Практикуващи педагогическо захранване (част 5)

  • 17 459
  • 298
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 065
Охо, той твоят младеж е на половината на възрастта на моята мома  Laughing, браво на него. Калина ми е като цяло по- мързеливото от двете деца- не искаше да яде, по- късно започна да се обръща, още не пие вода като хората, още не може да върви и затова ме изненада тази и способност. Чувствам я някак си бебе още.

# 241
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз давам десертна виличка, която е по-остра от голямата и средната, но децата са толкова внимателни  Heart Eyes . А от два дена забелязвам, че хлапето не просто си разтоварва лъжицата в устата, ами и сърба(или смука. Нещо средно е), когато това, което куса е по-течно.
 Тиква дадох за първи път преди две седмици. категорично я отказа.
 Ядки (тиквени семки) давам, но той ги сдъвква и след това ги плюе. Обаче аз се радвам, защото не гълта боклуци. Дори да лапне нещо, след определено време го изплюва(дори да е сдъвкано на миниатюрни парченца)

# 242
  • Мнения: 1 725
Настя не е май толкова внимателна с вещите, понеже има навик да ги "друса" да види дали издават звук, понеже ми е много музикална  Simple Smile Наскоро с една кухненска четка с твърди косми си уцели окото, така ме изплаши с рева си, но слава богу щети нямаше. Понякога се чудя дали ще я опазя от всички чудесии, които ще направи! Уж преди това подробно я беше изследвала с уста! Та затова предпочетох да и взема детска виличка - на Дисни - видя ми се удобна, но се оказа, че уж е с по-дебели "вилки", а пък с доста остри върхове от към предната им част (ако ме разбирате  newsm78) и пак си е опасно. Не ми се смейте, но мисля да пробвам да ги поизпиля мъничко. Аз така изпилих с пила за нокти, още като бях бременна,  и каничката и за поливане (1 лв. от домашни потреби), че като я пробвах върху своята кожа бая дереше по ръбовете, а камо ли върху бебешката.  Laughing Да ви разсмея малко с майчините си мании!

# 243
  • Мнения: 559
Здравейте моммичета , тъкмо си мислех тези дни да пиша , за да ви питам относно вегетарианството и бъдещето ни захранване( аз съм вегетарианка вече от 12-13 години ) и вие точно това сте обсъждали.  моето чудене беше , нали принципа на ПЗ е да даваме дозички от това, което ядем ние, а като не ям месо, но пък определено смятам че вегетерианството е лично решение, в смисъл смятам да предлагам, и ако го хареса да си хапва...оф, стана бая объркано   ooooh!
Напълно съгласна съм с теб. За това, че избора трябва да е личен!  Peace Мое мнение си е, че човекът е всеядно животно. Детето съмо ще си реши.  Simple Smile

# 244
  • Мнения: 2 376
Само да кажа, че линковете на първа страница на материалите без превод не са актуални. Ако някой има оригиналния текст, мога да се пробвам да го преведа.

Брит, нямам идея какъв трябва да бъде оригиналния текст за съжаление Sad А ми е трудно да се справя с холандския - нищичко не разбирам. Мисля, че първия линк го намерих http://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/films-bijvoeden/z … pley-methode.html, обаче за втория съм затруднена. В раздела, в който се е намирал преди, сега има 2 статии - http://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/vast-voedsel/begi … vast-voedsel.html и http://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/vast-voedsel/bors … n-bijvoeding.html, но въобще не мога да се ориентирам за какво иде реч в тях Sad От картинките в текста си мисля, че тази статия може да има нещо общо с ПЗ - http://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/blw/nederlands.html. Ако можеш да внесеш някакво разяснение, мисля че ще има много благодарни майки Simple Smile

Мерси, сега уикенда се захващам и каквото го няма на английски ще превеждам. Първият линк е как са захранили едно детенце и има филмчета - първа храна на 6 месеца, след това на 6 и нещо и т.н. Интересно е да се види какви парчета и консистенции дават.

# 245
  • Мнения: 2 376
А ние вчера за пръв път опитахме вода. Детенце пи от каничка. Обаче беше със сапун, понеже действието се разви във ваничката. Детето искаше само да се полива и ..

# 246
  • Мнения: 1 725
Момичета, пак да ви питам, сушените плодове как ги давате? Сигурно сте го обсъждали някъде назад, така че се извинявам, но аз няма как да ви стигна -  доста сте изписали! Аз много ги обичам и се чудя дали и Настя ще ги хареса? Директно, накиснати или само сварени (видях, че Елс ги е включила в по този начин в менюто)? И колко време се варят? Май трябваше да питам в другата тема за кухнята на ПЗ?

# 247
  • Мнения: 731
desi_sunshine, аз ги давам всякак. Днес за закуска ги нарязах на дребни парченца и ги варих около 5 минути с финните овесени ядки. Мисля, че и с елда биха са комбинирали добре  Peace

# 248
  • Мнения: 559
Здравейте!
Имам нужда от малко помощ. Нещо ми е каша в главата. Май нещо съм объркала, защото Алекс като чели изгуби интерес  Rolling Eyes Дори не знам какви въпроси имам  Joy
Цитат
Неправилно приученото дете не храним 2-3 дни! Изобщо! На особено инатливите  се прави 2-седмично гладуване! След това започваме да се храним по нови правила.
Това и за кърменето ли се отнася???
Пробвах да го сложа на отделен стол, защото когато ми е на коляното трудно го одържам. Клати се, иска да тропа по масата, дърпа покривката, прави бели общо взето. Но и на стола неще да стои. Изправя се прав, върти се... Ако го сваля на земята започва да реве и иска обратно. Кажете как да постъпвам? Имам и други въпроси, но ще питам после, че ще станат много Simple Smile

# 249
  • София
  • Мнения: 2 348
Неее  Grinning Кърмиш си го. Спираш му другата храна. Моя син също загуби интерес по вина на баба си и баща си. Разболя си и както е нормално, отказваше храна(не от цица), обаче свекърва ми настояваше, че детето трябва да яде и започна да "ЖЖЖЖЖ"ужи с лъжицата около хлапето имитирайки самолет, който трябва да кацне в устата. Ама той се дърпа, тя му настоява... "Спри!" казах и строго и тя спря. Обаче мъжа ми започна да настоява, че детето нищо не яде(а милото с гнойна ангина, едва въздух му влиза през гърлото) и многократно държахме  лъжица с храна пред затворената му уста. Развихри се скандал, крещяхме всички. Синът ми остана на кърма, докато се излекува. Сега отново има интерес към манджите, но категорично отказва да му подавам аз храната с лъжица (заради тъпи изпълнения) .Храни се единствено сам и изяжда малки количества, но знам, че всичко ще се нареди с времето.

# 250
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Ааааа. Кърменето не се спира  Naughty. Ще умориш детето от глад, бре  Wink. Спираш да го подканяш и да му предлагаш. След няколко дни го взимаш пак на масата и следиш дали има интерес към храната, ако няма - пускаш го долу да се развива  Simple Smile.
 Моят синковец продължава да не иска да яде готвено. Какво стана  newsm78, така и не разбрах. Много време продължава вече и се притеснявам. Яде само кус-кус, попара, овесени ядки, филии, бисквити и кисело мляко. Категорично ми отказва други храни. Не е ли опасно толкова дълго да кара така ( почти 2 месеца)?

# 251
  • Мнения: 559
И на мен ми отказва лъжицата. Ако му дам картоф с лъжицата не го иска, но ако го сложа на масата пред него го взима и го изяжда. Време ли му е вече да го уча да яде сам?

# 252
  • София
  • Мнения: 2 348
Да  Simple Smile . По принцип даваше ли му до сега виличка или лъжичка да ги държи, докато се храните? Ако не, ако искаш първо започни да му ги даваш. По-късно(или пък сега) му покажи как се набучва храната на виличката и оставяй пред него неща, които могат да се намушкват с виличка, или пък му облечи мнооого стари дрехи и му дай кашава храна и лъжица, но мазането е драстично по-голямо в сравнение с вилицата  Sick

# 253
  • Мнения: 559
Ами давах му лъжичка и си я слага в устата празна. С вилица не съм пробвала, но ще пробвам  Simple Smile
Мерси за отговорите!   bouquet

# 254
  • Мнения: 1 725
Аз да споделя какво става при нас, че надувах силно алармата преди недълго време. Настя също, когато са парченца храна - картоф, морков и други, отказва да и ги подавам с лъжица, а с вилица не отказва, но настоява сама да си я хване. А лъжицата, от която малко се беше отвратила, беше по-дълбока, повече храна и е идвало и затова дълго време не я искаше. Смених я с друга, по-плитка, от меламин, на Дисни и ядеше дълго време от нея (месец), сега пак си яде и от старата - ползвам я най-вече да и "изсипвам" супата в устичката, че с плитката съвсем се прахосва наоколо.
Готвена храна от тази вкъщи, която е за нас Настя яде много малко, главно самичка и затова малко. Слава богу взе да и харесва готовата кухня (тя е вкусна, щом и на мен ми харесва, често ми се прияжда-нали съм си кърмачка гладница Embarassed) и от 2 дни всичко си изяжда (общо за целия ден), дори и супата, а преди от нея пробваше само 1 лъжичка. Признавам, че и осигурявам занимавки, но за дете на нейната възраст няма начин да и се задържи вниманието на масата за дълго, а да я храня докато обикаля стаята - това първо е адски трудоемко и изнервящо, второ, смятам, ще създаде вреден навик. Иначе, не говоря за самата храна, в смисъл "колко е вкусна, хайде още една лъжичка и т.н. други молби и увещания  Naughty "Говорим" си за друго  Wink , а храненето е междудругото. Може някои тук да не го одобрят, но при нас така се получават нещата и не вярвам да има друг начин. А с времето постепенно ще се кротне и на масата, уф, надявам се, де.
Това е, засега, което правя, въз основа на всичко прочетено, видяно, и вътрешното си чувство. Дано така да продължава, да няма пак внезапни тотални откази от храната  Praynig , че достатъчно отслабна и все още не си е възстановила теглото (на тази възраст вече едва ли ще стане бързо). Ако има проблем, пак ще ревна на умряло и ще ви досаждам, така че първи ще разберете  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт