ПАЗАРДЖИК-28

  • 16 599
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 529
Давам,давам, но май не снимах добре.... http://www.snimka.bg/album.php?album_id=298817
Важното е,че мъжете ги харесаха  Laughing
Теди,бързо да оздравявате. Аз като майка на дете с ОГРОМНИ сливици мога да кажа,че ако има гнойна ангина е много голяма вероятността да се възпалят ушичките. Дано не е така обаче,защото много болят - не сърбят  Tired


айде,чакам отзиви за тапетите  Heart Eyes

Успешна работна седмица   bouquet

# 76
  • Мнения: 941
[Имам въпрос към момичетата с по-големи дечица - Възможно ли е да има възпаление в ушите и това да удари в гърлото и да доведе това състояние? newsm78
Защото детето все си чешеше ушетата. Вече се чудя от какво може да е.[/b]

Обратното е възможно! От опит споделям - от възпалени сливици (когато и ги извадихме се видя че са почти разкашкани) удря и в ушите (много е болезнено)
Никол 2 години подред я водихме да и теглят гной от ушите, даже едното тъпанче и го изрезваха (беше много малка и го израстна). Беше ми почти с постоянен бронхит и течащ нос.

Всичко започна около годинка - рев...постоянен...И аз започнах да я пипам см. по см. докато не стигнах ушите - и тогава изквича....разбрахме че те я болят....но само ми я мъчеха - връзваха я с чувал, за да не мърда, за да и изтеглят гнойта...и някакви какпи тогава слагахме...и така две години подред....докато...

Докато не се установи, че всичко идва от сливиците. Извадихме САМО носната, но всичко спря  Peace Доки после обясни - била е постоянно инфектирана и "разкашкана" - вадили са я на части.
В момента в който я извадихме , беше на 3 год. и от тогава  знаете , че тя почти не ми боледува...

 
Само да споделя доктора, който я оправи, е и този който и вади и чуждо тяло от трахеята на 1год. и 5мес.  - завеждащият УНГ. Тогава забеляза, в какво състояние са и сливиците и просто трябваше да изчакаме следващата есен, за да ги махнем....

# 77
  • Мнения: 77
Здравейте и от нас с бебо Simple Smile Желая на всички спорна и хубава седмица!

И моля ви не изпадайте в такива спорове и не се нападайте една друга. Аз лично съм доволна от отношението в държавната болница за 8те дни, които лежах там. Нагледах се на много неща, имаше  бременни, изпратени от Хигия или Здраве в МБАЛ или в Пловдив в болница, явно понякога бягат от отговорност.Нищо лично към никого не искам да кажа...просто казвам, че се сблъсках с такива случаи. И за всеки лекар винаги могат да се чуят както положителни, така и отрицателни отзиви.Всеки има право на мнение, един е доволен от едната страна, другите-от другата.Нека не се нападаме, защото става грозно. Нелина снима, защото всичко й се видя много различно и променено в положително посока.Беше изненадана и искаше да го сподели, нищо повече.А мен ме е щракала 40 пъти Grinning и аз обичам да снимам, но тя ме бие по точки.Важното е, че бебо беше добре и сърчицето му тупкаше нормално.
Хиляди благодарности на ак. Антонова-мила, добра, отзивчива, разбрана, мъдра.
Аз да ви кажа вчера бях като парцал, а от снощи малко се притесних, че не усещам много бебо. Бутам го, ръчкам го, не иска да ритка, от време на време леко шава.Днес сутринта вече го замолих да ме ритне дори да ме заболи, то не иска детето.А като седнах пред компютъра и започнаха ритниците, та се поуспокоих.Явно вече му отеснява, а той нали е големичък и няма достатъчно пространство милото. Simple Smile
На болните бързо оздравяване!
Сонче, весели тапетки си избрала.Ами няма да ти дават да лепиш я, аз да бях и аз нямаше да ти дам...къде ще ми се катериш по чукарите с коремчето...
И стискайте палци да се домъкнем на курса в петък и бебо да постои още на топличко!

# 78
  • Мнения: 2 336
Но като го натискам около ушенцата и леко правя масажи той не пищи, а мирува  newsm78
А в същото време няколко пъти го хващам той сам да си бърка в тях.
Сонче, тапетите за детска стая са екстра Peace Нали са за детска?

# 79
  • Мнения: 941
Но като го натискам около ушенцата и леко правя масажи той не пищи, а мирува  newsm78
А в същото време няколко пъти го хващам той сам да си бърка в тях.

 newsm78  ДА не му се запарват ушлетата...забелязала ли си някакъв секрет да тече от тях докато спи..При НИкол беше - като легнеше на една страна, на сутринта всичко беше в като вода, но залепнала по косата и...След това разбрах че било гной....ама не гъста...а направо си прозрачна...

# 80
  • Мнения: 2 336
не няма никакъв секрет, гледах. Но ми прави впечатление че му се събира ушна кал и май е доста за дете на неговата възраст и той се опитва да си я изкара самичък.
Но днес ще го наблюдавам отново как ще е и ако има нещо притеснително направо на лекар.
Мразя лекарите, но са необходимо зло  Mr. Green

# 81
  • Мнения: 2 214
Тед не мисля че са ушите, децата по принцип си търкат ошите когато нещо ги боли, и ушната кал не е показател, важното да няма друг секрет. Обаче ако се притесняваш много заведи го на лекар, но според мен няма за какво да се притесняваш.

# 82
  • Мнения: 2 577
Сонче, много свежи тапети! Hug

Като чета какви ужасии пишете за тези уши и лошо ми става, горката Никол, как е издържала...Tired

Нелчо, стискай крачка до петък, още малко бебчо да почака Laughing

# 83
  • Мнения: 134
Сонче, мисля, че правилно не са ти дали да се катериш. Бях чела някъде, че бебето повече се напрягало, когато цялата стена е шарена и се препоръчвало само фризът да е с картинки. Но пък твоите цветове са много нежни и ми харесаха (като имаш предвид, че не си падам по тапети по принцип).

Тед, И аз мисля, че ако бяха възпалени ушите, просто досега щеше да си разбрала – голямо пищене настава.

Няма да се включвам в спора, но ще се присъединя към призивите да се пооправи тонът – различните мнения не са повод за лични нападки, според мен.
Не съм очаквала на снимките на Нелка да видя обстановка като 5-звезден хотел – не ми изглеждат нагласени (само малко в повече ми дойде контактът, залепен с лейкопласт).
Както знаете, не съм лежала никога в МБАЛ – Пазарджик, но след амниото се канех да споделя впечатленията си от 10ия етаж в „Майчин дом” – София. Знаете, че това е най-голямата АГ-болница в България, т.е. не страдат от липса на пациенти, напротив – имаше затруднения с настаняването по клиники, поради липса на свободни легла. Нямах големи очаквания за обстановката и там, но пък си беше доста мизерна, особено сравнена с преддверието на отделението. Там бяха кабинетите на лекарите, които бяха ремонтирани по последни технологии – подови покрития, стенни покрития, дограма, обзавеждане. Стаите за пациенти бяха три класи – обикновени (безплатни) – мивка, три легла и малко гардеробче; полу-ВИП (25 лв. на седмица) – с телевизор като екстра; ВИП (35 лв. на ден) – единични, със самостоятелен санитарен възел, телевизор, хладилник. За моя кратък престой това беше без значение, но бях в една стая с две бъдещи мами, всяка с тризнаци (едната след ин-витро, другата – след естествено забременяване), и само се поставих на мястото на първата, която беше в 6-месец и трябваше да лежи за задържане още минимум месец.....
Другите цифри от ценоразписа, които запомних, бяха за избор на екип – за секцио 550 лв., за нормално раждане – 450 лв., за амнио – 100 лв.
Другото, което ми направи впечатление, беше, че стаите в отделението бяха разпределени по лекари – на вратата на всяка пишеше името на съответния лекуващ лекар. Така и не разбрах защо, а съм любопитна. Вие имате ли идея? Едва ли съответния лекар влиза само в своите си стаи?!?!?
И стигам до най-важната част. Отидох в „Майчин дом”, защото амниоцентезата там е рутинна процедура – нещо, което не се прави така никъде другаде в България. Платих си, за да избера оператор – доц. Димитрова. И не съжалявам. Получих любезно отношение и професионално изпълнение (доколкото аз изобщо мога да преценя). Изключително ме впечатли асистиращата сестра (дано не я понижавам в длъжност)!!! Казваше се Искра (фамилията не си каза). Държа ми ръката през цялото време на вземането на околоплодната течниост и ми говореше успокоителни думи. В такъв момент това е незаменимо! Благодаря й от сърце!!!!
Дано не съм ви отегчила с разказа си.

Накрая само ще кажа още нещо по повод различията – аз лично не намирах нищо лошо в това да ме използват за „опитно зайче”, когато бях бременна и в „Торакс” беше доставен новият им 3D ултразвук. Д-р Даскалов изрично искаше съгласието ми за по-продължителен преглед и правеше проби с различните настройки на апарата.

И съвсем накрая един въпрос. Винаги са ме гледали на УЗ, съответно с Доплер. Следели са пулса на плода, кръвотока в пъпната артерия и ductus venosus. Моля не ми се смейте, но ще ми поясните ли за какво точно се използва цитираният от вас апарат. Никога досега не съм виждала такъв. Какво точно означава „запис на тоновете” на бебето?

# 84
  • Мнения: 319
Иве Hug Hug Hug, честит ти розов щъркел мила!
Веднъж ми правиха запис на тоновете в Хигия - според мен това е Доплера на хубавите апарати, защото тонове = удара в минута. Което дефакто на нас Даскалов ни го правеше на всеки преглед.

# 85
  • Мнения: 77
Записа на тоновете на бебето представлява кардиограма на малкото сърчице.Препоръчва се от средата на  8ми месец или началото на 9ти месец веднъж седмично, за да се проследи внимателно за евентуални отклонения.В границите на нормалното се счита 120-160 удара в минута като е добре да има движение.Доколкото на мен ми е известно чрез доплер се наблюдава кръвопотока и кръвоносните съдове, преди години лично съм ходила на доплерово изследване в Трета Градска София и в клиниката на проф. Чирков относно венозен проблем. Но може да има нововъведения, с които да не съм запозната. Известно ми е, че почти навсякъде в София освен ултразвуково изследване, се препоръчва и запис на тоновете на бебето в продължение на 15-20минути. Дано да съм помогнала!!!

Тед, ако смяташ че има натрупване на ушен секрет, заведи малчо на лекар да му промият ушичките, няма нищо страшно, тъкмо ще спрат дразненията.Напълно безболезна процедура. В аптеките продават и едни дълги тръбички от пчелен восък за същата цел.Аз си спомням, че като бях малка една бабка ми правеше тази процедурка. Чинийка за еднократна употреба изрязваш дупчица в средата, поставяш тази тръбичка в ухото, запалваш, така се стои няколко минути докато изгори и от ухото излизат съкровища...Звучи малко страшно, но не е.Прави се профилактично.Все пак консултирай се с лекар!

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 13:58 от NELCHO

# 86
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 652
Ted_ ,възможно е да го сърбят ушите. Мен ме сърбят постоянно. Имам някакво срастване на ушните канали, не се постарах да запомня как точно се казваше на медицински език, но миналият зимен период от ушите ми тръгна инфекция на сливиците, която доста дълго ме държа. По-често му чисти ушичките с клечка, така ще го и чешеш едновременно с това. Дано не е сериозно и му мине бързо.

# 87
  • Мнения: 163
Тапетките на Soniamari са чудесни.

# 88
  • Мнения: 77
Здравейте, моля всеки който има възможност и желание да помогне на това мило и невинно детенце. То е дъщеричка на наши приятели, която заедно с майка си в момента е във Виена и чакат да се съберат средства за наложилата се втора операция.Благодаря!
   

 Молим за помощ за детето ни Елина
« понеделник, 20 октомври 2008, 13:41 »
   Отговори с цитат
Здравейте!
Ето и нашата история.
Дъщеря ни е на 2,8год. До юни месец беше едно любопитно, добро, мило дете. Но за съжаление на 13 ти юни петък се разболя от менингит....Приеха ни в Инфекциозна болница София.
И изпитанията започнаха. Оказа се много тежка форма на менингит, причинен от Хемофилус инфлуенца тип Б, срещу който има ваксина, но която не е задължителна, за която аз не знам и педито не беше счело за нужно да сложим.
Първите дни на болестта бяха много тежки, Елина само спеше, пиеше вода. Постепенно започна да е будна по повече часове на деня, но беше много отпаднала и отслабваше с всеки изминал ден.
След около седмица след започване на лечението ние с мъжа ми(бяхме и двамата там през цялото време) забелязахме, че Елина не чува....Молехме се да е временно, но за съжаление едно от многото последствия на тази гадна болест е глухотата...
Елина не можеше да сяда, не можеше да ходи, беше само кожа и кости, но беше жива и това е най-важното.
Благодарим от сърце на доктор Мангъров и екипа от инфекциозна, че спасиха детето.
Но за съжаление слуха беше изгубен...
Единствения изход в такава ситуация е кохлеарната имплантация. Поставя се чип, чрез който по електронен път отново постъпват сигнали към слуховия нерв. Чува се по друг начин, съвсем различе, но е изход.
Решихме да я направим в Австрия, защото от менингита се получава и друго усложнение. Точно там, където трябва да се постави импланта става кост и ако се забавят много нещата, имплант не може да се сложи.
Операцията беше на 8ми октомври, за съжаление мястото се беше вкостило и прoфесорът успя да сложи едва 4 електрода от 12, които са крайно недостатъчни ,за да продължи да се учи да говори.
Всичко беше на наши разноски, струваше ни 35 000 евро. Много приятели ни помогнаха да съберем тази непосилна за нас сума.
Сега обаче се налага в най-кратки срокове да сложим имплант и на другото ухо, защото и там има започнал процес на вкостяване. А импланта , който има сега  е крайно недостатъчен......
Затова молим за помощ....Нямаме време да чакаме тромавите процедури в държавните институции....
Такива имплантации се правят и в България, но именно заради евентуалните усложнения, които можеше да възникнат ние решихме да я направим в Австрия. Опитът на лекарите в България с деца, оглушели след менингит е много малък. И не ни се рискуваше. За съжаление се получи точно това ,от което се страхувахме



Моля, помогнете на детето ни отново да чува...Да не живее повече в тишина....

Трябват ни 30 000 евро, от които сме събрали около 10 000 евро




Сметката е на мое име, защото мислехме, че с тази операция ще се реши проблема ни, но уви....
Райфайзенбанк, София, Екатерина Георгиева Станева , в евро
BG37RZBB91554488564408

Благодарим на всички, които ще ни помогнат!!!

# 89
  • Мнения: 529
Благодаря, Ива съгласна съм с теб за тапетите.
Не е детската, а спалнята и са само на една стена,другите са резедави. И аз не харесвам тапети,но това е временно решение,защото очаквам до няколко месеца най-после да се нанесем в къщата.  Tired
Тед,мисля,че трябва да водиш детето на лекар,за да се успокоиш.

Кога е следващия курс, да разбирам ли,че е в петък?

Гвен,как върви раздвижването? Хайде,че време не остана  Mr. Green Ах,благородно ти завиждам....  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт