Холандска тема - 27

  • 20 353
  • 282
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 914
това е доста ровене, за да се събере всичко изписано до сега Rolling Eyes
За сега може да се дава евентуално линк към темата с питанията на виртуална, че тя имаше най- много питания до сега Grinning
Още повече, че винаги има и нови въпроси.

акос е сещаш номера на темата, моля те да ми кажеш, аз ще също ще потърся  Rolling Eyes

SaraJK
 пак от детето сиз ависи... Ерик спеше при нас, после се научи сам по цяла вечер... сега от време на време се примъква (т.с. ние му помагаме де)  в нашето легло. при него  составяне да се дере( понеже рядко реве -  просто се дере) номера не минава Rolling Eyes
Ние сме близко до Утрехт(А'дам е стара информация Joy ) Rolling Eyes

Аз ходех на остеопат докато бях бременна, за проблеми с кръста, и ми повлия добре Rolling Eyes

# 241
  • Мнения: 1 132
Звезди, ние имаме такъв магазин на 5 мин от нас.  Party Добре, че сподели, че да влезна да разгледам. Влизала съм само веднъж, а сега нали колоездя активно и избягвам магазини, че със щъкащо човече  е малко трудно да разгледаш.
Може да дадем линк към темата и по-нататък да качим в гугъл  малко инфо...ако интереса към, холандско продължава.  Wink
Уфф, наду ни се пода от наводняването-стана като дунавски вълни. Белите никога не идват сами.  Crazy
Сара, радвам се да те ''видя". Постинга ти беше полезен и за мен.
Едитта, съвсем се загуби от темичката.  Thinking
Звезди, бе къде се премести пак?  Crazy

# 242
  • Мнения: 1 132
Ето линк:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=338549.160
Текущата тема, 9 страница.

# 243
  • Мнения: 1 550
Мопси, thumbsup
От какво пък сега това наводнение Shocked? Дано се справите бързо с проблема Hug

Сара, хубаво е, че свекита са тук в момента да ти помогнат. Успех с остеопата и дано ви бъде от полза Hug
Аз за съжаление нямам никакъв опит в това отношение Confused

# 244
  • Мнения: 1 550
Звезди, в предната тема Дез също беше питала това- онова за живота тук. Виж Thinking

# 245
  • Мнения: 7 914
Мопси

еееее страшна си мерси за линка:hug:  bouquet
 и аз не влизам в непознати магазани, но бях с мъжа и видях анонс "2 седмици намаление" и викам  - я да надникна -  и се изядох от яд, че купих на Ерик яке от Пренатал за 30 евро, а таМ  имаше страхотни за по 20 и нещо Rolling Eyes

Звезди, в предната тема Дез също беше питала това- онова за живота тук. Виж Thinking
и това ще добавя Hug

# 246
  • Мнения: 1 072
пак от детето сиз ависи... Ерик спеше при нас, после се научи сам по цяла вечер... сега от време на време се примъква (т.с. ние му помагаме де)  в нашето легло. при него  составяне да се дере( понеже рядко реве -  просто се дере) номера не минава Rolling Eyes
Абсолютно да! Затова и казах, че тя си познава детето най-добре и може да прецени дали е наистина нужда от нещо или навик да е при тях. Като виждаш, че колкото повече го взимаш толкова по-зле става, вместо да се подобрява, защото например вижда, че си там винаги и т.н. в един момент става толкова зле, че няма смисъл да се чака повече. Ако мислиш, че само по-зле ще стане, хич няма смисъл да почваш.
Хора отстрани могат много съвети да дават, но нощем си ти с твоето дете и сам трябва да решиш кое за него е най-добре, независимо от това, че знаещите психолози или други родители са те посъветвали нещо друго.
Айде, че Дани е на хокей!
Лек ден!

# 247
  • Мнения: 1 559
Ти защо точно искаш да я отучиш? Защото те дразни, че се буди? Или защото ти пречи да спиш? Или защото те е страх да не събуди и малката? Отговори си първо на тия въпроси и прецени дали е точно наложително СЕГА, скоро след раждането на малката да я отучвате? Още веднъж, ако се колебаеш, изобщо не почвайте. А иначе ви желая успех.

Сарче дразни ме  #Cussing out.Не искам да спи с нас..просто и аз не мога да спя така,все някой като ме мачка,скубе или мърмори нещо си.Ето снощи например беше първата нощ.Легна си в 10 и нещо,понеже бяхме на рожден ден,беше пребита от игра.Събуди се към 5 и нещо,дойде в спалнята..аз просто станах,хванах е за ръчичка ,хайде в леглото..целувка и и казах,че трябва да спинка сама,защото е голямо момиче вече,обърнах се и излязох от стаята(Емма пак е изместихме в спалнята между другото)..тя порева малко и заспа.Но беше много изморена от играта вечерта,та може и това да е помогнало,така леко да се размине. newsm78
Просто за мен,децата ТРЯБВА да си спят отделно..колкото и да е дълга борбата няма да е спра(ние не че откакто се е пръкнало не сме във война с туй спане...но там да си е Rolling Eyes)И не е е толкова важно (според мен )за децата,колкото за родителите.Да си имат лично пространство ,да си се гушкат ако пожелаят Heart Eyes..а не да се съобразявт с детето в тяхното легло(за мен по този начин се отчуждават newsm78)...да ако е временно,някой и друг месец ок,разбирам..,но ако е перманентно,просто не мисля че е правилно.Децата са си деца,мама и тати са си родителите...децата трябва да се съобразяват с нас,а не ние с тях..те трябва да се нагодят на нашия режим ,не ние с тяхния Whistling
Та така...просто според мен всяка жаба да си знае гёла Joy.Разбира се,ако на някой това не му пречи,..не виждам проблем,обаче на мен ми е осил в гащите Sick...та затова не мога да се примиря...И сега съм решена да е до края...,да не се отказвам.
Ох..,много се развихрих нещо Joy...още ме държи винцето от снощи Crazy Embarassed Embarassed

# 248
  • Мнения: 1 559
Сара,докато съм писала ,и ти си се включила Wink.Ами мисля,че при нас по приницп режима действа добре в всяко едно отношение Peace.И сега като се замисля сме имали леки периоди на спане...след един такъв режим на оставяне в креватчето..,но примерно след седмица,две пак се е пробвала ..и аз съм издавала точно тогава багажа ooooh!(щото съм си казвала..эе,айде сега от един ,два пъти да е взема посред нощ(просто ми се е искало да е гушкам Heart Eyes),нищо няма да стане.).Но точно това ми е била грешката,от един ,два пъти са ставали повечко..и от там само надолу Tired.Ако просто тогава съм остискала,на това нощно гушкане сигурно вече щеше отдавна да си стои сама newsm78 ..дори и да се събуди 20 пъти.

# 249
  • Мнения: 1 550
Добро утро, девойки Hug

Наздраве на празнуващите newsm24!

Хора отстрани могат много съвети да дават, но нощем си ти с твоето дете и сам трябва да решиш кое за него е най-добре, независимо от това, че знаещите психолози или други родители са те посъветвали нещо друго.
Сара, права си! И на мен това ми е ръководен принцип yes

Меги,  Hug

Тази тема много бързо я списахме Thinking

Весел уикенд Hug

# 250
  • Мнения: 1 072
Ето и снимките от РД на Дани.
http://www.webprint.nl/flash_gateway/published/gallery.php?token … 784039&type=1

Меги, ако не можеш да спиш и то често трябва да направите нещо. Ако само се дразниш (както бях аз) защото на всички останали майки, които познаваш децата спят до 8 сутринта, мога да ти кажа да не се дразниш, защото не е вярно. Ей го, мойте са трагични били винаги, и досега, Дани е на 6 години, в 7 сутринта сме станали, което не е проблем ако са спали цяла нощ. До 5 часа за дете на 2 години не е толкова зле! Аз мислех, че се буди и по няколко пъти нощем и т.н. То може и така да е, аз нали много пропуснах, де, така че сори ако не съм разбрала.
Аз също мисля, че си има време за спане и време за гушкане, и че мястото на детето си е в неговото си легло, за всички е по-добре. Да не говорим какво става като са повече деца. Ако е едно, пак иди-дойди, ама като и второто така се научи? Какво правиш? Как да обясниш на каката "Аз бебка я взимам, а ти си остани в леглото?".

А ние с Руби взехме мерки като стана на 1 годинка, защото положението беше трагично, аз бях станала на призрак. Не че сега е по-различно, де...

Миленче, ти гледам правиш торти, откъде си купуваш продукти? Аз купих за РД на Дани захарна хартия от www.deleukstetaartenshop.nl, е тия
http://www.deleukstetaartenshop.nl/product_info.php?cPath=119&am … ;products_id=1133
Аз иначе съм много саката, нямам и нерви да се занимавам, а детето много я хареса така.

# 251
  • Мнения: 1 550
Сара, много весело са изкарали децата на РД на Дани Party Тортата ти ли си я правила? На мен много ми хареса, а момчетата се луди по Бликсем Маккуин Grinning А Дани много прилича на теб Hug
За продуктите- от същото магазинче yes Собственичката организира и разни уоркшопс и понеже ми е наблизо (20 мин. с колело) карам там курсовете и си вземам сама поръчаните продукти и дждаджи. Има и други уеб магазинчета, но нейният асортимент е най- богат. А и нещо като не ми е ясно питам Blush
Колкото до тортите- да не ти казвам аз колко съм сръчна Crazy Но човек се научава, ако има време и желание. Най- вече време, че е много пипкава работа. Но на мен това ми действа като терапия. Ако никой ми беше казал, че ще имам търпение за такива неща...Това е като плетенето за някои, шиенето на дрехи или гоблените. За последните три ръцете ми застават на кръст. Едно копче не мога да зашия ooooh! Blush
 Hug

# 252
  • Мнения: 1 559
Сара...eeе,ама само мъжкари бе Laughing,що не поканихте и някоя мома на празненството  Mr. Green
Иначе за спането,ами има доста периоди в които будуваме от 1 до 5 сутрин #Crazy..а това снощи беше от хубавите периоди Joy,но едно че късно бе легнала,второ мн се измори от игри...Иначе принципно около 3 се буди,после заспива..после около 5(някой път заспива след това,някой не)..има случаи и по 3-4 пъти.. ooooh!

P.S.Аз нямам ищо против да ставам в 7 Peace... обичам да ставам рано,защото до 10 всичко ми е изчитено,оправено,децата нахранени..и после вече мога да излизам ..или да си върша някаква друга работа.Ама да е спала през ноща бе #2gunfire..ей това е

# 253
  • Мнения: 1 072
Ех, Меги, ако знаеш, колко те разбирам само... толкова, ама толкова е тежко да не спиш. Не знам дали ще ми повярваш, но с Руби първата година сега като помисля за нея е една голяма мъгла. Не помня почти нищо. С Томи имахме и добри периоди, и тежки. И най-мразех като стана сутрин, неспала цяла нощ и свекърва ми вземе да ми обяснява как така е то, да си майка.

За Р.Д. на Дани - момичетата са ни болна тема. Като му споменеш момиче се ядосва и изобщо голям срам е. Дано се промени с времето...

Видях, че ги няма снимките от тържеството в училището, те по-натам. Нещо не са се ъплоаднали като хората.

# 254
  • NL
  • Мнения: 520
Привет.
Меги,Сара завиждам ви честно ,че сте такива ранобудни птици.
Милен@
Цитат
Наздраве на празнуващите
На Архангел Михаил не празнуват ли и Милените имен ден newsm78?
Мопси откъде купуваш козето мляко?За семките на горксите плодове,няма и следа от тях след като се пасират.Аз засега сурови не давам но като ги наметкам в бейби кука заедно с другите,после пресно бананче на ситно и се получава супер каша.Специално за плодовите гледам да се въздържам от готови пюрета.
Картинка да така е.За съжаление трябва да ни се случи нещо за да се замислиме за здравето си.

Общи условия

Активация на акаунт