Какви витамини се вземат след фолиева киселина?

  • 5 156
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 495
Аз съм в 5 месец и след като спрях фолиевата съм решила да не пия витамини....лекарката ми каза че щом ям много плодове и зеленчуци, няма смисъл Peace

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Аз пия на ХИП витамините за бременни.Преди тях пих два месеца и повече една опаковка матерна

# 17
  • Мнения: 4 362
Не съм пила никакви витамини.Стараех се всичко да набавям от храната.

Peace Също

# 18
  • Мнения: 209
аз започнах да пия витамините на Хип за бременни малко преди да спра да пия ФК.

# 19
  • into the blue
  • Мнения: 771
Да,и аз бях на Матерна Peace

# 20
  • Мнения: 15
Здравейте, намирам се в чужбина (Англия) и съм бременна в 4-ти месец.Днес бях на консултация и попитах след фолиевата киселина какви витамини трябва да приемам, но акушерката каза че показателите ми били добри и никакви витамини да не пия, което ми се стори странно.Тук по принцип са доста немърливи по отношение грижа към бременните и аз съм доста разочарована - след два месеца ще се прибера да раждам в България, колкото и да ви се струва странно.
Към тези, които се чудят защо обвинявам тък лекарите в немарливост - ами защото на консултацията не ми премериха нито теглото, нито обиколката на краста ми измериха, нито пулса на сърцето - струва ми се несериозно!!!

# 21
  • Мнения: 6 365
Gravigyl 0-6 с фенси-шменси омега мастни киселини, полезни за мозъка (май и на моя мозък добре му идват). Другите им витаминни съставки са в малки дози.

Все пак не мога всеки ден да нагъвам риба и омега нещица. В тия има и фолиева киселина.

# 22
  • Мнения: 826
Не мисля да пия друго освен фолиева, освен ако изрично лекар не ми предпише нещо. Смятам, че ако ядем правилно, разнообразно и природосъобразно можем да си набавим всички витамини в естествения им ви, а не синтетични. Тако е по-добре и за бебо. Това е само мое мнение и никой не агитирам - в крайна сметка всяко решение е много отговорно и индивидуално. Успех и много здраве, бъдещи и настоящи мами Grinning Grinning Grinning

# 23
  • Мнения: 2 111
Пиех витамините Хип Натал Актив.
По време на бременността не се хранех много разнообразно,защото ми се гадеше от доста неща и затова си набавях нужните витамини с това сиропче.

# 24
  • Мнения: 3 034
Към тези, които се чудят защо обвинявам тък лекарите в немарливост - ами защото на консултацията не ми премериха нито теглото, нито обиколката на краста ми измериха, нито пулса на сърцето - струва ми се несериозно!!!

ти си в четвърти месец, нали така? коремът на мен започнаха да ми го мерят в петия месец, дотогава слушаха бебето през корема и вече го бяха виждали на първия за бременността ултразвук, а коремът ми не растеше кой знае колко, та да го мерят дотогава. килограмите ми ги измериха в третия месец, защото аз не знаех колко съм била преди. ако знаех, щяха да ги измерят вероятно също в петия. що се отнася до пулса - твоят защо да го мерят?  Simple Smile виж, кръвното ми го мереха, но аз имам наследствена обремененост с високо кръвно и това беше важно за тях - ако нямах такава и се чувствах добре, сигурно по-рядко щяха да го мерят. при всички случаи обаче, с напредването на бременността изследванията стават по-стриктни - говоря за мерения, слушане на тонове, килограми, кръвно - защото от един момент нататък тези неща могат да окажат влияние на общото състояние на организма и оттам - на бебето. този момент със сигурност тук е след петия месец, може и шестия, но не четвъртия - поне с мен беше така, а и с приятелки също  Peace

# 25
  • Мнения: 114
Не съм пила никакви витамини след фолиевата киселина,защото всички показатели ми бяха добри до края на бременността и бебка  се развиваше перфектно.Не зная защо много хора се натискат да пият хапчета като всичко върви добре и си набавяш необходимите витамини от храната.Между другото и аз живея в Англия и не ми се струва да са немърливи или несериозни ,напротив страшно внимателни са и бих родила още веднъж тук.И защо трябва да се мери теглото ,пулса и обиколката на талията ти като би трябвало да си минала първия ултрзвук и да са ти казали как се развива бебчо.Корема започнаха да ми го мерят в шестия месец  и да следят сърцето на бебка.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз пих Матерна

# 27
  • Мнения: 274
След фолиевата киселина пих Матерна Peace

# 28
  • Мнения: 3 092
На мен матерна ми изписаха и ми ги спряха след около месец .
Мисля че фолиева киселина +здравословно хранене е ок  ! Simple Smile

# 29
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На мен ми изписаха Центрум Матерна.Пих ги един месец....
и аз така Peace

Общи условия

Активация на акаунт