ПАЗАРДЖИК-28

  • 16 605
  • 292
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 336
Благодаря на всички за съветите Hug

# 91
  • Мнения: 1 938
Жана,   bouquet!
Сонче, тапетите са нежнички и веселки - харесват ми! Peace
Тед, моят съвет е да посетите лекар! Peace Дано скоро решите проблема! Hug
Нелчо, историята на това дете ме разтресе! Милата душица! Никой не е застрахован...
Някой слагал ли я е тази ваксина на детето си? Аз, да си призная, не съм в час...
Ивке, знам че ти доста чете за ваксините. Нещо за тази знаеш ли? (не, че не мога да питам чичо Гугъл, де Embarassed).

Оооо, да добавя - днес пих кафе с Ването и Гоги младши. Heart Eyes Кафето беше кратко, щото бебо огладня. Ама много гръмогласен, беееее... Laughing Heart Eyes Той, човекът, иска да яде, ние му тъпчем бибата в устата Laughing...еми кой дава така? Хайде, който е на ред да ражда - да ражда, че да си пиете кафето с Ването и да кърмите навън, да сте си дружинка! Hug

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 17:18 от Nellina

# 92
  • Мнения: 77
Нелка, ваксината се казва акт хиб. Поставя се около или малко след една година в случаите, в които се поставят ваксини по ЗК.В пентаксима се съдържа като компонента.Това, което ми каза майката на детенцето е, че завеждащият инфекциозна болница, където са лежали в София препоръчва на този етап да се ваксинират бебоците с инфрарикс   и при навършване на година с акт хиб. Това чух и от друга приятелка, чиято педиатърка я убеждавала че инфрарикса е по-добра от пентаксима.Аз бях останала с друго впечатление, мислех че пентаксима в момента е най-добрата ваксина на пазара.Тази педиатърка била ваксинирала няколко дечица с пентаксим и те получили гърчове, аз лично имам познати, които са ок, никаква странични реакции.
Та въпросната противоменингитна ваксина е акт хиб, не е скъпа, понася се лесно от децата. Всеки сам преценява, но моето лично мнение е който не е ваксиниран- да го направи, никой не е застрахован. Има ваксини и срещу други видове менингит.Моята приятелка ми препоръча живот и здраве да поставим и ваксина ротарикс срещу ротавируси, при които децата винаги влизат в болница, поради голямо обеззводняване-повръщане и разстройство.
Относно реда за раждане-раничко ни е още и докато дойде време за излизане ще стане студеничко.МОже да си ходим на гости Simple Smile И напролет да си кърмим навън по цял ден Heart Eyes

# 93
  • Мнения: 2 336
NELCHO и ние сме едни от тези които използват Пентаксим и досега не сме имали никакви странични реакции. Декември месец ние последния прием дано и тогава мине леко. Praynig

# 94
  • Мнения: 2 214
Моля ви се момичета, нека темата да си остане Пазарджишка. Пак ще ме помислите за груба, ама чесно казано имам си в къщи досточно проблеми, детето ми е както много хора знаят има си свои проблеми почти никога не го пиша във темата. Считам че за това има специализирани теми и ако искаме да привличем внимание просто даваме линк с призыв, тогава който иска чете който не, пропуска. Достатъчно изписахме тук за какво ли не.
Нека да не ми се сърди никой, просто това остана почти единственна тема в която влизам в вг мама.  bouquet

# 95
  • Мнения: 2 577
Лили, Еми оздравя ли?

# 96
  • Мнения: 2 214
Бяхме оздравяли сега сме с ужасни афти по цялата уста, чесно да ви призная на границата съм, просто силите ми ме напускат.

# 97
  • Мнения: 529
Лили,от какво са тези афти?  Confused

# 98
  • Мнения: 2 336
Лили има гранафолин на спрей не знам дали си го използвала, за афтите е като райд.
Ако те интересува утре ще попитам моя приятелка точно как се казва лекарството.
Лекарството е Гранофолин спрей

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 22:44 от ted_

# 99
  • Мнения: 2 577
Хм, може да е от срив на имунитета.

Дано се оправи по-скоро детенце! Heart Eyes

Петя има една много хубава мисъл на аватара си:  Майка съм - огън да ме гори...

# 100
  • Мнения: 2 214
Яна след ангина афтите са често явление:(
Благодаря Тед утре и него ще купя.

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 23:03 от winter

# 101
  • Мнения: 1 938
Само да кажа, че точното име на спрея е Гранофорин. Peace

Лили, за херпангина ли става въпрос?
Желая бързо възстановяване на Емил!  bouquet

# 102
  • Мнения: 319
Пентаксим е по-добрата от Инфрарикс или както там се казва, защото Пентаксим-а е 5-валентна, а другата 3-и.
Ние също слагаме Пентаксим на Стилияна, до сега няма никакви странични ефекти.

# 103
  • Мнения: 2 577
Добро утро, желая интересен ден на всички!

# 104
  • Мнения: 529
Добро да е!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт