Какво мислите за камери в яслите и градините?

  • 11 135
  • 241
  •   1
Отговори
# 180
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 521
Lucky Plam -твърде висока цена Wink ...и..кой ще управлява камерата? Това не е нужно-става и със статични-2,3бр. според залата.

Ами това е ориентировъчна цена на апаратурата, която сложихме у дома и която бих спонсорирала за ДГ на дъщеря ми. Не говоря за китайска техника, наистина от китайците може и за доста по-малко.Друг е въпроса кой какво ще вижда и за колко време Mr. Green

# 181
  • София
  • Мнения: 17 596
Аз имам камера на раб място-не ме притеснява ни най-малко Peace
В общи линии яслите и градините са бетер казармите. Колко от вас имат всекидневен достъп до помещенията на детето си? И получавате ли представа за това как е минал денят на бебето/детето..."да, днес бе мн послушно", "всичко си изяде"и т.н.-дали не са редовните дежурни успокояващи отговори на персонала? newsm78
Аз държа да знам как се гледа детето ми, и след като имам един куп задължения, е редно да имам и права /състоящи се не само в "имате право да плащате..."/ #2gunfire
Lucky Plam -твърде висока цена Wink ...и..кой ще управлява камерата? Това не е нужно-става и със статични-2,3бр. според залата.[/color]

Съгласна съм. Както с това, че камерите са необходими - и по- напред съм го казвала, така и че споменатата сума е ненужно висока. Също и абонамента за гледане онлайн - не е от първа необходимост.

# 182
  • Мнения: 502
Аз съм за . Ако ми кажат , че моето дете е направило/счупило нещо ще могат да ми докажат че е то. Не аз да се чудя така ли е или не. Или ако детето каже че госпожата го е наказала/ударила да мога да видя. Предполагам се сещата за случая, в София , когато децата се бяха натровили с лекарства от чанатата на учителката. Така май и  не се разбра кака са попаднали в тях.

# 183
  • Мнения: 1 195
Азбсолютно съм ЗА. Добре ще е обаче и родителите да имат достъп до записите Peace Така според мен ще е по-спокоен човек като си оставя детето.

А няма да е лошо и в училищата да има Peace

# 184
  • Мнения: 5 391
Сигласна съм да има.

# 185
# 186
  • Мнения: 74
Aз непрекъснато срещам родители, които не си плащат навреме таксите и все не намират удобен момент да дадат парите, които сме се разбрали да съберем по някакъв повод. А вие искате да ви съберат такива суми за камери. Нали не се надявате камерите да се спонсорират от общинският бюджет? Така че в този ред на мисли, няма как да стане и по-добре, аз съм си изказала мнението по напред.

# 187
  • Мнения: 3 595
Ако се приеме от Общините защо да не го платят? Закупуването на камерите ще е еднократно и ще се заделят средства за поддръжка. Ако ние родителите купим камери, дори да струва 1000 лева, това са 30-35 лева на дете за една група. Не е невъзможно скъпо Peace

# 188
  • Мнения: 74
Ако се приеме от Общините защо да не го платят? Закупуването на камерите ще е еднократно и ще се заделят средства за поддръжка. Ако ние родителите купим камери, дори да струва 1000 лева, това са 30-35 лева на дете за една група. Не е невъзможно скъпо Peace
И ако има родители, които са против, сумата ще набъбне. Пък и все си мисля, че общината би трябвало да построи повече градини и да осигури нормална заплата на работещите в тях, вместо да ги разхищава за камери. Аз лично има други приоритети, пред видео наблюдението. Peace

# 189
  • Мнения: 3 595
Бюджета за камерите не би могъл да се сравни с този за строеж на градини. Градини така или иначе трябва да се построят! Подобряването на много неща се иска за градините и ако се сложат камери този процес ще се ускори, защото ние родителите сме тези, които можем да искаме и да променяме нещата  Peace

# 190
  • Мнения: 3 034
принципно съм против.
започва да ми мирише на някакво параноясало общество, в което всичко и навсякъде се следи и доверието между хората се загубва безвъзвратно.

нямам оплаквания от градината на дъщеря ми и нямам причина да искам да бъде следен денят им.

# 191
  • София
  • Мнения: 407
Ако има камери, няма да позволява на някои от госпожите да правят каквото си искат. Трябва, обаче, много строг регламент.

# 192
Категорично-против!Не искам животът ни,държавата ни да се превърне в един огромен "Биг Брадър"и децата ни да участват в него.Тръгне ли да ни обзема параноя,става притеснително.Иначе абсолютно съгласна с мнението,че на всяка майка и се иска да знае какво прави детето и във всеки един момент,когато не е с Това ли е правилният начин?Майките ще работят ли спокойно,или достъпа до детето им постоянно ще ги изкушава да надзърнат.

# 193
  • Мнения: 3 595
Аман от този Биг Брадър, нещо взе да ми омръзва да чета клишета  Tired Каква параноя, детето рева денонощно два месеца, докато успеем да разберем за какво  ooooh! Оказа се, че са и правели нещо, което смятали за нормално, а детето се е стресирало от него и те дори не са разбрали. Когато детето ви е на ясла и не може да говори, връща се нахапано, ударено не киснете ли да разберете какво се е случило, не прехвърлят ли вината върху друго дете или върху вашето собствено? Като тръгват на градина 90% реват. И всички родители седят и чупят ръце и се чудят какво става. Половината ходят и се разпитват един друг дали не знаят нещо, седят и чоплят информация на час по лъжичка от учителките ooooh! Ако за големите групи говорят и се знаят повечето неща, при по-малките не е така. Да не говорим за случаите, в които им се обяснява как не трябва да казват вкъщи какво става в градината, а в градината ги разпитват какво става вкъщи с големи подробности. Хлапетата с охота се съгласяват, а те седят и се забавляват. Нагледала съм се на абсурди и определено смятам, че е време да поспрат  Peace

# 194
Ако Биг Брадър е клише,тогава и животът ни,и държавата ни е едно клише.Аз не го гледам.Преди да се сложат камери,преди да се стигне до тях, би трябвало да ни интересуват и други така наречени текущи проблеми в детската градина:големият брой деца-27,30,а някъде и повече и как се отразява на децата това,дава ли възможност на учителките за така наречения индивидуален подход към всяко дете.Качествени ли са програмите по които се работи с децата и какво е съдържанието им,темите по които се работи?Хорариума от часове през които децата вместо да имат време и да си поиграят,и на вън,на площадките да бъдат седят на столчетата за да работят по тетрадките.Имат ли достатъчно време децата в градината да се наиграят,да рисуват,танцуват,апликират,спортуват,да участват в театрализирани игри и всякакви други такива близки до възрастта им.Качествени ли са и допълнителните педагогичиски услуги в градината?И още,и още...
Що се отнася до разпитването на децата какво-що в къщи,категорично съм против,дори и някое само да започне да разказва го спирам и им обяснявам,че каквото си говорят в къщи,трябва и да си остане там.
Миналата пролет бях дежурна,сутринта.Идва едно момиче от друга група рано,преди 7.30 беше.Този ден бях в тяхната група,както и предишните дни.Познавахме се вече.Сяда до мен и усещам,че детето иска нещо да ми каже.В един момент то само ми казва,че е гладно.След малко/сбед цял един час/ ще закусвате и казвам.Детето обаче продължава:А снощи мама не ми даде да вечерям...Подробностите ще спестя.Имах бисквитки-обикновени.Дадох и.Детето в групата е нервно понякога,заядливо...,но проблеми с храненето няма.След като си хапна от бисквитите и си изяде закуската цял до обяд беше спокойно.Не ми се коментира какви изводи си направих тогава,но медалът има винаги две страни.Същото това дете един ден ми казва:А пък ти мен не ме гушкаш.Търси внимание...Просто споделих,но в никакъв случай не предлагам да се сложат камери посевместно във всеки български дом,където има деца.

Общи условия

Активация на акаунт