аз споменах за застраховката за погребение. Карилуис говори за медицинска застраховка, която покрива освен различни видове лечение, престой в болница и разходите за такси ако се налага. На моята свекърва също и бяха поети всички разходи по лечението и т.н. Но полицата за погребение не покриваше всички разходи по погребението и се наложи ние да доплащаме. По този повод споменах и за застраховката за погребение.
Свекърва ти нали ще получава неговата пенсия? Но наистина за сам човек може би малко жилище с по- практично Thinking

# 18
  • Мнения: 7 914
Свекърва ти нали ще получава неговата пенсия? Но наистина за сам човек може би малко жилище с по- практично Thinking
така е....ама все пак нова къща, всичко отнаало... далеч от нещата с който си свикнал... си е доста тежко поред мен... Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 505
Здравейте, Холандски мами!
Можете ли да ми помогнете. Мъжът ми ще пътува до Амстердам, но трябва оттам, от летището да отиде до Централната гара на Хага. Бихте ли ми казали с какво може да стигне до там, колко време  е пътя и колко струва.
Благодаря ви предварително.  Hug

# 20
  • Мнения: 1 550
molestosa от летището се взема влак до Хага. На всеки половин час ('32 и '02 мин) тръгва влак и дори няма нужда да сменя влака. За 30- тина минути е в Хага. Билета струва (2- ра класа) 4.40?. Има и други влакове, но връзката не е директна. На всеки перон има табло и са изписани гарите, така че лесно може да види дали е директен влак. Лек път Hug

Свекърва ти нали ще получава неговата пенсия? Но наистина за сам човек може би малко жилище с по- практично Thinking
така е....ама все пак нова къща, всичко отнаало... далеч от нещата с който си свикнал... си е доста тежко поред мен... Rolling Eyes
Звезди, всяка загуба е трагична. Според мен смяната на жилището не е такъв проблем, колкото това, че оставаш сам. На техните години това доста тежи. Но поне тук вдовицата получават пенсията на починалия си съпруг.   

# 21
  • NL
  • Мнения: 520
Добър вечер и от мен.
звездичка
Цитат
така и трябва... хич не е полезен 
ахъм и аз затова.
Милен@
Цитат
Щом ще сте семейно, няма нужда от престараване
Трябва си,трябва и пред тях да се предтсвя добре а и първи рожден ден на детето е все пак.Ще видя какво  ще излезе newsm78,мерси за идеите.А за тонус бих си взела хубаво рибено или някоя добавка.Може и двете ама са скъпи да му се невиди,поне хубавите Whistling.
Да,тук наистина много хора ходят на танци.У нашата рода свекъра и гаджето му от години посещават някаква школа и явно си изкарват супер там.Учат румба,ча ча,танго.Половинката пък ходеше преди да свири в тези доброволните оркестри но откакто се преместихме му е далече за репетиции и се отказа.Човек само свободно време да има,тук може да си намери много занимания.
Момичета вчера повдигнах въпроса за коледните картички.То като гледам никакъв интерес няма Joy но и аз засега се отказвам ,дори и да се организира по-натам нещо.
Лека на всикки.

# 22
  • Мнения: 1 550
Милика, това за рибеното масло е добра идея, но аз забравям да пия хапчетата Crazy
За картичките- аз пускам на всички, чиито адреси имам от миналата година.
Има и така тема пусната в общия чужбинския форум и ако някой от вас, момичета, иска да се включи в размяната на коледни картички да каже и ще му пусна на ЛС адреса на сайта, потребителското име и паролата за да си остави адреса. Аз участвах миналата година и много ми приятно беше да получа толкова много картички. Такова празнично усещане ми създадоха тези картички, а Алекс очакваше с нетърпение пощата всеки ден Laughing

# 23
  • Мнения: 505
Благодара ви много за помощта на всички и на asotirova най-много.  Embarassed Надявам се да мога един ден да съм ви полезна и аз.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 132
Привет девойки!
Ние вчера бяхма до Дюселдорф за 1 ден да се видим с едни приятели. Уфф, само ваканции ми се вътрят в главата. Само тормозя мъжа ми да ходим някъде. Нещо не ме свърта на едно място. пък той няма отпуска вече. Освен да отидем някъде със Софи по женски.  Joy
Да ви кажа моя мъж има сребърна диплома по танци, но това не му пречи да стои като стълб на дансинга.  hahaha Виж валс, танго и подобни танцува без проблем.  Аз съм му казала, че трябват 5 питиета, а не дипломи - по две за ръцете и краката и едно за да вкара крайниците в синхрон.   hahaha    Joy
Явно във всички консултационни бюра са рекламни лица на маргарин блях, блях  Sick . Ние си носим всеки път път по 2-3 килца прясно краве масло от Бг и подобни бълвочи не консумираме. Е, лепи се където не трябва, но това са подробности.  Mr. Green
Какви са тези коледни картички, отивам да се информирам. Звучи наистина чудесно.
Поръчах възглавничка от babywalz. Има голям избор, ако някой друг търси да знае от там.
Милика, много хора ли ще сте или в тесен кръг (то родата на мъжа ти може и да е като на моя по 9 лели и чичиовци  Crazy ). Аз вече не си давам много зор т.е. правя го по типично холандски начин, но пък мъжа ми обича да върти софри за мой ужас.
Днес се запознах с личния лекар най-накрая. Предложи сам и ми даде направление за очен лекар, а на мъжа ми за хирург, че имат някакво наследствено заболяване на сухожилията, та да го прегледат за всеки случай, че той не можел да прецени.
Софи се представи и там подобаващо- в момента, в който влезнахме (с каска на главата, че не иска да я сваля) се наака така хубаво, че доктора отвори прозореца да не се задушим. После почна да го бута от стола за да седне тя на него и да играе на компютъра.  Crazy 
Картинка, кураж!  Praynig

# 25
  • Мнения: 1 550
Мопси, видя ли темата за картичките?
А за посещението при доктора много се смях Grinning Поне сте му оставили трайни впечатления и ако му се обадите веднага ще се сети кои сте Wink Hug

# 26
  • Мнения: 7 914
Свекърва ти нали ще получава неговата пенсия? Но наистина за сам човек може би малко жилище с по- практично Thinking
така е....ама все пак нова къща, всичко отнаало... далеч от нещата с който си свикнал... си е доста тежко поред мен... Rolling Eyes
Звезди, всяка загуба е трагична. Според мен смяната на жилището не е такъв проблем, колкото това, че оставаш сам. На техните години това доста тежи. Но поне тук вдовицата получават пенсията на починалия си съпруг.   
[/quote]
 Миленски ,спор няма.... но мисълта ми беше плюс шока от загубата , да се прибави и смяна на жилище...ми се струва голямо натоварване,но както казах всеки знае себе си най добре... на някой пък може да им е по добре  смяна на обставката свързана с многото спомени:roll:

# 27
  • Мнения: 1 761
Всяка загуба е трудна,но неминуема.Аз се опитвам да погледна на това като на тъжен период от живота,който си отива с някого и нещо и се надявам да дойдат по-добри времена.

Преди малко ми сеобади майка ми,че дядо ми е починал.Не съм го виждала 10 години....
Преди няколко дни сънувах много странен сън и си помислих,че сигурно е за свекър ми.
Кой ли ще е третия около мен,случва ми се не за първи път.

# 28
  • Мнения: 7 914
kartinka
Hug Hug Hug Hug
моите съболезнования Hug Hug Hug

# 29
  • Мнения: 1 550
kartinka, най- искрени съболезнования Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт