Холандска тема - 27

  • 20 365
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 761
Звезди-аз имах нужда от нещо такова и много добре ми се отрази.

Себастиан е като пристрастен към едно детско филмче-Хет Зандкастеел.По цял ден танцува заедно с двете деца Саша и Тото и ако се въртят  за ръце нещо двамата идва да ме върти мен, а днес гледа някаква серия, в която имаше слон и на всеки 3-4 минути идва да ми дърпа носа.Някой от вас случайно да има двд на Хет Зандкастеел?Аз купих едно с 4 серии,но повече не можах да намеря.

# 226
  • Мнения: 2 641
привет момичета Simple Smile и ние може да се засилим към Холандия някой скорошен ден. та ви попрочетох и да ви кажа за децата. Първото ми дете е такова - неспокойно, нервно, не ще да спи сама и т.н. Бебето пък е самата кроткост и ако имахме още една стая можеше само да си спи по цяла вечер. Номера с целувките за лека нощ не мина в перфектния си вид. Ситуацията дотолкова се изнервяше че само пляскане по дупето или крачето довеждаха до усмирителен резултат. Много ме е боляло като ми каже мамо защо ме плесна или удари. Но който не е спал с години нито денем нито вечер ще ме разбере може би. В резултат на по строгото ми отношение вече заспива сама. Знае че и да реве и да не реве няма да й разреша да е внашето легло. една позната много преди мен така е научила дъщеря си - плесне я по дупето и тя заспива. явно това е един от начините за справяне с нервозни деца, н акоито може би н есме дали ясно да се разбере какво може и какво не. сега сама иска да се гушнем и целунем и заспива щастлива и с усмивка в леглото си /аз я наблюдавам през малка дупчица/. също така и се скарах доста поне 10 пъти с по остър тон за да схване разликата. при нас това подейства, а вярвайте опитвахме молби, изчаквания, обяснения, търпяхме....просто ефект непостигнахме. в началото е трудно за за 1-2 месеца се преборихме.

# 227
  • NL
  • Мнения: 520
Привет и от мен.
Картинка поздравления за ентусиазма.Редовно ли ще ходиш на Тай Чи?Интересуваш ли се от източни учения?
Звезди това да не е пауър йога?Аз си купих преди време един диск за пауър йога и макар и за начинаещи голямо потене пада jump. Представям си за по-напреднали какво ще е.
Меги ,Мопси успех и на двете ви.Ние още не сме минали такъв период ,ако го пропусне още по-добре Praynig.
Четох какво давате на децата.Ариена също кара предимно на пюрета.Като и готвя слагам и подправки разни,масло.Кисело млеко не иска да яде,шунка и подобни сарфалади не и давам.Прясно мляко онзи ден за първи път яде с пап-а,изпапка си го  Wink.В АХ открих замразени плодове(микс горски,малини и тн) и като и правя пюре добавям и шепичка от замразените за по-голямо разнообразие.
Миленски ти сериозно продължаваш с декорациите  chefПредполагам за по-напреднали е новият курс.Разказвай като имаш време как върви,интересно ми е.
Ние чакаме да ни се обадят от агенцията за хастаудерите.Като говорихме с жената не ни даде много надежди,защото за толкова малко време ,за което ние искаме да я даваме не се навивали много.Да видим какво ще излезе Thinking

# 228
  • Мнения: 1 761
Аз след раждането имах доста здравословни проблеми.Първо ми оперираха ръката,после ми махнаха жлъчката.И през цялото това време трябваше да си гледам детето сама през деня,мъжа ми беше само вечер у дома.До тогава дори не знаех за какво точно е този орган-жлъчка.Имала съм само една криза,но имах чувството,че ще умра-не можех да си поемам въздух от болка,сякаш ми бяха забили нож в гърба и го въртят на всички страни..На всичкото отгоре ми се случи в Лондон ooooh!
После обаче се заинтересувах от по-здравословно хранене и си купих една книжка-"Диета според генотипа" и като я прочетох се оказа,че храните,които по принцип не обичам (банани,агнешко,бял хляб) са токсични за моя генотип.И понеже съм смеска от девет различни етноса,с много обичаи и ритуали, ми стана интересно да науча повече за източните традиции в храненето, а оттам и за фен шуй и тай-чи.И преди ми е било интересно да чета за азиатската култура,но никога не съм имала толкова време, а и аз действам бавно,последователно, но много постоянно.Откакто започнах да правя съвсем малки промени забелязвам,че се чувствам много по-добре,наспивам се за много по-кратко време,по-търпелива съм станала,може би и по-спокойна и съм свалила 8 килограма.Всъщнот да изучаваш себе си се оказа доста забавно занимание.Още повече,че в повечето случаи просто трябва да определиш дали нещо ти харесва или не,дали ти действа добре или не и опитите на храни и упражнения не са неприятни-напротив.Всяка сутрин с голям кеф си правя една голяма кана зелен чай с лимон и гледам да се наслаждавам на всяка глътка.

# 229
  • Мнения: 1 559
megan,
предположих, че ще бъдеш посъветвана това, но не исках да те засегна, евентуално, че имате трудности с поставянето на граници и затова Елисе знае това и използва ситуацията ( на мен също ми е трудно в това отношение с учениците, защото съм твърде добра, като характер. Въобще е невероятно как децата от малки знаят как да използват това).
Желая ви много успех! 

Ох,ами кво да кажа...сигурно има пропуски Tired.Ама тя е такова малко демонче,и може да си те върти на малкия пръст с тези сини очи #Cussing out.Моя грешка отчитам,че я взимах на ръце като бебе.Но за това е виновна крамзорга Crossing Arms.Беше ми казала,гушкай си го бебенцето,точно сега имат най голяма нужда от мама..тръцки на боровинки..Ако си е бях оставяла в креватчето,щеше да си свикне може би много по лесно,но и да се питам сега къде е проблема,няма смисъл Naughty.Просто се заемам да приключат тези нощни драми. bowuu
В Хема и Зейман има много евтини книжки с пъзели за лепене и картинки за оцветяване,може да са ти от полза.
С такива не минава номера Joy.Тя се впечатлява само ако е от дървените пъзели в рамка.Много трудно се намират обаче,повечето  са само с 6-9 парчета,а на нея не са и интересни...трябва да са поне с 30-40 бр,за да е затрудни малко и да се научи да ги прави.И трябва да са доста качествени(защото ако е просто с хартия отгоре залепен...хартията заминава след 3-тото правене на боклука Joy Joy)....абе много сме претенциозни. ooooh! ooooh!
Сега ще надзърна и аз в google,за това тай чи,че нещо не съм запозната. newsm78

# 230
  • Мнения: 1 132
Добоо утро!
А бе Мегън, кога ще ги гушкаш принцеските ако не като са бебета. Хайде радвай им се и ги глези, че после като тръгнат по ергени ще се оплакваме пак тук.  hahaha
Звезди, Action е магазин. Съседката ме светна за него. Точно такива  дървени пъзели дето Мегън описва, купувам от там. Но с 30- 40 части дървен  не съм виждала. Моливчета, шхаум стикери, блокчета за рисуване- всичко е на символични цени, а при нас много се харчат.  Crazy Вчера купих от дългите балони + помпа . Ех каква радост беше. Правихме всякакви гадинки от тях.
Картинка, леле колко си преживяла. От тук насетне здраве, здраве и пак здраве.  Hug НА Софи също Зандкастел и е любим. Вече почти измести телетъбисите ( и слава Богу). Няма ли в Интертойс ДВД-та? Аз и пускам понякога да гледа и танцува през youtube.
Милика, аз давам козе мляко, уж било най-близко до майчината кърма. Аз лично не вкувсвам такова, но Софи го папка. Редувам с Нутрилона. Смилат ли се добре семките на малините и къпините? Ще пробвам и аз. Хем да не купувам готови.
Ние днес сме поканени на детски китайски РД.   Mr. Green  Запознах се с една китайка на детската площадка и се оказа, че живеем през 2 улици и ме покани.
Лек ден!

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 09:24 от Мопси

# 231
  • Мнения: 2 641
Здравейте пак от мен   bouquet
Дали познавате градовете около Амстердам? Поканиха мъжа ми на интервю там, но в момента забравих името на града.Имате ли представа кои  градове са добри за живеене с деца и са в близост до добри училища, до свестни болници и други подобни институции за детско развитие и здраве, ако мога така да се изразя? Вие от колко време живеете там и как се оправяте с децата? Работите ли или само мъжете ви работят, с една заплата /на мъжа/ може ли да се живее прилично? Дали може да споделите как е устроен живота там най общо.

# 232
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
В другата тема ( или началото на тази) имаше отговори на тези въпроси.
Може би е идея този, който пуска новите теми да слога линк? Или да се събере цялата инфо, като линк някъде?

# 233
  • Мнения: 7 914
kartinka
 и менвлече повече източното  Blush

търсила ли си в торентите? или в гугъл?


megan79

мислиш ли, че е от гушкането? аз пък мисля, че дечко има нужда от топлина и майчината топлина Rolling Eyes тези пристъпи си зависят от детето и това е Whistling

Мопси

 и аз вчера намерих един магазин 2 чифта зимни дънки за 12 евро Shocked...ама хич не погледнах името -  днес сме в същата посока и ще погледна Flutter

Anaise

 добре дошла в темата  bouquet
кога ще се местите? а зашо търсиш градове около Амстердам? Thinking

Kalinka
линк към...? newsm78

# 234
  • Мнения: 1 132
Звезди, какъв е тоя магазин? Ти изби рибата. Аз платих 22 евро за едни дънчици на коконата.  Crazy Да кажеш как се казва като видиш днес.
И аз съм си мислила да качим някъде инфо за Холандия, защото вече във всяка тема минимум един човек пита и за да няма обидени, че не отговаряме подробно, предлагам да качим някъде систематизирана информация или да дадем линкове към предишни теми, където се е обсъждало.  Thinking
Ние се върнахме от китайския РД. Беше много приятно. Китайката е женена за германец, с мъжа си говорят на английски, тя с децата на китайски, мъжа на немски и ходят на холандска пеутерспейлзала.  CrazyДеца полиглоти отглежда.  Grinning

# 235
  • Мнения: 7 914
Мопси
видях го, повтарях си го из целия път и пак забравих... ами нещо тел или сел + още някаква сричка - ще питам довечера мъжО може той да го знае Blush


момичета
,
 ако иска някой да събере инфото и да ми го прати, аз ще го каза на първа страница Peace

# 236
  • Мнения: 7 914
за срам и позор  Blush Mr. Green както се оказа мъжа ми знае магазина
http://www.terstal.nl/

# 237
  • Мнения: 1 072
Мегън,
мислих за вашето отучване от будене нощем и реших все пак да се включа като ветеран в това отношение.
Значи, ти се познаваш най-добре и си познаваш и детето най-добре. На първо време, ако решиш да правиш нещо, реши го и го прави. Но ако се колебаеш, хич не започвай. Защото е много трудно. Казвам ти го, защото съм го изпитала 3 пъти. Няма смисъл един път да я оставиш да реве и един път да я вземеш при теб, защото някой ти е казал, че си лоша майка или каквото и да било друго. Не очаквай и някой, който не е бил буден в продължение на година или повече всеки 2-3 часа да те разбере и да ти даде смислен съвет. Ако не ти се е случвало не знаеш какво е да си преуморен и да нямаш сили да се радваш на детето си и денем и че няколко часа рев нощем в продължение на една седмица са по-добре за самото дете в дългосрочен план от месеци гушкане ( и накрая пак рев, за да го отучиш).

Та, и двете деца, които взимахме в леглото ни, след като яко ме порицаха каква лоша майка съм била с първото, че не съм го гушкала, а то имало нужда от мен, спеха много зле. Руби го отучихме с рев, с Томи още не сме се захванали сериозно, защото то и с всяко следващо си все по-скапан и нямаш сили.

Само искам да ти кажа да не пренебрегваш факта, че каката може и да ревнува. Може и да ти се струва, че не е така, и въпреки всичко да е така, и нощем тя наистина да иска да се гушка с вас. Ти защо точно искаш да я отучиш? Защото те дразни, че се буди? Или защото ти пречи да спиш? Или защото те е страх да не събуди и малката? Отговори си първо на тия въпроси и прецени дали е точно наложително СЕГА, скоро след раждането на малката да я отучвате? Още веднъж, ако се колебаеш, изобщо не почвайте. А иначе ви желая успех.

Сара

# 238
  • Мнения: 1 550
Привет, девойки Hug

Сара, радвам се, че те 'виждам' тук Hug

Мопси, много интересни съседи имаш Wink

Звезди, този магазин на мен не ми е познат Thinking Нямаме такъв в нашето село Mr. Green
А за инфото и аз съм мислела, но това е доста ровене, за да се събере всичко изписано до сега Rolling Eyes
За сега може да се дава евентуално линк към темата с питанията на виртуална, че тя имаше най- много питания до сега Grinning
Още повече, че винаги има и нови въпроси.

# 239
  • Мнения: 1 072
Миленче,
ами аз нямам много време, да не кажа хич, даже по случайност видях поздравленията за Дани за РД.
Изпуснала съм поне една цяла тема, така че и не знам с кой какво става, та не съм много в час. Но спането нощем винаги ми е било болна тема (сега пак, Томас беше болен началото на октомври и оттогава до миналата седмица се будеше всяка нощ по няколко пъти, някои нощи с часове не заспиваше). Сега съм го връчила на свекитата, които са до другата седмица тук. Пристигнаха за малко, че мъжо трябваше да пътува за една седмица до Франция и решихме да не се правя на чак такава майка героиня и да викнем малко помощ.

звезди, тоя магазин и аз не го знам, нещо амстердамско ще да е...

ние пък ще водим Томас на остеопат... знам, че има майки с опит с хиропрактор, а има ли и такива с остеопат?

Лека нощ и приятен уикенд.

Сара

Общи условия

Активация на акаунт