Отговори
# 240
  • Lovech
  • Мнения: 28
ЧЕСТИТ СИН НА МАНАНА! ЖЕЛАЯ ВИ МНОГО ЩАСТИЕ ЗАЕДНО, ЗДРАВЕ И ЛЮБОВ НА ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО!   bouquet

ЧЕСТИТО И НА БЕБОЧКА!  Hug

Бързо възстановяване и завръщане в къщи!

А на Шивани, Елиса и Майлили - добре дошли у дома с малките съкровища! Приятни мигове заедно ви пожелавам.
Относно почерпката за изписването, аз прочетох някъде една идея, в последствие се оказа че в нашия родилен дом досега не е носено така, и лекарите и акушерките бяха много доволни. Та, поръчахме в Билла две плата с мезета - шунка, луканка, салами и кашкавал, бабите опекоха две пити и сложихме по една бутилка червено вино. Всички бяха очаровани, още повече че беше и време за обяд. Това е от мен. Приятна вечер, ние ще се кърмим, че току-що се наспа малкият човек.

# 241
  • Мнения: 558
Шики, не са само музики бейби Айнщайн... и филмчета има с музичка и песнички към тях от тая поредица, безумно тъпи и елементарни, а някои и евтино направени, но е факт че малчовците ги обичат, явно защото не са сложни... по скоро с Гугъл отиди на сайта на производителя и виж кои от филмчетата за от колко месеца нагоре се водят... че ме мързи да търся линк... имам няколко филмчета аз... но не насърчавам много гледането на ТВ...
От аудиотата имам Бейби Моцарт- популярни парчета на Моцарт изпълнени по мек начин, приятен за бебешките уши уж...
Чувала съм, че за толкова малки бебенца по- нежни и прости мелодийки са подходящи... обаче да ви кажа, някои от майките от другите ми отчетни, коликите ги лекуваха със пускане на силна музика от сорта на Металика...
Съвсем се отплесвам, но тук за колики могат също да се намерят дискове по магазините с парчета от сорта "Валса на прахосмукачката" и тем подобни... незнам доколко са ефикасни.

Майлили, честито миличка!!!
На въпроса ти- и аз се страхувах да не разлигавя малкия с много гуш, и сега съжалявам... защото като малък го успокоявах люлеейки го в коша, но явно гушкането му е липсвало, защото като поотрасна- само тая тактика с приспиването между нас започна да работи и срам несрам- още спи до нас на голямото легло...  ooooh!.
В тукашната литература чета, че толкова малките бебенца имат нужда от гушкане и говорене, за да се чувстват сигурни и спокойни... Абе с всяко дете си е различно, но майчинския инстинкт си е най- верен според мен (не че аз го усещах с баткото за всичко, даже напротив)... не се чувствай гузна да си се гушкате в никой случай... няма да сбъркаш с това мисля...

ОТЛОЖИХ СИ ДАТАТА ЗА СЕКЦИОТО С 4 ДНИ, дано не родя до тогава, ама при доктор Злобюл не ми се ходеше... май само ако е се случи да влезна в болница по спешнос би ми било все тая...

elissa_kv, това движение с ръчичките дето прилича на стряскане и предпазване от нещо, те още в корема много го практикуват- било си е някакъв защитен инстикт още от праисторически времена гледах по Дискавъри и изчезвал до няколко месеца... Обаче понеже от това се будят, затова повиването с прибрани ръце помагало на спокойствието...

Ох, сложна е работата... Човек може да прочете и изгледа всичко написано за бебетата, но според мен на практика никой наистина не знае какво им е на тях... и всяко дете си е уникално както с характер, така и с особеностите, та... мястото на майката до него е най- важната работа на света... както и на таткото...

И определено си мисля, че с първото дете родителите са малко като в небрано лозе, но с второто нещата са някак по спокойни, не казвам по лесни.

Извинете ме за разхвърляния постинг- пиша от 3 часа, че все нещо ми излиза, а и форума от чуйбина едва се отваря докато в БГ е ден незнам защо...

ШИВАНИ!!!!! Hug

# 242
  • Мнения: 42
[sfkbfk], мерси за включването! Hug Аз също съм против зомбирането пред телевизора! Точно музичката ме интересуваше! Ще разгледам сайта на производителя и ще видя какво ще си харесам!  Wink
Елиса, добре дошла и на теб!:bouquet: Очаквам с нетърпение разказите ви! Ели, твоето специално го чакам, за да науча и нещо повече за АГ-то, по-точно 4ти етаж!

# 243
  • Мнения: 718
Здравейте момичета, на новите мамчета честити рожби!
Майлили честита дъщеричка мила! Чудесно е , че се кърмите! И ние сме по същия начин, дори когато е хапнал и преобут си иска компания- гушкане и внимание, даже доста си го поразглезихме с баща му, вече го свикнахме на ръце и няма откачане. Казват, че толкова малки бебенца не могат да бъдат разглезени, ама нашия младеж иска само на ръце. Но няма начин, не можеш да оставиш бебето да реве все пак.
Аз искам да питам майчетата, които кърмят как процедирате със залъгалките, аз не му давам, само в много критични ситуации, иска ми се да поотрасне малко, за да не си развали сученето. Проблемът е натискът от страна на баща му за тая залъгалка, много държи да му я даваме и само се спречкваме на тая тема.

# 244
  • Мнения: 558
Lauren,
ако вече сте засукали като професионалисти, нема лошо да пробутваш залъгалка... Имат нужда от нещо в устата сукалчетата... ще се сдобиеш с доста спокойни минути така, а според някои изследвания предпазвала от SID синдрома даже, докато спят... Проблемът е, че хем им харесва, хем я плюят и реват после за нея докато са малки и трябва да ставаш да я търсиш в тъмното... а, на по късен етап стават като пристрастени...

Аз например и в момента не мога да го приспя големия ни батко без залъгалка, както и на път без биберона не тръгвам... не се мотае през целия ден с биберон в уста, но му е предмет за успокоение, на който много държи и му вика нежно "бебее" и плаче за него... знам че и да го откажа насила, като дойде сестричето ще започне пак, та планувам след няколко месеца да ходим да хвърлим в един канал бибероните и да им кажем "бай бай" завинаги...

Всъщност точно като тебе правих- само в критични ситуации, а той до 4тия месец не го и искаше изобщо биберона, после се пристрасти леко... Но и въпроса пръст или биберон да смуче е доста дискутиран из бг-мамата, аз маи предпочитам биберон...

# 245
  • Бургас
  • Мнения: 723
Майлили   Hug като гледам Михаелка все едно е Никол нали са едни и същи кг.
Аз Никол я гушкам постоянно и никой не може да ме накара да я слушам как реве.

Лорен аз давам биберон,понеже и шише за глюкозата ползваме,а малката си иска цица като огладнее.
Както казва Софко така си печеля малко спокойствие.

Шивани липсваха ми твоите постове мила  Hug


# 246
  • София
  • Мнения: 1 540
Добре дошли на Шивани, Майлили и Елиса.
Аз също съм на мнение, че бебетата трябва да се гушкат, а не да се оставят да плачат. А и някъде четох, че до 6 месеца няма разлигавено бебе. после вече нахитряват и започват да използват плача за манипулация. Но като новородени е много важно за психиката им да се чувстват сигурни и обичани.

Наде, на изписването на Соня бяха само родителите ни и братята ни с мъжа ми. приятели не са идвали, а и беше работен ден. Мисля и сега състава да е същия. А, беше и един приятел на брат ми, който беше дошъл да снима и сега тези снимки са ми прекрасен спомен.

Шивани, разкажи пресни новини за престоя в Св. софия.

# 247
  • Мнения: 217
Успех на mimi_ic!  Peace Утре й е секциото доколкото виждам...
Добре дошли Майлили, Шивани!
Ели  Hug

# 248
  • Мнения: 275
Ние на изписването си бяхме тримата - мама, тати и Сияна Simple Smile
След мен изписваха една сестра ромка - бяха поне 15 човека  Laughing
Имаше и чичко с огромна видеокамера от онези старите, с които се снимаха някога сватби  Laughing

# 249
  • Бургас
  • Мнения: 723
Наде на изписването бяха майка ми ,Николай и едно семейство,които са ни много близки,но не са идвали в къщи.
Така е най-приятният вариант.
Хем има някой който ти е близък ,хем никой не те притеснява в къщи.

# 250
  • Мнения: 899
Майлили, Шивани и Елиса, добре дошли отново  Hug
Майли, много мили снимки. Татето не се и опитва да скрие огромното си щастие, ми той не пуска бебка от ръцете си. А тя малката е такава кротанка, същинско ангелче  Heart Eyes. С майка ти и сестричката много си приличате (нали уж нямаше да идва  за изписването Simple Smile)
Елиса, и твоя бубко е ангелче, но мъжко  Heart Eyes
Софко, опитвам се да наизустя цялата инфо, която ни даваш, учудващо е колко съм неадекватна в материята, а уж второ дете чакам  Embarassed. Ето и сега се чудя какво се случва с тялото ми. Боли ме ниско долу, много силно на моменти и е постоянна болката, не на интервали, не мога да разбера твърд ли ми е корема или просто е опънат от голямото вече бебе  Whistling. Като стана ме срязва, като легна минава, но после пак заболява, бебка не спира да се върти вече 2 часа и при всяко движение като че ме къса отвътре. Имам газове, къркорят черва, възможно е от храна да е причинено всичко.....абе на теория и отстрани просто изглежда да разпознаеш състоянието си, а като става въпрос за самата мен се обърках тотално....срамота  ooooh!. Цялата работа ми изглежда пак някаква подготовка за по-нататък, не прилича на това, което се случваше с вас преди да родите и което описвахте, обаче си ми е некомфортно и притеснено  Confused. А най-вече се притеснявам за мъничката, това необичайно продължително щуране ме замисля дали не й е зле нещо, защо се върти толкова много? Леле как ви се наоплаках, сега мога с чиста съвест да си лягам  Mr. Green
Такава прекрасна разходка си направих следобяд, 5-6 км бързо ходене, не се изморих и не ме заболя кръста, супер. Жалко, че от утре ще се поразвали времето. Ние пак ще ходим навън, нали?!?

# 251
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Eй,това е жива душичка нямаааааа, а аз да съм тук! Crazy
Нещо нервата ме е хванала и сън не ме лови ,за разлика от друг път!
Главата ми такива ги мисли и ражда.....няма заспиване май скоро...

За изписванията да споделя как е тук,няма такъв филм ,като цветя,почерпка за персонала...нищо.Предполагам ако им занесем ,ще има да се пуляяяят. Joy
Дават си ти бебето със коша за кола/без него няма да те пуснат да напуснеш болницата/ и айде кой от къде е....
Обикновено са само майката,татко и беби,туй то! Whistling


# 252
  • Мнения: 88
Здравейте мацки.Аз отивам да раждам.Да ми стискате палци.Целувки  bouquet

# 253
  • Мнения: 899
Добрутро! Хайде да открия деня. Поспах относително добре 5 часа, ставам и пак леко ме наболява....екстри на късната бременност май  Confused.
Лек и успешен ден, дано имаме някое бебче. Днес ми е мечтаната дата, но явно ще я пропуснем  Crazy
Чакаме вести от Мighty Babka и от stivge, още не се е обадила след секциото  Peace
Силно стиснати палци на Мими от Варна, успех, мила с 4-я наследник  newsm10 fingerscrossed

# 254
  • Мнения: 899
Докато разбудя домочадието Мими се разписала, не успях да ви събудя  Rolling Eyes
Гуава, sstea, вие сте на ход  Hug

Общи условия

Активация на акаунт